בית ד' יוצא לדרך: אנגליה הפצועה פוגשת את צרפת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י idans10, ‏10/6/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/FRA.Xxxצרפת - אנגליהhttp://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/ENG.Xxx

יום שני, 19:00, דונבאס ארנה, דונייצק
    שופט: ניקולה ריזולי (איטליה)

8 שנים עברו מאז הניצחון האחרון של הצרפתים ביורו, אחרי שני טורנירים כושלים (יורו 08,מונדיאל 10) בהם הצרפתים השיגו ביחד שתי נקודות ולא ניצחו אפילו לא פעם אחת, מגיע לו יורו 2012 עם הרבה תקוות וציפיות מהנבחרת. ביורו 2004 נפגשו שתי הנבחרות וגם אז זה היה המשחק הראשון בבית, אז האנגלים עלו ליתרון במחצית הראשונה אך בדקות הסיום זינדין זידאן הפך את התוצאה בעזרת בעיטה חופשית ופנדל והצרפתים חגגו ניצחון 1:2.

אחרי טורניר מוקדמות שהלך קשה, נראה שהחניכים של בלאן מתגבשים עם הזמן ורק משתבחים ככל שעוברים הימים, ממשחק למשחק התיאום בהתקפה נראה יותר טוב וההגנה לאט לאט מתייצבת. אצל הצרפתים עדיין לא ברור אם יאן מ'בילה הקשר האחורי הצעיר יהיה כשיר בזמן ויוכל לפתוח כבר במשחק הראשון, אם לא יהיה זה אלו דיארה שיחליף אותו במרכז המגרש.
    בצרפת נותנים הרבה כבוד לאנגלים ולא מקלים בהם ראש למרות כל החיסורים, פטריס אברה התייחס לעניין של רוני ואמר כי "החיסרון של רוני הוא משמעותי, פחות שחקן מהרמה הגבוהה ביותר שניאלץ להתמודד איתו".

בלאן עדיין לא קבע איזה רביעיית הגנה תפתח ביום רביעי ומי יהיה הבלם שישחק לצידו של מקסס, בלאן עצמו התייחס לנושא ההגנה ואמר :"אני עדיין לא מצאתי בדיוק את הנוסחה שתיתן לנו את השקט מאחורה, יש לנו שחקני הגנה טובים וזה כאב ראש לא קטן בשבילי לבחור מי יפתח, אבל זהו כאב ראש שכל מאמן היה רוצה להתמודד איתו".

http://www.inthestands.co.uk/wp-content/uploads/2012/05/France-euro-2012-laurent-blanc-470x332.Xxx
    הרבה כאב ראש לבחור את ה 11 שיפתחו בהרכב

צרפת-הרכב משוער: לוריס-אברה,מקסס,קוסיילני,דבושי-מ'בילה,נאסרי,קבאי,ריברי,בן ארפה-בנזמה

נבחרת אנגליה מגיעה למשחק הפתיחה של בית ד' במצב רע. לא מספיק שההגרלה זימנה לה את היריבה הגדולה צרפת במשחק הבכורה, הנבחרת של רוי הודג'סון סבלה מאינספור מכות שנחתו עליה מאז שפורסם הסגל, באמצע חודש מאי. ראדי, קיהייל, בארי, למפארד הם ארבעת השחקנים שעזבו את הסגל בשל פציעות, ורשימת המחליפים רחוקה מלהיות אידיאלית: ג'ק באטלנד, שערך את הופעות הבוגרים שלו בליגה השלישית באנגליה יהיה השוער השלישי, פיל ג'אגיילקה, מרטין קלי וג'ורדן הנדרסון זומנו להחליף את שחקני השדה הפצועים. ויין רוני מורחק משני המשחקים הראשונים, ג'רמיין דפו עזב את הנבחרת כדי לטוס להלוויה של אביו שהלך לעולמו, ורשימת השחקנים שנמצאים בספק למשחק כוללת גם את הקפטן-לשעבר ג'ון טרי ואת הקשר האחורי סקוט פארקר.
    גם בבית לא שקט, כאשר עם פציעתו של קיהייל החליט הודג'סון לזמן את מרטין קלי הצעיר ולא את ריו פרדיננד. הטענות שלו על החלטה מקצועית לא מתקבלות בממלכה, והסוכן של פרדיננד תקף בחריפות את הבחירה להשאיר את הבלם הותיק בבית, כאשר הסיבה לכך היא תקרית הגזענות בין ג'ון טרי לבין אחיו של ריו, אנטון. כנראה שגם בטורניר שבו הנבחרת מגיעה ללא ציפיות ואולי תקווה להפתיע את עצמה ביכולת טובה, כל מה שיכול להשתבש עבורה אכן משתבש. ולכן, משחק הפתיחה נגד צרפת יהיה משחק של להיות או לחדול עבור רוי הודג'סון, בפעם הראשונה במשחק רשמי כמנג'ר אנגליה.
    בשני משחקי ההכנה של הנבחרת ליורו, היא ניצחה באופן לא מרשים 1:0 את נורבגיה באוסלו ובלגיה בוומבלי. היכולת לא הייתה מרשימה, אבל יש לומר שנבחרות גדולות אחרות כמו גרמניה והולנד התקשו מאוד במשחקי הידידות - אנגליה צלחה את המשוכה הזאת ותקווה להתחיל את היורו ברגל ימין. הודג'סון יודע שאסור לו להפסיד, ותיקו תהיה תוצאה לא רעה, וזה עשוי להיות העיקרון המנחה בבחירת ההרכב, מבין האופציות הלא מלהיבות שעומדות לרשותו. דני וולבק, שכבש שער ניצחון במשחק הידידות האחרון נגד אנגליה, ינסה לגנוב את המקום בהרכב לאנדי קארול. גם אלכס-אוקסלייד צ'מברליין, ששיחק טוב מאוד בהזדמנות שהודג'סון נתן לו, עשוי להשתלב במהלך המשחק כקיצוני.
    הרכב משוער: הארט; ג'ונסון, לסקוט, טרי (ג'אגיילקה), קול; פארקר, ג'רארד, מילנר, יאנג, וולקוט; קארול (וולבק).

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2012/6/8/1339147355521/England-training--008.Xxx
    השחקנים הודו לקהל שהגיע לאימון הפתוח בשלט "תודה על קבלת הפנים החמה". הם יחזירו גם על הדשא?

תודה רבה לדני (Mellow29) ואמיר (amirb91) על תרומתם לסיקור

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/UKR.Xxxאוקראינה - שבדיהhttp://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/SWE.Xxx

שני 21:45; האיצטדיון האולימפי, קייב (אוקראינה)
    שופט: ג'ונייט צ'קאר (טורקיה)

ימים קשים עברו על האומה האוקראינית. אם לא די בקיתונות הביקורת שנשפכו מצד התקשורת העולמית בדבר כבישי המדינה הרעועים, הגזענות המבחילה השוררת בה ונחיתותם של האצטדיונים בהשוואה למקביליהם הפולניים - הרי שגם הנבחרת הלאומית, מי שבימים כתיקונם אמורה להוות את "כסא המפלט" של העם מצרותיו היום-יומיות, גרמה לפחד ולחשש בקרב אזרחי המארחת הצנועה. אותה בהלה לאו דווקא קושרה עם היעדר הניסיון של הנבחרת האוקראינית במעמדים הללו (בהזדמנות זו, ראוי להזכיר שההתמודדות מול שבדיה תהווה את הופעת הבכורה של הצהובים-תכולים בטורניר היורו), אלא במצב הסגל לקראת משחק הפתיחה: משום מקום, כרעם ביום בהיר, התבשרו האוקראינים בשבוע שעבר על אישפוזם של מספר לא מבוטל מחברי הקאדר (ביניהם גם שחקני מפתח, כטימושצ'וק וכוורונין) בגין הרעלת מזון. אמנם, אמש הושם קץ לפאניקה (לפחות בגזרה הזו), כאשר דווח כי כל מי שנפל למשכב הספיק כבר להתאושש באופן מלא, אך הפרשה הזו מהווה דימוי נפלא לציפיות המקצועיות מהנבחרת של אולח בלוחין - בלתי ממוקדות ולוטות בערפל, עד לרגע שבו היא תעלה על כר הדשא.
    בפן המקצועי, עושה רושם ש"החץ האוקראיני" יפתח במערך של 4-4-2, כאשר אנטולי טימושצ'וק וסרחיי נזארנקו הותיקים יקבלו את מושכות הקישור האחורי. בחוד, נראה כי השחקן שמזוהה יותר מכל עם הכדורגל האוקראיני - הלא הוא אנדריי שבצ'נקו - יחכה להזדמנות מהספסל, בעוד שוורונין ודביץ' ינסו להחזיר בריבית את האשראי שקיבלו, עם שערים.

http://www.1000goals.com/wallpapers3/2012/06/Anatoliy-Tymoshchuk-001-285x171.Xxx
    בשבוע שעבר הוא סבל מהרעלת מזון. האם יהיה ביכולתו כעת להוביל את הקישור להתעלות במשחק הפתיחה? טימושצ'וק

הרכב משוער: פיאטוב; חוסייב, חאצ'רידי, מיחאליק, סלין; טימושצ'וק, נזארנקו, קונופליאנקה, יארמולנקו; וורונין, דביץ'

שבדיה על הנייר היא אולי האנדרדוג של הבית. אומנם מבחינת הרכב השחקנים השבדים אינם נופלים מהנבחרת האוקראינית ואולי אף עולים עליה, אך הדחיפה הביתית החזקה שיתנו האוהדים האוקראינים לנבחרתם, עשויה לאזן את יחסי הכוחות. מצד שני, אומנם צרפת ואנגליה הן הפייבוריטיות של הבית אבל כבר הוכח ביורו הזה שהכל אפשרי ומה גם שהאנגלים לא מגיעים במצב אופטימלי. אבל לפני צרפת ואנגליה צריכה שבדיה לצלוח את המשוכה הביתית בהצלחה ופתיחה טובה תאפשר להם להגיע למשחק השני מול אנגליה מוכת הפצועים וללא רוני במצב רוח מצויין ואולי אף לשחק על ההעפלה. השבדים כבר הוכיחו במשחקי האימון האחרונים שלהם שהם בכושר טוב מאוד כשניצחו את ארבעת המשחקים שנקבעו להם ב-2012, כולל מול קרואטיה וסרביה החזקות. למרות שהשבדים נחשבים לנבחרת אפורה וללא יותר מדי כוכבים למעט הסופרסטאר של מילאן 'איברה', הכחולים-צהובים נמצאים בכושר הבקעה יוצא מן הכלל שהוא המשך ישיר למשחקי המוקדמות, בהם כבשו 31(!) שערים ב-10 משחקים והבטיחו את המקום הראשון בין הסגניות שנתן להם את הכרטיס האוטומטי ליורו.
    בפעם האחרונה ששבדיה פגשה מארחת ביורו זה נגמר בהפסד לבלגיה לפני 12 שנים וגם בלגיה היתה נבחרת ברמה של אוקראינה פחות או יותר. בכלל, המאזן של השבדים מאז הטורניר הביתי ב-1992 אינו מזהיר בלשון המעטה ועומד על 2 ניצחונות ב-10 משחקים ורק שלב רבע גמר אחד ב-2004. השבדים מגיעים הרבה יותר אופטימים ממה שציפו בהתחלה כשהוגרלו לבית D ולמרות שנחשבים לאנדרדוג, הם מאמינים שביכולתם להפתיע ולהגיע לפחות לרבע הגמר ומשם השמיים הם הגבול. לרשותו של המאמן האמרן עומדים כל השחקנים כולל יוהאן אלמאנדר שחזר השבוע לאימונים לאחר פציעה, אך רוב סיכויים שלא יפתח לצידו של איבראהימוביץ'. ההתלבטות תהיה בין טויבונן לבין רוזנבורג, כאשר הנטייה היא להשאיר את הראשון בהרכב במערך של 4-4-1-1 שלעיתים ייראה כמו 4-4-2. לאחר עונה אישית מצויינת, איבראהימוביץ' רוצה לבלוט גם בבמה הגדולה של אירופה ואם ימשיך את כושרו ממילאן, שבדיה תדבר חזק בטורניר.

הרכב משוער:איסאקסון; לוסטיג, מלברג, אולסון, גראנקויסט; אלם, סבנסון, שאלסטרום, לאשסון; טויבונן (רוזנבורג); איבראהימוביץ'

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/06/05/article-2155039-1377BCC7000005DC-925_634x428.Xxx
    דבוקה שבדית צוהלת במשחק האימון האחרון. רוצים לחגוג גם במשחק הפתיחה מול המארחת

תודה לתומר (Captain Canada) על הזווית האוקראינית

2. Raulito Madridista

גם לפני 8 שנים צרפת שיחקה מול אנגליה במשחק הפתיחה של אותו בית ביורו 2004. אנגליה הובילה 1:0, פאביאן בארטז הדף פנדל של בקהאם. צרפת לחצה כדי להשוות אך לא שיחקה מספיק טוב. עד שזידאן הגדול השווה בבעיטה חופשית ממש לפני תוספת הזמן, וברגע האחרון ג'רארד מסר כדור אחורה לא טוב, הנרי השתלט ודיוויד ג'ימס היה חייב להכשיל אותו. זידאן בעט בקלות את הפנדל פנימה וצרפת ניצחה 2:1, ואני 'זכיתי' בהתערבות קלה בפחית קולה. חשסתי שצרפת תלך עד הסוף באותו טורניר אבל טעיתי.[באמת שלא ראיתי את ההקדמה ומצאתי לנכון לרשום על אותו משחק גדול]. לינק לתקציר

ואחרי שנהנינו לצפות בזידאן הגדול, הנרי, ושות' - נחזור למשחק מחר, עם שמות הרבה פחות נוצצים בשתי הקבוצות, אם כי ניכר שאנגליה בבעייה. הנבחרת גם ככה מגיעה עם סגל חלש אז בלי ווין רוני המשימה תיהיה קשה פי כמה. אני רואה יתרון ברור לצרפת בעיקר בשל יכולת פנטסטית של פראנק ריברי וקארים בנזמה. לטעמי בהתחשב ביכולת שהפגינו שאר הנבחרות המובילות - צרפת בהחלט יכולה להפתיע לטובה. היכולת של השחקנים על שטח קטן(בן-ארפה אדיר!) מאוד מרשימה ואני חושב שהנבחרת תבוא הרבה יותר רעבה אחרי שני הכשלונות הצורמים. בצד של אנגליה - היא יכולה לסכן בעיקר דרך האגפים שם יש לה שחקני קו מהירים. המשחק הזה בעל פוטנציאל גבוה. בקיצור, צרפת פייבוריטית(יפגע בה?) ואנגליה הייתה מעדיפה לפתוח עם משחק אחר(עמדת האנדרדוג הפעם תועיל?). ו-וואלה משחק כזה צריך להיות משודר ב-22:00 ולא כל-כך מוקדם, יש חיים חוץ מהיורו.

בנוגע למשחק השני - מאמין שהטורניר הזה הוא שירת הברבור של אנדרי שבצ'נקו, מקווה לראות אותו גונב איזה גול כשהוא עולה מהספסל. עושה רושם שזלאטן מגיע עם מוטיבצייה מיוחדת אחרי שפיספס את האליפות והוא האמת שם קצת מהאגו בצד והרשים עד עכשיו. שבדיה מעט טובה יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/12
  3. שער 7 Member

לא מבין מדוע וורונין פותח על חשבונם של מילבסקי/יארמולנקו.

4. alexshw Member

וורונין זה מהחלוצים שאתה דופק ראש בקיר. חלוץ - נגר.
    מילבסקי פרימדונה. למרות זאת הוא בין השחקנים הבודדים בעולם שערך הופעת בכורה שלו בנבחרת במסגרת המונדיאל. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/12
  5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי 3 ימים נהדרים (מושלמים מבחינתי) אני מצפה למשחקים נהדרים גם מחר, צרפת נבחרת עם המון פוטנציאל שאני מאמין שיכולה ללכת עד הסוף, מנגד האנגלים שאף פעם לא נמאס להם לצאת לוזרים..אנגליה מגיעה שקטה וזה משהו שאנחנו לא רגילים אליו, בדרך כלל בשלבים האלה האנגלים מספרים איך הגביע יחזור הביתה ושהפעם,הפעם זה יקרה... אולי כל זה יעזור להם כשהם מגיעים בלי לחץ ובלי שום ציפייה מהם אולי באמת לתת טורניר טוב.
    לשתי הקבוצות זה משחק מפתח והמנצחת תעשה צעד גדול בדרך לשלב הבא בעוד שהמפסידה תסתבך (מאמין ששבדיה נבחרת מספיק חזקה בשביל לא להפסיד לאחת מהנבחרות הללו)

6. שער 7 Member

עריכה : אני רואה שיארמולנקו כן פותח, מקווה בשבילו שזו העמדה הטבעית שלו.

צרפת ואוקראינה מנצחות. אוקראינה "מתה" להתפוצץ על כל התקשורת העולמית שסולדת מהמתקנים שלה, מארגוני הנשים שכנראה פוחדות ש"אירועי סודן בדרום תל אביב" יקרו בשטחה והפעם כלפי נשים אוקראיניות, ומעל לכל - כלפי החוליגנים והתרבות הקלוקלת ששוררת במדינה. אני חושב שבמהלך ההמנון האוקראיני הרמקולים באיצטדיון יישרפו מהשאגות של הקהל. יראת הכבוד שזלאטן איברהימוביץ' רוחש כלפי קודמו במילאן (שבצ'נקו כמובן) תתבטא במשחק חלש מאוד מצידו, ואוקראינה תטייל לניצחון קל.
    במשחק השני, לא כוחות. נערים ב' של אנגליה מחוזקים (אם אפשר לקרוא לטרי שחקן חיזוק) יחטפו בראש מבנזמה ובעיקר מחאתם בנארפה.

7. WellNeverDie Member

צרפת פייבוריטים ברורים וזה לא יקל עליהם. מקווה שטרי כן יפתח וההגנה האנגלית ביחד עם פרקר ומילנר בקישור יתנו עבודה ונראה יציבות בחלק האחורי - לגרום לצרפת להגיע למינימום מצבים ולסמוך על כדורים לכיוון יאנג וולקוט שעם המהירות שלהם אולי יוכלו לעשות דברים יפים.
    עוד דילמה היא קארול או וולבק. קארול פיזי, חזק, נוגח טוב ואפשר פשוט להעיף לכיוונו כדורים ארוכים, אחד הדברים היחידים שהנבחרת הזאת תוכל לעשות, והוא ינסה להוריד אותם לעצמו לווינגרים. מצד שני אפשר ללכת על וולבק הטכני והמהיר שיחד עם יאנג וולקוט יוכל לעשות הרבה כאב ראש להגנה הצרפתית. בנוסף, אם מדברים על לחץ וולבק כמובן עדיף, אבל סביר להניח שהאנגלים פשוט יתגוננו ולא ילחצו בחלק המגרש של צרפת.

אני הולך על ניצחון לאנגליה, הצרפתים לא ישחקו כמו שצריך וזה יבוא לטובת שלושת האריות.

8. שער 7 Member

גם אם צרפת לא תבריק, מנין לך לדעת שאנגליה תנצל את המצב?

9. WellNeverDie Member

כמו כל אוהד אנגליה - אני יותר מקווה מאשר יודע. ברור שרוב הסיכויים שצרפת תנצח אבל אני דווקא נתפס על משהו שיכול להיות להיות לרעת הצרפתים ומקווה מאוד שנבחרת אנגליה תוכל לנצל את זה.

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מעדיף את וולבק על פני קארול למשחק הספציפי הזה. אנחנו צפויים היום להסתגר חזק עם הרבה שחקנים ולהתבסס בעיקר על מתפרצות, שם המהירות והניידות של וולבק יועילו הרבה יותר ממשחק הראש של קארול. קארול מתאים למשחק בו יהיה לנו יותר פוזשן ויותר כדורים יוגבהו לעברו מהאגפים, כפי שבטח יהיה במשחק מול השבדים. אני מאוד מקווה לראות את וולבק פותח הערב.

11. Eric Cantona Member

וולבק עדיף במרבית הפעמים, אני מסכים איתך, אבל זה תלוי גם באיזו צורת התקפה המאמן מתכוון לשחק. בצורות מסויימות גם לקארול יש יתרונות. ננסה להחזיק יותר בכדור או להתקיף מהר? נשחק על הרקע דרך המרכז? נרוץ למתפרצות בעיקר דרך קיצוניים ולא נחזיק בכדור? נעיף כדורים ארוכים? קודם נראה איך הוא מתכנן לשחק ואז יהיה יותר קל לקבוע מי מתאים לאן.

12. h2z Member

דפו אמנם חזר למולדת בשל מות אביו, אבל בנתיים הוא הספיר לחזור לאוקראינה ויהיה זמין לרשות הודג'סון. אם הנבחרת תהיה בפיגור הוא כנראה ייכנס בדקות הסיום ואני מאוד מקווה שיצליח להבקיע את גול שהוא בדרך כלל מבקיע מכלום!

אני מעריך שקארול כן יפתח - אנגליה תשחק על מתפרצות (הייתי מאוד רוצה לראות את אוקסלייד וולקוט באותו זמן על המגרש) וכמו במשחק של אירלנד, נראה הרבה כדורים ארוכים לעבר החלוץ. קשה לי מאוד לראות משחק מסירות מתפתח בין ג'רארד ופארקר, מילנר גם לא מספיק התקפי לטעמי והמטלה תיפול על הקיצוניים ככל הנראה.

13. JohnTerry26 Member

אם קארול פותח אני עם הצרפתים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיזה ערוץ משודר המשחק של אנגליה?

15. Gunner_ForeveR Member

ספורט 1