באלאק חזר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏12/10/07.

1. Football God Member

מסכים עם ראוליטו.
    כדורגל זה לא טניס,אתם כותבים שהוא הפסיד את התארים עם לברקוזן.בלי באלאק,הם אולי לא היו מועמדים בכלל לכל הזכיות האלה.כדורגל זה 11 נגד 11,יש שחקנים יותר מובילים,ויש גם פחות,באלאק תרם הרבה מאוד,מה ציפיתם שהוא יעשה?ייקח את הכדור יעבור את כל הקבוצה וישים אותו בשער?
    שחקן מצויין,ואני מאמין שברגע שהוא יעשה את המעבר לקבוצה שבאמת תרצה אותו,אז שוב נראה את באלאק שאנו מכירים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/07
  2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כי הוא צעק על השופטים? מנהיג נמדד בהישיגים, וכאן באלאק הוא כישלון הנהגתי מחלט (לא חכמה לקחת אליפויות עם באיירן.. מי המנהיג השנה? אוליבר?)

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

מהיכרותי הצנועה עם הכדורגל הגרמני אני יכול לומר שלדעתי באלאק הוא בהחלט לא שחקן גדול ואם הוא היה השחקן הגרמני הטוב ביותר בעשור החולף אז משהו היה די רקוב בכדורגל הגרמני ואני מקווה שהמצב בדרך לשיפור.

באלאק הוא שחקן טוב אבל לא היה שחקן גדול, במדי באיירן הוא לא הרשים אותי אף פעם בליגת האלופות ובליגה הקבוצה דרסה כמעט בלי מאמץ רב את שאר הקבוצות והמדד העיקרי שבו אני יכול לקבוע לפיו היא המסגרת האירופאית שם לא ראיתי ממנו הרבה והתלות של באיירן בו גרמה לה נזק וכולנו יודעים מה באיירן עשתה בשנים האחרונות באירופה (גם שהיא לא פגשה הקבוצה האהובה ביותר על הבאווריםhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx).

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מה שאתם אומרים אין אף שחקן ווינר בעצם בכדורגל.
    אז תרשו לי לחלוק.
    למה זידאן, באותו הגמר נגד לברקוזן, ידע, למרות שריאל הייתה חלשה באותו המשחק (כמו שאמרתם) לבוא ולתת את הדבר האקסטרא את הגול הזה ובאלאק לא?
    למה קאקה נגד סלטיק במשחק מחריד של הקבוצה שלו ידע לרוץ לבד ולתת את הגול?
    למה פירלו בעונה שעברה ידע לתת שער עם הראש נגד באיירן?
    אם באלאק היה מפסיד תואר אחד ממש לפני שהוא לוקח אותו לא היה ויכוח אבל הנה הרשימה (החלקית)
    בעונת (לא זוכר) עם לברקוזן הוא הגיע לאחת מהקבוצות הכי קטנות ששיחקו אי פעם בליגה הגרמנית כשתיקו מספיק ללברקוזן כדי לזכות באליפות. הבחור הבקיע גול עצמי, הקבוצה הפסידה והלכה האליפות.
    בעונת ריאל הקבוצה הפסידה בגמר הגביע, גמר ליגת האלופות ואת האליפות מחזור אחד לפני הסוף.
    בנבחרת לא שיחק בגמר. בנבחרת בחצי הגמר נגד איטליה לא שיחק בכל ההארכה, למרות שהיה על המגרש ובסוף גם שכח את ה"חלוץ המהולל" (ברח לי השם שלו) ונתן לו להבקיע 2 דקות לסיום ההארכה. (כמובן שבמשחק על המקום השלישי הוא כבר לא שיחק.
    בצ'לסי בשלב חצי הגמר הוא נפצע.
    היה שותף עם באיירן לאחת ההשפלות הכי גדולות 1:4 נגד מילאן.
    מכל הפעמים האלה, אף פעם אחת הבחור לא הצליח לסחוב את הקבוצה ולתת איזה הבזק שמפריד בין ה"רגילים" לבין "נבחרי האל". ויש עוד דוגמאות.
    אם זה לא לוזר אז מה כן?

5. אבו Member

אז אני מבין שאם הוא נפצע, זה אומר שהוא לוזר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx גם שבצ'נקו לא שיחק אז, גם הוא לוזר?

6. Ampelmann Member

נדב, אתה היית אומר "לא" לכל כך הרבה כסף? באלאק רצה להתקדם, הוא רצה לעבור לקבוצה שתתחרה על כל התארים, הוא רצה חוויה אחרת והוא בחר לעשות את זה בדרך שתנשך אמנם את היד שהאכילה אותו, אבל תמצא לו את היד הנדיבה ביותר. צ'אנס לעבור למועדון הנוצץ ביותר בעשור הנוכחי ולקבל על זה בוכטות של כסף? הייתי עושה אותו דבר בדיוק- תשאל את אברם...

7. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מיכאל באלאק, איכשהו מתחיל להיות כסיפור עצוב מאוד, אחד השחקנים הכי אהובים עלי בתולדות הכדורגל הגרמני. באלאק לטעמי חייב לעשות צעד חכם ולחזור אל הכדורגל הגרמני, אל הבית שלו. הליגה הגרמנית זוהי הליגה שמתאימה לו, הוא לא מראה עליונות בליגה האנגלית גם לאור הפציעה וגם לאור העובדה כי הוא כבר ירד מהיכולת האדירה שהציג בבאייר לברקוזן ובחלק מהזמן בבאיירן מינכן. אני לא חושב שזה הוא סופו של עידן באלאק, אני חושב שיש לו עוד מה לתרום לנבחרת הגרמנית ולאחת מן קבוצות הצמרת בגרמניה.

8. tiktin Member

ראול, ג'רארד, סולשייר, זאנטי, גיגס וקאן. אני יכול להמשיך אם צריך.
    לא חסרים שחקנים שאומרים "לא" לכסף הגדול בשביל להישאר במקום הטוב שלהם, הבית החם שהם גדלו בו או נחתו בו בשלב מוקדם. יש שחקנים שאצלם המשחק לפני הכסף. כאן הפוך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

ולירן, השחקן הגרמני הטוב בעשור האחרון הוא לא, תהיה בטוח. אני לא בקיא כל כך בכל מה שקרה עם שחקנים גרמניים עד לפני שנתים שלוש, אבל לפני בלאק יש לך את פיליפ לאם וקלוזה. העשור עוד לא נגמר, יש עוד שנתים וקצת, ואז עד גם פודולסקי, שווינשטיגר אודונקור ינסן קרוז אוזיל ו.. ו.. ו... יכולים להיות "שחקן העשור". אם אתה מחשיב מעכשיו אחורה 10 שנים אז הינה, קלוזה וקאן לפניו וזה בלי להסתכל הרבה אחורה.
    בקיצור, עוד שחקן טוב שעושים ממנו טררם גדול על כלום. שחקנים בזבזו קריירה בגלל שטויות כאלה, זה נדיר יחסית אבל לא דבר חדש. את שלו הוא עשה ואת הזמן אי אפשר לקחת בחזרה. בדיעבד, אם הוא לא היה עובר לצ'לסי/היה עובר לקבוצה שכן היה מצליח בה הכל היה בסדר ולא היינו מדברים על זה.
    ballak sollte Kessel nach Deutschland, zur kleinen Mannschaft wie Bayer wieder gehen, wenn er folgen mochte

נערך לאחרונה ב: ‏13/10/07
  9. Ribery 17 Member

לקרוא כאן חלק מהתגובות ופשוט לא להאמין .
    באלאק הוא הגרמני הטוב בעשור האחרון ? מה עם אפנברג ? ינס ירמיס ? שול ? אוליבר קאן ? ,אוליבר בירהוף ? ועוד הרבה מאוד שאני שחכתי .

באלאק הגיע עם לברקוזן בעונת 2002 ל3 כמעט זכיות ,יש שיגידו שהוא לוזר - נדב אומר שהוא לוזר , אבל בלברקוזן אז הוא בכלל לא היה מנהיג , היה רחוק מלהיות שחקן שלוקח את האחריות עליו .
    בקבוצה הבלתי נשכחת הזאת אז היו שחקנים כמו נובוטני ,שניידר ,בשטורק ,ראמלו ,פלאסנטה ,זה רוברטו , לוסיו - כולם היו לפניו , הוא היה השחקן שהיה עליו הכי קצת לחץ , הוא היה נוגע פעם ב...בכדור , לא אחד שהמשחק בנוי עליו .
    לברקוזן של 2002 הייתה קבוצה חלומית ,הכול עניין של מזל , הם היו עדיפים על ריאל בגמר ,והם נכנעו ללחץ במשחק שהם היו אמורים לקחת 3 נקודות בליגה .

אני לא מאשים את באלאק בגלל הכשלון של לברקוזן .
    אני מאשים את באלאק כי הוא בנאדם בלי עקרונות , כי הוא דאג לכך שהוא יהיה המנהיג של באיירן ,שיחק "בשביל הסמל" וברגע הראשון שהייתה לו הזדמנות הוא עזב .

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוקי, הכוונה בזמן האחרון, אל תשחקו לי אותה על הקטנה. בשנים האחרונות ( אותם אפשר גם לכנות בעשור האחרון ) הוא השחקן הגרמני הבולט ביותר.

11. Ribery 17 Member

ובדיוק ככה הכדורגל הגרמני נראה .
    כשלון בליגת האלופות ,כשלון באירופה .
    מ 2002 ועד היום , 6 שנים כמעט אין הצלחה , כי בטח , עם שחקנים כמוהו גביעיי אירופה לא ילכו לגרמניה .
    תראה איזה בנאדם שפל הוא , מעדיף כסף על משחק , הוא לא משחק ,והוא רוצה להשאר בצ'לסי עוד שנתיים , הוא רוצה כסף , מצטער , הוא לא דוגמא בשביל אף אחד , כשהוא היה בבאיירן אהבתי אותו והחזקתי ממנו כמנהיג ,ותמיד טענתי שהוא צריך עוד מנהיגים וסופרסטרים לידו , אבל אחריי שהוא עבר לצ'לסי -איכס , שירקב שם .

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

גל, כמו שאמרתי כבר ללירן באיזשהו עניין, כסף זה לא הכל בחיים. בטח כשההבדל לא כזה גדול ובטח ובטח כשמדובר בכדורגלן. למי שיש 120 מליון יורו זה ממש לא משנה אם יהיה לו במקום 125 מליון יורו. זה לא שחקן שהרוויח כמו בליגה הישראלית והציעו לו חוזה כמו שהציעו לבאלאק. מה גם שבאיירן הציעו לו סכומים באותו סדר הגודל. אתה לא היית מוכר את הבית שלך עם הזכרונות והכל ועובר לגור בבית אחר בשביל להרוויח מזה 5,000$ (ואני לא מתכוון להגיד שבאיירן היתה הבית של באלאק זה סתם דוגמא שכל אחד יכול להזדהות איתה) מעבר לזה שחקן יעדיף לשחק בקבוצה גדולה עם סיכוי לזכות בכל התארים האפשריים ולהרוויח קצת פחות מאשר לשחק בנגיד בולטון ולהרוויח יותר. אז אין כאן שום עניין של כסף.
    שנית, צ'לסי לא יותר נוצצת מבאיירן ולא הולכת על יותר תארים מבאיירן ואם יש מועדון יותר גדול ומפואר זה דווקא באיירן. ואבוי לכדורגל אם צ'לסי שבסה"כ כל מה שעשתה בעשור הנוכחי זה לזכות בשני תארי אליפות באנגליה הוא המועדון הכי נוצץ בכדורגל בעשור האחרון. מילאן לקחו יותר אליפויות אירופה באותה התקופה, באיירן לקחו יותר תארים בינלואמיים בעשור האחרון מאשר צ'לסי לקחו אליפויות.
    שינוי אווירה זה סיבה מצויינת לעבור וגם זה שהוא האמין שעם צ'לסי הוא יש לו יותר סיכוי לזכות בליגת האלופות מאשר עם באיירן זו סיבה מצויינת. לא שהיא התממשה אבל זו תקווה לגיטימית ואפשרית. וגם אין לי שום בעיה עם זה שהוא עזב את באיירן או רצה לעזוב את באיירן. הבעיה היחידה בעזיבה היתה הדרך בה הוא עשה אותה. לא מתנהגים ככה עם אף אחד, בטח לא עם מי שבעצם שם אותך על המפה של הגדולים. אבל, זה האיש, זה האופי שלו ובגלל זה הוא תמיד יהיה רק ליד ואף פעם לא עם הגדולים ביותר. אתה אולי לא יודע, אבל כל ההתדרדרות של באיירן נובעת ממנו וממאגאת שנכנע לתכתיבים שלו. הוא גרם לפרינגס לברוח מבאיירן, למרות שלפרינגס היתה עונה מצויינת בקבוצה והוא היה זה שגרם למאגאת לשנות את שיטת המשחק של באיירן כך שהיא תתבסס רק עליו ותעמיד רק אותו במרכז הבמה, וככה זה גם נראה. רצף העונות הגרוע ביותר בליגת האלופות של באיירן. אין מה לעשות, האיש שחקן כדורגל מצויין, אבל עם אגו מנופח מאוד שמביא אותו לגרום לכך שהמשחק לא ישוחק בדרך בה הוא יהיה אפקטיבי. הוא היה מצויין בלברקוזן כי הוא עדיין לא חשב שהוא הסטאר הכי גדול בעולם, הוא עשה את התפקיד שלו והיה חלק מהקולקטיב, לעומת זאת בבאיירן, אחרי עונה אחת הוא הבין שהוא סטאר וככה רצה שהכל יהיה ולכן גם פרינגס עזב ולזה הוא לא מתאים.

אבוי לנו לירן, אם באלאק הוא השחקן הגרמני הכי טוב בעשור האחרון, או באיזשהו שלב בכלל. באלאק צריך עוד ללמוד הרבה עד שאפשר יהיה בכלל להזכיר אותו ליד אפנברג. למשל.

13. xavi6 Member

זה שמעלי הקדים אותו וניסח את זה בצורה יותר טובה ממה שאי פעם יכולתי, תפסיקו לחשוב שכל שחקן שעובר מקבוצה לקבוצה עושה זאת בישביל כסף, אני לא חושב ששחקני כדורגל שאנחנו פה מדברים עליהם וקונים חולצות שלהם רעבים ללחם, זה לא רק שיקול כספי. מיבחינת תחרות על תארים והעתיד לצ'לסי היה הרבה יותר מה להציע מאשר לביירן, צ'לסי רצה לכל תואר שרק היה, ביירן לא. העתיד בצ'לסי היה פשוט נראה יותר טוב, יותר עדיף מיבחינה מיקצועית.

נערך לאחרונה ב: ‏13/10/07
  14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש לא מה שאמרתי. לגבי כסף כן, לגבי סיכויים לתארים לא. הסיכוי של צ'לסי ושל באיירן להשיג תארים באירופה הוא דיי שווה. עונה אחת לזו יש קצת יותר ועונה אחרת לשניה יש יותר. עם זאת, שחקן יכול לחשוב שבקבוצה אחרת הסיכוי שלו יותר גדול וזו זכותו המלאה. חוץ מזה שחקן שזכה בכל תואר מקומי אפשרי יכול לשאוף לזכות גם בתארים מקומיים במקום אחר או עם קבוצה אחרת ולראות בזה אתגר וגם זה בסדר גמור.

15. Ribery 17 Member

לא , לא בסדר גמור כשאתה כוכב של קבוצה מסוימת .
    מגיע לו ,לשבשנקו ולכול אלה שהקבוצה נתנה להם הכול והם החזירו בעזיבה .