בחירות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Reyes, ‏27/10/03.

1. Reyes Member

מחר ייערכו בחירות מקומיות בכל הארץ. מה שאותנו מעניין יותר זה אם יש או אין לימודים. אצלי יש... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ספרו מה אצלכם, מי המועמדים ובמי אתם תומכים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

2. ofer16 Member

אצל כולם יש לימודים, ניב... הוחלט שהפעם אין יום שבתון במשק ביום הבחירות. כמו כן, זו הפעם הראשונה שבני 17 יוכלו להצביע בבחירות המקומיות, מה שאומר שרוב השמיניסטים יכולים להצביע, וחלק קטן מהשביעיסטים גם.

אצלנו מתמודדים 3 מועמדים לראשות העיר, ועוד מיליון רשימות למועצת העיר.
    המועמדים הם:
    אפי שטנצלר - ראש העיריה מזה 8 שנים (אם אני לא טועה), והפייבוריט הברור לזכייה. הוא מקדם מאוד את הבנייה בגבעתיים (שלפי דעתי מאוד חשובה), ומשקיע בחינוך בעיר. המתחרים שלו אומרים שהוא מושחת (זה די נכון, אבל לא בצורה מוגזמת), ושהוא לא מנהל את כספי העיריה בחוכמה (גבעתיים נמצאת בגירעון ענק של קרוב למאה מיליון שקל). הוא מועמד מטעם העבודה.

טלי ארגמן - מועמדת הליכוד לראשות העיר. אין לה ממש סיכוי (גבעתיים תמיד הייתה העיר שבה העבודה מקבלת את אחוז הקולות הגבוה ביותר), אבל היא מנסה... היא בעיקר מבססת את המצע שלה על השמצות לכיוונו של שטנצלר.

יוסי זרז'בסקי - הגיע משומקום, ופתאום מבטיח להוריד את הארנונה בגבעתיים (שהיא אחת מהגבוהות בארץ) ב27 אחוז. אני חושב שזה צעד מוטעה, אם תרצו אני אפרט בהמשך. הרשימה שלו כוללת אנשי ציבור מוכרים, יחד עם הרבה צעירים ואנשי מקצוע. אני חושב שבסוף הוא יסיים אחרי שטנצלר, לא במקום השלישי.

אני אישית תומך בשטנצלר (היחיד בעל ניסיון מוכח), אבל אבא שלי מצביע עבור רשימה אחרת (ולשטנצלר לראשות העיר). למה? כי הוא חושב שצריך מעט "אופוזיציה" במועצת העיר, ששטנצלר לא יוכל לעשות כל מה שהוא רוצה.

אגב, בגבעתיים מתמודדים כמה אנשים מעניינים: גיא גודס, לימור מזרחי, יצחק ירון (ראש העיר מלפני מיליון שנה בערך) ואיילת אורגד (בת 23 שבמקרה היא גם אחות של חבר שלי...).
    יהיה מעניין. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בחיפה, ופה הבחירות היו לפני שלושה חודשים בגלל שמצנע רץ (צלע) לבחירות ויונה יהב החליף אותו.
    שמתי לב שיחסית לבחירות, העניין הוא אפסי על הבחירות עצמן, יותר על העימותים האלימים מסביב לבחירות, ולא רק כי אין לי בחירות בעירי, הרי גם כשהיו כאן בחירות זה לא ממש עניין אף אחד והרבה לא הצביעו בגלל זה, ואני חושב שזה בגלל המצב של המדינה, שלאף אחד לא משנה העיר הספציפית לעומת המדינה והצרות שלה מעניינות יותר מהצרות הקטנות של בעיות תחבורה ותברואה (בעיות קטנות יחסית כמובן, לאוטובוסים מתפוצצים, חיילים נהרגים, קסאמים נופלים ואנשים רעבים).

4. ofer16 Member

דווקא אתה לא יודע איך מערכת הבחירות בגבעתיים טעונה... כולם נגד כולם. יש מחנות בתוך הרשימות, וגם הם מפרסמים כורזים נגד עצמם (!).
    אתמול בדיוק נתקלתי בכמה אנשים שהלכו מכות על העניין הזה של מודעות, ובגלל שהפרדתי קיבלתי איזה מכה קטנה (גדולה) בלחי... אבל חפיף...

5. AFC Member

בנתניה השאלה היא רטורית - מרים פיירברג. דוסית, ליכודניקית, שפכה את כל הכסף שלה על חינוך, מבטיחה אצטדיון חדש לנתניה בסוף נובמבר 2006. נראה שזה מספיק כדי לקנות את הנתנייתים. כי בינתיים כמעט בכל בית יש שלט של פיירברג. אפילו אני בעדה... לאן התדרדרתי...

יש את אפריים בולמש (חחח אפריים פולדש:) מטעם מפלגת העבודה שממש לא הרשים אותי, את ויקטור סרוסי שאין לו סיכוי ממשי... חוץ מהם אף אחד לא בולט במיוחד. פיירברג תיבחר.

6. Barcik Member

בראשון יש 3 מועמדים לראשות העיר ו- 1,035,294 רשימות למועצת העיר.

אני עוד לא החלטתי סופית במי לבחור - אז זה בטוח יהיה אחד משני המתמודדים הרציניים - מאיר ניצן, ראש העיר המכהן, או דב צור, הנציג מטעם שינוי. אמנם אני אוהב את מה שצור אומר, אך אני ממש לא יודע עד כמה הוא יקיים, לשם שינוי מניצן. לכן, אני כנראה אצביע לטובת קדנציה חמישית של ניצן.

7. Roy Member

למזלי, לי ספציפית יש יום שבתון, כי בבי"ס שלי יש קלפיות, אז אנחנו זכינו ליום חופש...

אצלנו יש שישה מועמדים, באחת ממערכות הבחירות המלוכלכות ביותר שיש בארץ. מלא אלימות ולכלוכים בין המתמודדים.

ואלה שמות-

יצחק קאול- מועמד עצמאי שנתמך ע"י שינוי. איש עסקים אמיד מאוד, שהיה בעבר מנכ"ל בזק. היתרון שלו הוא שהוא לא בא לעשות קומבינות ולהרוויח כסף, כי לא חסר לו. מצד שני, הוא בא לחפש מעמד והשפעה כראש עיריית רמה"ש, ולרבים הוא מזכיר את ראש העירייה היוצא והכושל, גבי פארן. מוביל בסקרים על דורון, אבל במעט.

מאיר דורון- מועמד בן 70, איש צבא לשעבר, בעבר מנכ"ל עיריית ת"א ובהווה אופוזיציה לגבי פארן. בבחירות הקודמות הפסיד ב-9 קולות בלבד! אני פעיל ועובד אצלו, ומקווה שייבחר, למרות שלפי הסקרים האחרונים הוא מפגר במעט אחרי קאול.

איציק רוכברגר- איש הסתדרות, בעל השפעה גדולה בתקשורת, לראייה הכתבה שהוא סידר שישדרו בחדשות הארציות על האיומים שכביכול קיבל. התחזיות צופות שיסיים שלישי.

שרה זיו- ד"ר לחינוך, מכוערת בצורה מדהימה, שמנסה להיות האישה הראשונה שתהיה ראש עיריית רמה"ש. סיכוי אין לה, חברת עירייה היא תהיה.

מיקי גולדנברג- אח של דודו טופז, שיודע שאין לו סיכוי להיבחר לראשות העירייה, ויסתפק בלהיות חבר עירייה.

איריס באן- עוד מועמדת די עלובה...

יש סיכוי גבוה שהבחירות יילכו לסיבוב שני, מכיוון שאף אחד מהמועמדים לא יעבור את 40 האחוזים שדרושים כדי להיבחר. במקרה כזה, כנראה שיצחל קאול ומאיר דורון יילכו לסיבוב שני, ותהיה סחיטה מצד רוכברגר באיזה צד הוא יראה תמיכה.
    יהיה מעניין.

8. ג'רי בית הלוי Member

שיו עופר, אני מדמיין איזה אקשן יש בגבעתיים, מקור הפשע והרשע של מדינת ישראל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx

אצלנו נדמה לי יש את מספר המועמדים הרב ביותר- כל טמבל שהחליט שהוא רוצה להיות ראש העיר מודיעין-מכבים-רעות-יוסי-דוד-שמואל, השקיע קצת כסף, נרשם, וככה השמיד עוד איזה עץ באמזונס.
    המועמדים העיקריים אצלנו:

משה ספקטור- ראש המועצה המכהן של מכבים רעות, שהרוויח מהאיחוד, מכיוון שהוא כיהן שתי קדנציות, ולא היה יכול להתמודד לראשות מועצת מכבים רעות. ראש העיר של מכבים באופן רשמי משנת 1993, אבל היה ראש העיר כבר בשנת 1986, כשהקימו את הישוב. יש לו מוניטין טוב מאוד, יש לו רשימת הישיגים לא מבוטלת, אבל לא בטוח שהקולות של תושבי מכבים ורעות ביחד יספיקו לו מול ה-40,000 איש שיש למודיעין.
    משה שכטר- ראש העיר המכהן של מודיעין. הנהיג את מודיעין מהקמתה בשנת 1996, נבחר בבחירות של 1998, אבל יצר הרבה אנטי נגדו בחמש שנים האחרונות, כשהכניס את מודיעין לגירעון גדול מאוד תוך מספר שנים מועט, לא פיקח על הבניה(הכבישים במודיעין נחשבים למסוכנים בארץ), נתן פרוטקציות ליותר מדי אנשים, ועשה את הדברים שלא צריך לעשות. למרות זאת, יש הרבה אנשים ששומרים לו חסד נעורים על התקופה של לפני 5-7 שנים, והוא צפוי לקבל יחסית הרבה קולות.
    אמנון מרחב-מועמד שלא מזוהה עם מודיעין/מכבים באופן מיוחד, למרות שאת מרבית הקולות שלו הוא הולך לקבל ממודיעין, מה שאולי יחליש את שכטר ויגדיל את הפער של ספקטור, למרות שיכולה להיווצר הפתעה ומרחב יעבור את ספקטור לפחות בסיבוב הראשון, ובסיבוב שני התוצאות נוטות לטובתו. הבן אדם השיג לעצמו פירסום היום כשהוא הופיע במודעה במעריב.(כבוד!)
    יוסי בר-דודסגן ראש העיר המכהן. אדם שהרבה מאוד אנשים סומכים עליו, עקב היושר המקצועי הגדול שלו, והעובדה שהחסיר רק ישיבה אחת(!) במשך כל חמש השנים האחרונות. למרות זאת, אין לו יותר מדי סיכוים להיבחר, בעיקר בגלל שהוא אנונימי מדי ומסע הפירסום שלו הגיע לשיאו לפני חודש וחצי, במקום בשבוע האחרון. הוא גם מצטייר כפודל שאין לו יותר מדי דעות משל עצמו, אבל הוא בהחלט בחור טוב(ושחקן טניס מצוין http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx )

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

כמו בוריס גם אני גר בראשון... אני פספסתי את הבחירות בשבועיים (עדיין בן 16 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ..
    אני לא מבין מה אנשים בוחרים את ניצן הגנב הזה רק להגדיל את המיסים ולקחת יותר כסף הוא יודע...אני הייתי בוחר בצור. צריכים שינוי אחרי 20 שנה עם אותו אדם.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ורק אצלנו בבאר שבע די ברור מה יהיו תוצאות הבחירות.
    טרנר יבחר לקדנציה נוספת לראשות העיר, ודנילוביץ' למועצת העיר.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אל תדאג..גם אצלנו זה ברור שניצן יישאר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

12. Barcik Member

גונב הוא אולי, אבל הוא עדיין פועל הרבה לפיתוח העיר. גם אני אוהב את המצע של דוב צור, אבל אין לי שום ערובות לכך שהוא יממש. מניצן אני יודע למה לצפות - אם כל התיקים שלו והשחיתויות, ראשון נהייתה טובה יותר תחתיו.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

פרדראג דנילוביץ'? ככה הוא מחליף קריירת כדורסל זוהרת לשעבר בסגנות עיריית עיר הגוטמן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

14. Barcik Member

או אולי בוריס דנילוביץ'? ככה הוא מחליף קריירת כתיבה על כדורגל באינטרנט זוהרת בסגנות עיריית עיר הגוטמן?

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי אפשר לסכם את הבחירות מהבחינה הכללית (את שמות המנצחים נדע אח"כ) ואני לא יכול לומר שאני מאוכזב... בסביבות ה- 50% הצבעה זה מה שחשבתי שיהיה ואמרתי את זה...