אתלטיקו מדריד09\08:מסיימים במקום הרביעי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Sergio Ramos, ‏10/7/08.

1. Sergio Ramos Member

--------אתלטיקו מדריד 09\2008 ------------------

http://img240.imageshack.us/img240/1000/atleticomadridck3.Xxx

אז.... מה היה לנו בעונה שעברה?

בשורה התחתונה? – אתלטיקו מדריד יכולה להיות מרוצה מעצמה – המטרה למעשה הושגה, אתלטי הצליחה להתברג בין ארבעת הראשונות. הקולצ'נרוס איך שנקרא, שינתה העונה 'פאזה'. לאחר כמה שנים בהם נכשלה הקבוצה במטרותיה, החליטה ההנהלה ליצור מהפכה גדולה בקבוצה – ראשית כל, בצעד די מפתיע ומעניין, הושאר המאמן חבייר אגירה בקבוצה על אף שעונה קודם לכן נכשל בה. בנוסף, ראשי הקבוצה פעלו בעוד צעד מענייין, לפיו העמידו למכירה את הכוכב העולה של המועדון, פרננדו'אל ניניו'טורס. הראשון שקפץ על המציאה היה רפא בניטז והמרסיסייד שלו שקלטו במהרה ובפנים יפות את טורס שסוף סוף השכיל לקצור את פירות כשרוניו במועדון האנגלי. לאחר מכן התמקדה ההנהלה ברכשים שבין היתר הבולטים שבינהם היו: סימאו סברוסה שנרכש מבנפיקה, חואן אנטוניו רייס שהובא מריאל מדריד ודיאגו פורלאן שנרכש מהצוללת הצהובה. בנוסף לכל, האיש שאולי ירש את מקומו של אל ניניו בחוד, סרחיו קון אגוארו. הארגנטינאי שישב עונה קודם לכן במרבית הזמן על הספסל, זכה העונה לאשראי מלא מאגירה בהרכב, וזה החזיר לו בגדול. ניתן אף לאמר שקון הוא השחקן המצטיין בשורותייה של הקבוצה ואולי הפקטור המשמעותי להצלחתה.

העונה עצמה עברה באופן די מפרך. זה התחיל בצורה כלל לא משכנעת כאשר אתלטי השיגה 2 נקודות בלבד בתוך שלושה משחקים, ולאור הכשלונות שנחלה הקבוצה בשנים שעברו, שוב התחילה התקשורת לכנותה כפלוף. אולם, בניגוד לשנים שעברו, הפעם אגירה השכיל לעשות את הסוויץ' לשחקניו שעם הזמן התחילו להיכנס חזק לעניינים. למהלך העונה ידעה אתלטיקו הרבה מורדות וחוסר יצביות משווע ביכולתה. עם זאת,(ו..... אפשר לאמר בעזרה של סביליה, בארסה, ולנסיה, שהמאכזבות של העונה, אבל עדיין..)אתלטיקו הצליחה להתעלות ברגעי האמת והשיגה את מטרתה העיקרית – אחת מהארבע הראשונות וכרטיס למוקדמות הצ'מפיונס.
    כזכור לנו אתלטיקו השתחלה לגביע האופ"א דרך האינטרטוטו. למהלך הטורניר פגשה אתלטיקו את בולטון וונדרס האנגלית, לה הפסידה בביתה 1-0. בגומלין שנערך בביתה של בולטון, הסתיים המשחק בתוצאה 0-0 ובכך נפרדה אתלטיקו מהמפעל.

--------------------------------------

אז.... מיהם הרכשים החדשים של הקבוצה?

הגיעו:

*פאולו אסונסאו(קשר אחורי, פורטו) – הקשר האחורי והמחונן של פורטו הגיע לשם חיזוק לקישור הדפנסיבי. אסונסאו יצור עומק במכסת שחקני מרכז השדה ויתחרה על מקומו בהרכב עם ראול גרסיה בהנחה די ברורה שמוטה יבלה את מרבית זמנו במיטת הטיפולים, וקלבר סאנטנה לא ממש בתמונת ההרכב.

http://img148.imageshack.us/img148/3707/78433761cn4.Xxx
    אסונסאו, יחזק את הקישור האחורי של הקולוצ'נרוס.

*קופה(שוער, ליון) – הרבה הרימו גבה על המחיר שנקנה(הזול, כמובן), אבל זה לא ממש משנה. אתלטיקו רוכשת את אחד השוערים הטובים באירופה נכון להיום שייצטרך לתת את השקט בין הקורות.

http://img148.imageshack.us/img148/4774/presentaciondecoupetdiskd9.Xxx
    קופה במדיו החדשים.

*תומאס אופאלושי(בלם\מגן, פיורנטינה) – בלמה המצטיין של פיורנטינה לשעבר, הגיע העונה כאחד מהרכשים הבולטים של המועדון, וצפוי לחזק באופן משמעותי את ההגנה אשר לקתה בחולשה העונה.

http://img354.imageshack.us/img354/3680/ujfalusiasgn7.Xxx
    אופאלושי, צפוי להוביל את ההגנה.

*פלורן סינמה פונגול(חלוץ, רקראטיבו הואלבה) – עמוד התווך של המועדון העתיק רקראטיבו, עושה קפיצת מדרגה בקריירה שלו ומגיע לביתם של הרוחיבלנקוס. בהנחה שפורלאן ואגוארו כשירים למשחק, מקומו של פונגול עשוי להיות בעונה הבאה בספסל, אך עם זאת אפשר לומר שגם הוא משחק תפקיד חשוב ואמור להיות המחליף הראשון מהספסל במקרים של עייפות\פציעות של אחד מן הצמד הדרום-אמריקאי.

http://img148.imageshack.us/img148/3933/presentacionsinama07070gr4.Xxx
    פונגול מוצג רשמית עם חולצתו החדשה.

*ג'ון הייטינחה(מגן\בלם, איאקס) – הבלם\מגן של איאקס הוא עוד אחד מהרכשים הבולטים של אתלטיקו מדריד ואמור לחזק וליצור עומק במכסת ההגנה.

http://img76.imageshack.us/img76/2201/48999141rg0.Xxx
    הייטינחה, יעמיק את ההגנה.

עזבו:

*רוברטו חימנס(השאלה, רקראטיבו הואלבה)

*זה קסטרו(נמכר, דפורטיבו לה קורוניה)

*מאריו סוארז( נמכר, מאיורקה)

*מיסטה(נמכר, דפורטיבו לה קורוניה)

*בראוליו(נמכר, סרגוסה)

*איבן קלאר(נמכר,ספורטינג)

*פלאקון(נמכר, סלטה ויגו)

*אביאטי(חזר למילאן)

למרות העמקת הקבוצה הנדרשת שנעשתה באופן כמטע מלא, בקבוצה מבחינתם עדיין לא סיימו את מסע הרכש, ולכן ישנם עוד כמה שחקנים אשר נמצאים על הכוונת החזקה של המדרידאים והוזכרו לו פעם בתקשורת:

ריקרדו אולביירה – חלוצה של ריאל סרגוסה, אחד מנקודות האור של יורדת הליגה, מועמד ראשי להצטרף לפונגול שכבר חבר במכסת החלוצים.

לוצ'ו גונזאלס – הארגנטינאי של פורטו מוזכר בשורות הקבוצה עוד מינואר. לוצ'ו שמשחק בתפקיד הקשר המרכזי, נמצא עדיין כמועמד לחזק את עמדת הקישור המרכזי.

דויד סילבה – שחקנה של ולנסיה שעבר כמו שאר חבריו לקבוצה עונה לא הכי מרשימה(בלשון המעטה), הוזכר בשבוע האחרון כמועמד לחיזוק האגפים של הקבוצה.

ארטטה – הקשר הספרדי המוצלח של בולטון, התחיל את הקריירה כעושה משחק, אך במהרה גילה את כשרונו כקיצוני מצטיין. ראשי אתלטיקו הציעו למועדון האגנלי סכום העומד על 15 מיליון יורו, ואלו עדיין לא נענו להצעה.

דיאגו – הברזילאי הבינלאומי של ורדר ברמן מוזכר מזה העונה השניה כמועמד להגיע לאתלטיקו מדריד. אולם חרף פערים כספיים בין שני המועדונים באשר לסכום העברת השחקן, הסאגה כרגע תקוע ומיום ליום אופצייה קנייתו נהפכה פחות ופחות ריאלית.

ועם בחיזוק מתבקש עסקינן, אז העמדה אשר דורשת בה חיזוק יותר מכל, ומהווה את אחד מהטרדים המקצועיים הכי קשים עבור אגירה – עמדת הקשר המרכזי. באתלטיקו מאז שעזב מאנישה הפורטוגלי, מחפשים מחליף שייתן את הטון ממרכז השדה. במילים אחרות, עושה משחק, מעין 50-50 שיעשה את ההבדל, ולעניות דעתי לא ממש קל למוצוא אחד כזה בזמננו. לאחר העמקת הסגל והחיזוקים המתבקשים שהגיעו, אתלטיקו תמשיך בחיפושיה אחר שחקן מהתוצר הזה.

------------------------------

שחקני המפתח:

סרחיו 'קון' אגוארו

http://img255.imageshack.us/img255/9681/aguero1elmundoen6.Xxx

עד לפני עונתיים, היה קון נער שאפשר להגדירו אלמוני ברחבי היבשת. אגוארו הגיע לפני שנתיים מאינדפנדייטה בה ערך את הופעת הבכורה שלו בגיל 15. קון הוא השחקן הצעיר ביותר ששיחק בליגה הארגנטינאית הראשונה. במהלך שנותיו בקלאוסורה, קון הספיק להרשית 23 פעמיים(בעונה אחת כמבון!!) והפך למכונת שערים משומנת ולאחד הכישרונות הגדולים בישבת אמרתי דאז. ראשי אתלטיקו הבחינו בכישרונו היוצא דופן, והחליטו להביאו אל מחוזותיהם. בעונתו הראשונה קון שימש כאלטרנטיבה לעמדת החלוצים והראה לא מעט ניצוצות של שחקן מופלא. העונה, אגירה למעשה הפך את קון לשחקן הרכב מובטח ונתן לו את הקרדיט המלא להצלחה. והארגנטינאי? כמובן שלא איכזב ובמהרה החל לפרוע את השטרות, כאשר כבש 19 שערים ב37 משחקים בהם שיחק ובכך נוכח במקום ה-3 בטבלת הפיצ'צ'י של הליגה הספרדית. – אגוארו ידוע בשל חום המזג שלו והעצבנות במהלך המשחק. לו פעם ניתן לראות את אגוארו שולח קטנות לשחקני היריב, מניף ידיים לשופטים ומביע זעמו באופן לא יאה ומכובד. ניתן להגדיר את הדבר כחוסר ניסיון של השחקן וגילו הצעיר שגורם לו להתנגד לעיתים רבות כמו ילד קטן. הוא עוד התבגר.
    בעונה הבאה כשם שהיה בעונה החולפת, עשוי קון לאור עונתו הפנטסטית, להמשיך ולהוות את אחד מעמודי התווך של הקבוצה. חשוב לציין שאגוארו ככל הנראה יחמיץ את פתיחת העונה בעקבות נסיעתו עם נבחרת ארגנטינה לאולמפיאדה.

מקסימיליאנו רובן 'מאקסי' רודריגז:

http://img148.imageshack.us/img148/4535/maxirodriguez1va6.Xxx

מאקסי רודריגז הגיע לאתלטיקו מדריד בעונת 2005 לאחר עונה מוצלחת במיוחד במדי אספניול. ראשי הקבוצה שילמו על הקשר המחונן 15 מיליון יורו. במהלך העונה שעברה, נפצע מאקסי באופן קשה ובשל כך נאלץ להיעדר מהמגרשים לתקופה של כמה חודשים. היעדרו של השחקן הורגש ללא ספק באופן שלילי כמובן. מאז שהגיע לקבוצה הפך רודריגז לאחד השחקנים החשובים והמשמעותיים בהרכב של אגירה. לעונה החולפת הגיע מאקסי כמו חדש לקבוצה. הארגנטינאי הצליח להתגבר על פציעתו הקשה, ובמהרה נכנס לעניינים וחזר להיות פקטור אדיר באגף הימני של הקבוצה שאיתו נראה טוב פי כמה.
    מאקסי ביחד עם אגוארו נחשב לשחקן ההתקפה היציב ביותר בקבוצה, ואחד מהגורמים הראשיים להצלחת הקבוצה. בעונה הבאה כאמור צפוי מקסי להמשיך ולייאש את עמדת הקיצוני כפי שעשה בהצלחה עד עתה, ולשמש את אחד הג'וקרים בהתקפת הרוחיבלנקוס.

תומאס אופאלושי:

http://img76.imageshack.us/img76/5520/ujfalusi1yr1.Xxx

נכון, שחקן חדש, אולי יומרני זה להכתירו לשחקן מפתח, אבל עדיין, אופאלושי מסתמן כרכש החשוב של אתלטיקו מדריד ואולי הטוב שלה. ההגנה הרעוע של אתלטיקו גרמה סבל רב לשאר הקבוצה ולמשחקה בכלל. בצוות המקצועי כמובן ששמו לב לליקויים ההגנתיים, עשו חושבים, והבינו שההגנה הזו כלל לא תספיק להם לקראת העונה הבאה וחיזוק היה מתבקש. לשם כך, הובא בלמה של פיורנטינה ונבחרת צ'כיה. אופאלושי נחשב לאחד הבלמים הטובים בליגה האיטלקית(!)והיה למעשה בורג בהגנה של קבוצתו לשעבר. תומאס הגיע כחיזוק משמעותי להגנה, ואמור לעשות את ההבדל ולהיות מעוף ההגנה של הקולוצ'נרוס.

-------------------------

ומה לקראת העונה הבאה?

אליפות? יש יגידו מילה גסה. אילו אתלטיקו תצליח איכשהו לגנבו את האליפות לאחת מבארסה\ריאל מדריד, או התמזל מזלה והשניים יקלעו לעונה חלשה במיוחד והיא מצידה תתצטרך לקפוץ על ההזדדמנות. תהיה זו הפתעה בלתי-רגילה. נכון לעת עתה, התבשיל בשם אתלטיקו מדריד עדיין אינו מספיק מוכן על מנת שתוכל הקבוצה לקרוא תיגר על אליפות ספרד. מה שכן, אתלטיקו בוודאי תצטרך לספק את המינמום המבוקש שלה, שזה אומר מקום לא פחות מהמקום הרביעי. אתלטי תשחקנה בעונה הבאה בליגת האלופות, כך שהעומס על שחקניה ועל הקבוצה באופן כללי, יגדל מטבע הדברים. אתלטיקו נמצאת בשלבי השתדרגות והיא יודעת שכדי לחזור למה שהייתה בעבר, היא תתחייב לגלות יציבות לאורך העונות הקרובות. העונה הבאה תהיה עבורה שנת מבחן. לאחר העונה המוצלחת שלה בסה"כ, העונה הבאה צפויה להיות מפרכת פי כמה בהתחשב שהקבוצה כפי שאמרתי קודם, תצטרף לעוד מפעל, ובהתחשב בכך שולנסיה וסביליה עשויות לחזור לעצמם ולא לוותר על מקומן בצמרת הגבוה. עד עתה הכל הלך טוב ויפה, אתלטי השיגה את המקום הרביעי המיוחל ובעונה היא תעמוד בעוד מבחן קשה בדרכי כברת הדרך שלה.

זהו הדיון החדש של אתלטיקו מדריד - דעות, הערות, הארות, חדשות וכו'... רק כאן!

שיהיה דיון פורה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/08
  2. RubberSoul Member

אויפאלושי והייטינחה כבר הוצגו?

3. Mr.Eko Member

אני מאוד אופטימי מהרכש שביצעה אתלטיקו עד עכשיו. חיזקה את החלק הכי חשוב אצלה במערך-ההגנה עם החתמתם של קופה עם כל הניסיון שלו ואויפלאושי המצויין שהוא באמת הרכש הכי משמעותי של אתלטיקו. לפי דעתי אגירה צריך להמשיך לתת לקאמצ'ו הצעיר הזדמנויות במרכז השדה,ראיתי אותו בעונה הקודמת בלא מעט משחקים ולילד הזה באמת יש הרבה מה לתת. בנוגע להחתמתם של דייגו וסילבה אני פסימי אבל על אוליברייה אתלטיקו צריכה ללכת בכל הכוח,הוא חלוץ מפוספס לדעתי שיכול לתרום המון לאתלטיקו ויכול להיות מחליף מושלם לפורלאן ואגוארו. גם על החתמה של ארטטה אתלטיקו צריכה להשקיע מאמצים,השחקן הנהדר ישתלב מצויין לטעמי במערך ההתקפי של הקבוצה. בכללי אני מאוד מרוצה שקבוצה כזו תיהיה בליגת האלופות,תוסיף הרבה צבע ויש לאתלטיקו סיכוי להגיע דווקא לשלבים הגבוהים עם עוד שתיים שלוש החתמות.

אגב,Sergio Ramos
    זה חוזה אנטוניו רייס ולא חואן אנטוניו רייס.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יש הסכם עם ראסינג שלפיו עם אטלטיקו תשיג את אוליביירה, ראסינג תקבל את סינמה לשנה בהשאלה.
    כל שחקני הבית חוץ מפלקון שסיים את החוזה שלו נמכרו עם אפשרות להחזרה.
    הייטינחה הוצג היום, אויפה יוצג מחר.
    גרסיה פיטארק ממשיך לשבח את קלבר סנטאנה ואני ממשיך לתהות איפה הוא ישחק בעונה הבאה.

5. Raulito Madridista

עם כל הכבוד לרכישות הלא רעות של אתלטיקו מדריד עד עכשיו, את העמדה הכי בעייתית שלה היא לא חיזקה – מרכז השדה. לא רק שהקבוצה לא החתימה אף אחד, גם אף שחקן שיכול לעזור לה בפיתרון הבעייה לא הוזכר כמועמד פרט לארטטה(ידיעה אחת בלבד פורסמה עליו בתקשורת). ואן דר והארט או דייגו ישדרגו את הקבוצה מבחינה התקפית ללא ספק, אבל זו תיהיה התאבדות לשחק עם מערך כזה, בוודאי כאשר גם ההגנה עדיין בסימן שאלה(על זה אדבר בהמשך). אני חושב שזה לא רציני לבנות על נאנו קמאצ'ו כשחקן הרכב לכל דבר, למרות ההצטיינות שלו בסיום העונה שעברה. אתלטיקו צריכה עוד שחקן לעמדה הזו. קלבר לא הפיתרון, מוטה כל הזמן פצוע והוא קשר אחורי מוגבל מבחינה התקפית ואסונסאו בסימן שאלה מבחינתי, והבנתי שגם הוא לא בידיוק יספק את הדחיפה קדימה.
    מה שמפתיע אותי באתלטיקו זו העובדה שלפי מה שנראה כרגע רייס יישאר במועדון. למרות העונה הסופר-חלשה שלו בשנה שעברה וההתנהגות הילדותית, כנראה שבאתלטיקו עדיין מאמינים בו. חבל לראות שחקן מוכשר כמוהו הולך ודועך. הוא כבר התחיל כל-כך טוב את התקופה באנגליה, רק שאז פרץ בו שד הילדותיות. סימאו הפגין יורו חלש מאוד ואם הוא ימשיך ככה אז רייס ייקבל את הצ'אנס שלו, עליו הוא חייב להסתער, פשוט ככה.
    אתלטיקו הביאה שני בלמים לא רעים בכלל בדמותם של הייטינחה(יהיה מחליף) ואופאלושי, אבל עדיין אי-אפשר להשוות את ההגנה של אתלטיקו לזו של ריאל מדריד(לפחות על הנייר) או ברצלונה. מה שכן, הבלם הצ'כי נראה אגרסיבי וזריז, השאלה כיצד הוא ייתאקלם ואיך ייראה שיתוף הפעולה שלו עם פראה שכבר כמה שנים ברצף השחקן מספר 1 בהגנה של אתלטיקו. אני צופה את עונת הפריצה של וארלה בכל הקשור לעמדת המגן הימני, סייטיארידיס החמיץ את הצ'אנסים בגלל הפציעות הרבות שלו.
    נקודה אחרונה בקשר לאתלטיקו – עמדת השוער. אני לא פוסל את קופה בגלל היורו החלש שלו וגם לא בגלל הגיל, אבל הרכש הזה לא כל-כך מובן לי. אני חושב שלאו פראנקו שוער מצויין והוא לא סתם שחקן של אתלטיקו אלא שחקן מרכזי. קשה לי להאמין שתעבור עליו עוד עונה כזאת של חוסר מזל מבחינת פציעות.

6. SAMIR NARSI 8 Member

ארטטה לא משחק בבולטון אלא באברטון...

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אנחנו דווקא מאוד פתוחים להצעות. מכאן השמועות לגבי דוד סילבה.
    שוב בהשוואה לסילבה. אבל בנבחרת שלו הוא היה הקיצוני היחיד ששיחק עם שכל.
    מה שאני שמעתי, זה שהיווני בכוונה לא מיהר לחזור מהפציעה, כדי להיות בשיא הכושר ביורו. אני לא רוצה ולא רואה אותו באטלטיקו בעונה הבאה. באמת הגיע הזמן שחואן ולרה יהיה שחקן מפתח, זו תהיה עונה רביעית שלו בקבוצה. ויש לנו עוד 4 שחקנים בשביל הרוטציה (כולל 2 הבלמים החדשים).
    פחות עומס, פחות פציעות. ובעונה שעברה הרוטציות בשער הלכו טוב.

8. kaz Member

שאלה,

מישהו מכיר את פאצ'קו? חלוץ ארגנטינאי ששיחק שנה שעברה בנוער.

האם הוא עדיין בקבוצה?

9. Raulito Madridista

http://images.teamtalk.com/07/11/330/SergioAguero_602980.Xxx

"קיבלתי הצעה ממועדון גדול מהפריימרליג והם שאלו האם ישנה אפשרות להעביר את אגווארו לשורותיהם. אני לא יכול לומר את שמו של המועדון עד אשר הוא לא ייפנה לאתלטיקו מדריד בצורה מסודרת. מה שכן, זו אחת הקבוצות הטובות בעולם וזו לא צ'לסי(ככל הנראה מנצ'סטר יונייטד שמחפשת חלוצים)", כך אמר אמש לתקשורת הספרדית, סוכנו של השחקן, חוסה סגי. אגווארו חתום במועדון עד 2012 וסעיף השחרור שלו עומד על 55 מליון יורו. השחקן הצהיר בעבר שהוא לא מעוניין לעזוב את אתלטיקו, אבל לכו תדעו.

10. Raulito Madridista

"אתן הכל כדי שניהיה אלופי אירופה"

http://www.as.com/recorte/20080715dasdaiftb_20/C280/Ies/voy_dar_todo_estar_Champions.Xxx

סינמה פונגול, חלוצה החדש של אתלטיקו מדריד, נהנה מהחיים. השחקן שכבר הספיק לקחת חלק בהפסד של אתלטיקו מדריד במשחק הראשון במחנה האימונים של הקבוצה למקסיקו, ממש לא מתרגש מההופעה הלא משכנעת של אתלטיקו ובטוח שהדברים ייסתדרו עד המשחק החשוב במוקדמות הצ'מפיונס. בראיון לאס מספר החלוץ הרעב על ההסתגלות לאתלטיקו מדריד ולא מתבייש לכוון גבוה - ליגת האלופות.

הראיון המלא:

איך אתה מסכם את ההופעה הראשונה באתלטיקו מדריד?

"גם אני, כמו כל שאר חבריי, הושפענו לרעה מהחום הכבוד והגובה. בעשרים הדקות הראשונות התקשנו להסתגל לתנאים ולתפוס את הקצב של המשחק, אבל אחר-כך השתפרנו. זה בסה"כ משחק אימון ואין מה להסיק יותר מדיי לגביי העתיד. אני אשתפר וכך גם הקבוצה".

שיתפת פעולה בהתקפה עם לואיס גארסיה...

"אנחנו שיחקנו בעבר שנתיים בליברפול ואנחנו מכירים אחד את השני מצויין, התיאום שלנו לא רע. כאשר הקבוצה התחילה להשתלט על המשחק, אני ולואיס היינו הרבה יותר מסוכנים. אני מאמין שלאגירה יש כמה מסקנות חיוביות מהצורה בה שיתפנו פעולה, אבל יש לנו עוד הרבה עבודה ואנחנו שואפים להתקדם".

איך ההסתגלות שלך באתלטיקו מדריד?

הסתגלתי לקבוצה בצורה טובה מאוד, התחברתי נפלא לשאר השחקנים. אנחנו עובדים קשה מאוד כדי להצליח. תענוג להתאמן עם שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר".

שוחחת כבר עם אגירה אחרי המשחק?

"האמת שלא, עוד לא יצא לנו לדבר. אין הרבה מה ללמוד מהמשחק הזה. בכל מקרה, בשנתיים שאני משחק בספרד התרשמתי לטובה מאגירה, הוא מאמן טוב מאוד. הוא יודע מי טוב ומי לא, הוא רוצה שכולם יצליחו והגישה שלו נקייה מאוד, וזה מה שאני אוהב".

מה יכול סינמה פונגול לתרום לאתלטיקו?

"תרומה מרבית. אני בעל מוטיבצייה אדירה להשחק ולהצליח. אבל אני גם מאוד קבוצתי ואכפתי, אני לא אגואיסט, טובת הכלל חשובה לי יותר מטובתי האישית. הקבוצה תמיד חשובה יותר. אני לא חושב על מספר השערים שאבקיע, אני חושב כיצד לעזור לאתלטיקו. אני אלחם ואתן את הלב בכל דקה שאהיה על המגרש".

הקבוצה חוזרת לליגת האלופות העונה...

אתלטיקו מדריד לא הייתה בצ'מפיונס-ליג יותר מדיי זמן. אני אתן הכל כדי שאתלטיקו תצליח בליגת האלופות ותזכה בגביע. יש לנו קבוצה מצויינת. אני אומנם צעיר מאוד, רק בן 23, אבל חוויתי כבר זכייה אחת בליגת האלופות עם ליברפול. מה שהניע את ליברפול הייתה האמונה, הקבוצה הייתה מדברת לפני משחקים והיינו אומרים 'אנחנו יכולים לעשות את זה'. שוב, הסגל של אתלטיקו מצויין, גם המאמן, ואני לא רואה סיבה שלא נצליח. רק האמונה חשובה".

העונה כבר בפתח ועוד מעט אתלטיקו תשחק במוקדמות הצ'מפיונס, שלב הגישושים קרוב לסיום...

"זה ברור שכולם מסתכלים לעבר המשחק הזה. יש עוד זמן עד ה-12 באוגוסט. אגירה בודק את השחקנים כרגע, בשביל הדברים האלו ישנו מחנה אימון. בסה"כ שיחקנו 90 דקות וזהו. אנחנו נגיע למשחק הזה בכושר שיא מהבחינה הפיזית וגם מבחינת צורת המשחק עצמה. יש למועדון את התנאים הכי טובים להצליח".

המטרה של אתלטיקו בליגה הספרדית זה לסיים מעל המקום הרביעי?

"אתלטיקו זהו מועדון גדול שכל הזמן מכוון גבוה. עובדה שגם אחרי עונה טובה, הקבוצה עשתה רכישות נהדרות כמו הייטינחה, קופה, אופאלושי ועוד. הכוונה היא בהחלט לסיים מעל המקום הרביעי. המקום השני יהיה טוב, ואליפות - דבר מדהים. הסגל טוב אבל צריך לראות מה ייקרה בפועל, כי מה שרשום על הנייר לא קובע דבר".

11. Raulito Madridista

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/aguero_354_160708_ES.Xxx

"אני לא רוצה לזוז מכאן", אמר היום קון אגווארו בנוגע לפירסומים על כך שמנצ'סטר יונייטד חופצת בשירותיו. "אני שמח באתלטיקו מדריד, זה מועדון שאני רוצה להמשיך בו עוד הרבה שנים. הסוכן שלי קיבל הרבה מאוד הצעות מכובדות, אבל פסלתי את כולן, הבהרתי לסוכן שלי שאני רוצה לשחק רק כאן. אני שמח באתלטיקו, לא חסר לי שום דבר, הם מטפלים בי טוב מאוד ואני מרגיש נוח, אני לא רואה סיבה לשנות. אשאר באתלטיקו עד תום החוזה שלי". בנוסף אני מרגיש טוב מאוד בספרד, נהדר לחיות שם", הוסיף השחקן שהדגיש - "הכסף לא כל-כך חשוב עבורי".
    אגווארו ציין שמייד לאחר האולימפיאדה הוא ישוב להתאמן במדי אתלטיקו. "אני אוהב לשחק, אני אוהב תמיד להיות בפעילות ואיני זקוק למנוחה", אמר השחקן בהקשר זה.

12. REAL MADRID Member

אני מקווה בשבילו שהוא כן יצליח לעמוד בעומס של המשחקים האולימפיים ומייד לאחר מכן במוקדמות ליגת האלופות ותחילת העונה.

לגבי מעבר שלו, כרגע הוא נראה מאוד נאמן לאתלטיקו מדריד. אבל לאחר הקמפיין בליגת האלופות וההצעות שרק ימשיכו להגיע עם השנים נראה את מידת הנאמנות שלו.

13. Raulito Madridista

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/forlan170708_ES.Xxx

אתלטיקו רשמה אמש עוד הפסד במחנה האימונים שלה במקסיקו, הפעם לקבוצת קרוז אזול המקומית, 1-0. שער הניצחון נכבש כבר בדקה השביעית על ידי הקשר אנדגר אנראדה, כתוצאה מטעות של גרגורי קופה. אתלטיקו פתחה את המשחק בעייפות וחוסר דיוק, אך לקראת המחצית השנייה שיפרה את יכולתה ולא הייתה רחוקה מלהשוות. בדקה ה-50 פונגול כמעט כבש בבעיטה חזקה ברגל שמאל, אבל השוער יוסגראט הדף מצויין. דייגו פורלהאן היה השחקן הפעיל ביותר בחלק הקדמי והטריד לא פעם את ההגנה של המקסיקנים. בהמשך המחצית השנייה אתלטיקו שיחקה התקפי מאוד והפקירה את העורף, וכמעט ספגה את השער השני.
    קון אגווארו לא השתתף במשחק, אבל כל ארבעת שחקני הרכש פרט להייטינחה, פתחו בהרכב. ההולנדי נכנס במחצית השנייה. אגירה פתח עם ההרכב החזק ביותר שלו פחות או יותר ובמהלך המחצית השנייה קיבלו צ'אנס שחקני הספסל.

אתלטיקו מדריד: קופה; סייטיארידיס, פאבלו איבאנייז(פראה, 87), אופאלושי, אנטוניו לופז(פרנייה, 60); אסונסאו(הייטינחה, 46), ראול גארסיה(רובן ראמוס, 70), מקסי רודריגז(מיגל, 46), סימאו(לואיס גארסיה, 46); סינמה פונגול(קוסטה, 60) ופורלהאן(קלבר, 46);

14. ראול Member

כשאתה שומע אירופאים מדברים ככה, את מגחך קלות. כשאתה שומע ארגנטינאי מדבר ככה, אתה יודע שזה נכון.
    רוב הקבוצות בעולם יכולות לקנא באתלטי על שחקן כזה. רק שישתפר טיפה.

ארתור, ר'.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא מבין איך, אבל פיטארק ינסה להביא את לוצ'ו גונסלס. הבעיה היא שפורטו כבר הלכה לבית משפט בגלל אסונסאו. לדבר איתם על עוד שחקן?
    ג'וני בשני המשחקים במקסיקו שיחק קשר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx