בחירות 2003

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏23/12/02.

1. ג'רי בית הלוי Member

הבחירות בפתח, ואנחנו במתח?
    עוד כ-36 ימים יתקיימו הבחירות לכנסת ישראל ה-16, שיכריעו גם את זהותו של ראש ממשלת ישראל בארבע השנים הקרובות(לפחות זה מה שאמור להיות).
    מה יקרה?
    מי יבחר?
    מה דעתכם?
    כל התגובות, פה.

*אני מודע לזה שכבר היה על זה דיון לפני כמה זמן והא נסגר, אז אנא ממכם, תישראו רק בנושא של הבחירות, אל תסטו לשום נושא אחר, ותשתדלו לשמור על רמה סבירה של דיון.

2. ofer16 Member

אני בחרתי מרצ. אבל אין לי זכות הצבעה במציאות...
    לפי דעתי (וזה מה שיקרה), הליכוד יביס את העבודה (40 מנדטים בערך), שינוי תתחזק ותעבור את ש"ס, מרצ תשמור על כוחה או תחלש, ש"ס תיפול חזק.

3. קופירוק Member

אני הצבעתי שינוי בגלל שאני בעד מפלגה חילונית נקיה מדוסים שתכלול את עבודה-ליכוד-שינוי ונמאס כפר מכפייה דתית ומזה שהדתתים לא משרתים בצבא ומזה שהם לוקחים לנו את הכסף!!!
    הבעיה היא ששינוי לא תצליח להעביר חוקים בכנסת מכיוון ששלושת המפלגות הדתיות יקבלו מינימום 16 קולות ושינוי תקבל מקסימום 14 קולות אז לא נשאר אלא לקוות ששינוי יגברו על הדוסים ויסימו עם הכפייה הדתית.

4. AFC Member

רק כמה הבהרות -

1. הליכוד צפוי לירידה חדה במנדטים בעקבות פרשת השחיתות, משהו סביבות ה-30 מנדים בלבד, ואם המשטרה תמצא שאכן הייתה שחיתות - אני בספק אם הליכוד ינצח את הבחירות. החקירה הזאת יכולה לשנות את כל הבחירות.

2. מוכרחים להגיד מילה טובה לעמרם מצנע, שבהחלט מנהל מסע פרסום יפה מאד. הוא ממש חוגג על החסרונות של שרון והליכוד, כבר עכשיו רוקם את תוכניותיו האופטימיות לציבור, מנסה להשיג חלק ממצביעי שינוי באמירה שלו שלא יכניס את ש"ס, מחסל כל סיכוי לממשלת אחדות ומחזיר את אמונם של הרבה פעילי עבודה ובתוך כך מצליח לשמור גם על חלק מפעילי מרץ. אני לא יודע מי מנהל לו את מסע הפרסום, אבל זה בן אדם שיודע מה הוא עושה.

3. אני משתמש בזכות הצבעה של אמא שלי (חחח היא לא עצמאית מספיק כשיש בחירות). אני אצביע לשינוי, אבל לא בגלל הכפיה הדתית. בגלל שהם מפלגה סוציאליסטית שמשקפת את האנשים הנורמלים בישראל (לא כמו המצביעים לליברמן ולמפלגתו), זאת מפלגה ישרה שאכפת לה מהעם ויש שם אנשים חכמים שלא כמו הפוליטיקאים שרוצים רק את המעמד.

4. אני מודע לבעייתיות העצומה של החרדים ושל החילונים שלא יכולים לחיות יחד אבל לאחרונה הבנתי - החרדים מאמינים באלוהים באופן אדוק ביותר, וזאת זכותם הטבעית. אנחנו אנטיוכוס שנגיד להם לא לעבוד את אלוהים? וחוץ מזה, הם סובלים מבאמת סטיגמה איומה מצד החילונים.

5. RE-QL Member

אני מעריך ששתי המפלגות הגדולות שהן יותר מתונות ירדו בהרבה והקיצוניות כמו מרץ שינוי וש"ס יגדלו בעיקר מרץ (שאני מצביע להם... כמובן לא בבחירות האמתיות אלא של ביצפר) ושינוי.
    היום היה אצלנו מין פאנל בחירות כזה עם נציגים מהליכוד העבודה שינוי מרץ ועוד אחת ששכחתי והכי הרשים את כולם מרץ שלפחות בביצפר שלנו הרוב יצביע אליהם (שאני מתכוון רוב אני מתכוון לרוב שאלה שמצביעים באמת ולא סתם לעלה ירוק כמו מפגרים).

6. Julian Joachim Member

אז ככה, אצלנו בביצפר היו בחירות דמה אתמול, אני דאייר ובנצור היינו בין האחראים.

אז חוצמזה שהיו לנו המון שחרורים מכל מיני שיעורים משעממים (נה נה נה אני לא למדתי עם פרייליך), אז גם למדנו הרבה על הזלזול של המפלגות ה"גדולות".

התוצאות:

הליכוד - 30 מנדטים.
    מרצ - 30 מנדטים.
    שינוי - 23 מנדטים.
    העבודה - 20 מנדטים.
    האיחוד הלאומי - 9 מנדטים.
    עלה ירוק - 5 מנדטים (מתלהבים).
    ישראל אחרת - 3 מנדטים.

בכל מקרה, זה מדגם די מייצג של האוכלוסיה הירושלמית החילונית...

7. לירן-ביתר Member

לדעתי מרץ והעבודה יחלשו בעקבות התדירות הגבוהה של הפיגועים. הליכוד יקבל מינימום 35 מנדטים, שינוי (לצערי) והאיחוד הלאומי התחזקו.
    אני תומך באיחוד הלאומי כי היא משקפת את האנשים הנורמלים בישראל (לא כמו המצביעים ללפיד ומפלגתו).
    אני נגד הכפייה הדתית ונגד זה שחרדים לא משרתים בצה"ל כמו כולם אבל אני לא יצביע כשאני יוכל לשינוי בגלל שקודם כל חשוב הבטחון וגם בגלל ראש המפלגה טומי לפיד. כמו שמשהו אמר
    פה פעם, הוא רק אנטי. לצערי שינוי הולכת להיות המפלגה השלישית. אח"כ האיחוד הלאומי.

8. Kgt1 Member

פולדש התוצאות אצלכם די מפתיעות אותי... כל כך הרבה שמאלנים לא ציפיתי לראות בירושליים.

9. ofer16 Member

גם אותי התוצאות מפתיעות...
    מרצ עם 30 מנדטים? ישראל אחרת עם 3 מנדטים?

10. RVN Member

לדעתי מה שיקרה זה שהעבודה והליכוד יעמדו על 30 ו25 מנדטים בהתאמה ומרצ תתחזק וגם שינוי שהם יעברו את ש"ס. ושינוי כו תצליח להעביר חוקים כי גם העבודה יתמכו בהם וגם מרצ, וכמה חברי כנסת של הליכוד יהיו חסרים והכל יהיה בסדר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx .

11. ofer16 Member

העבודה תעבור את הליכוד? גם עם פרשת השחיתויות תתברר כאמיתית, קשה לי להאמין שדבר כזה יקרה...

12. RVN Member

התבלבלתי :cry: הפורך.

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק שתדעו לכם שאם התוצאות אצלנו מפתיעות - זה רק בגלל העלייה של הליכוד והאיחוד הלאומי. הליד"ה הינו בית-ספר סופר שמאלני, שכמות עצומה ממנו חברה בנוער מרצ וכולי. מאז ומתמיד, הליד"ה ידוע בשמו השמאלני. בבחירות 99 מרצ קיבלו פה איזה 60% או משהו כזה. לכן, כשהליכוד קיבל 30 מנדטים, והאיחוד הלאומי 9 מנדטים (ועוד בליד"ה...), המון אנשים היו בשוק.

בכל מקרה, עדיין אפשר לראות בבירור שיש יותר שמאלנים מימנים בבית-ספר.

14. קופירוק Member

אתה טועה, כי העבודה יפחדו מ-ש"ס כי יש להם הרבה מנדטים בכנסת ועם העבודה ירצו שש"ס תתמוך בהם אז היא תהיה חייבת להצביע בעדם.

15. Kgt1 Member

איך אתם מצליחים להסתדר בכזה מקום נורא????