אתלטיקו מדריד 21/22:: היום שאחרי האליפות - מעפילים לשמינית הגמר, קריסה בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

1. Raulito Madridista

אם אפשר היה בהחלט הייתי 'מצרף' את טורס לאתלטיקו בעונת האליפות במקום דויד ויאה שהיה מעבר לשיאו, תרם המון מנהיגות וחוסן מנטאלי אבל לא כבש שערים בחצי השני של העונה - ועדיין אוהבים אותו. הוא באמת היה ענק בליברפול, שם גם היה מסיים נהדר. מצד שני, התקופה בליברפול בה היה בלתי-ניתן לעצירה הייתה קצרה מדי, הוא זייף ודעך עוד לפני המעבר לצ'לסי. 'קבלן תארים שמופיע בגמרים' זה קצת גדול עליו על טורס, הוא היה 'שחקן מת' במונדיאל 2010. ביורו 2012 הצמד שלו בגמר הוא לא יותר ממקרי, ספרד הייתה מנצחת את איטליה בכל-מקרה. דייגו קוסטה, הוא יותר מכולם - יש לו את ה-'מאנייקיות' שאין בהכרח לגריזמן, וכזו שהייתה חסרה לטורס, אגווארו ופורלאן, שכולם כנראה שחקנים עם טכניקה טובה ממנו.

2. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/11/29/15434465921540.Xxx

אתלטיקו מדריד עשתה צעד ענק אתמול להבטחת המקום הראשון בבית, כשבזמן שניצחה 2:0 את מונאקו בקלילות - היריבה דורטמונד מעדה עם תיקו נגד ברוז'| אנטואן גריזמן קיבל מחמאה יפה מעומרי אפק באולפן - 'הוא בשקט ובשקט מתקרב למספרים הרגילים'(7 שערים העונה ועוד 6 בישולים), אבל יש לו נתון מעולה הרבה יותר - גריזמן השתווה לארגוניס כמבקיע המצטיין של אתלטיקו באירופה. זה היה השער מס' 27 שלו ב-48 משחקים - אשתקד היו לו 6 שערים בליגה האירופית במסע שנגמר בניצחון על מארסיי, ויש לו עוד 21 בליגת האלופות. בעונת 2015/16 בה אתלטיקו הפסידה בפנדלים בגמר לריאל מדריד - גריזמן רשם את עונת השיא עם 7 שערים בליגת האלופות, בין היתר צמד נגד ברצלונה בגומלין ברבע הגמר ושער חוץ יקר מפז במינכן.

ועוד, על קצה המזלג: ' El Pistolero Koke' - אחראי לשניים מארבעת השערים הכי מהירים של אתלטיקו| המחווה המרגשת של אתלטיקו לאקס פלקאו| וגם: תיירי הנרי המאמן המפסיד, התרשם מאתלטיקו - "למה שהיא לא תזכה בצ'מפיונס?"

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בארגנטינה מדווחים שאטלטיקו תרכוש את סנטוס בורה בחזרה מריבר בהקדם האפשרי.

4. robertocarlos.m Member

טורס כבש גול אחד בגמר יורו 2012 ואת הגול בגמר יורו 2008 נגד גרמניה. ב-2010 הוא לא הבקיע במונדיאל אבל גם הגול של אינייסטה בגמר הגיע ממהלך שלו (כדור שנהדף לפאברגאס).
    בסופו של עניין הוא זכה בכל תואר (גביע העולם,יורו,אלופות עם צ׳לסי ואירופית עם אתלטיקו וצ׳לסי).

דויד וייה ב-2014 היה הכובש המצטיין השני (אחרי קוסטה) של אתלטיקו עם 13 גולים, טורס של 2014 לדעתי היה פחות טוב ממנו.

5. Raulito Madridista

הגול היחיד שהיה משמעותי כאן הוא השער בגמר יורו 2008, על-חשבון פיליפ להאם, והוא ודויד ויאה היו שחקני החוד הטובים ביותר שראיתי בנבחרת ספרד, ואהבתי לראות ידועה לכל. בגמר יורו 2012 הוא כבש את השער השלישי כבר, כשאיטליה בעשרה שחקנים, והוא היה צל של עצמו לאורך כל התקופה בצ'לסי. הוא כאילו הודיע על פרישה לא רשמית כבר לפני כמה שנים. כשכתבתי מה שכתבתי על ויאה וטורס, התכוונתי שחבל לי שלא יצא לו לזכות בתואר גדול באמת עם המועדון הזה. הליגה האירופית עבור אתלטיקו הנוכחית זה לא מרגש מספיק, והוא לא היה חלק מעונת האליפות. לויאה יש 13 שערי ליגה בעונת האליפות, ו-11 מהם עד למחזור ה-22, עד סוף ינואר-תחילת פברואר.

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא הבנתי איך מסתדרות שתי הידיעות הסותרות על דייגו קוסטה, שהוא צריך לעבור ניתוח ושהוא כשיר למשחק בז'ירונה. והיתה גם הידיעה על הנכונות של אטלטיקו למכור את קוסטה לסין. אז הסדר הוא כזה: אתמול דייגו קוסטה נתן עוד משחק למרות הכאבים, היום הוא טס לברזיל לעשות את הניתוח והחזרה למגרשים תהיה לקראת שמינית גמר צ'מפיונס. אי שם בתחילת פברואר יש גם את הדרבי, אולי זה יהיה תאריך היעד. ותשכחו מסין.

7. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/12/03/15438700949287.Xxx

דייגו קוסטה יעבור ניתוח ולא יחזור לשחק לפני 2019. ההערכות מדברות על היעדרות של חודשיים ובמארקה כתבו אפילו שצריך לקחת בחשבון אפשרות של שלושה חודשים. המטרה היא שיחזור בריא למשחקי שמינית גמר ליגת האלופות בפברואר. עד סוף הסיבוב הוא יחמיץ את המשחק נגד סביליה, את הדרבי נגד ריאל מדריד, וגם את ויאריאל וריאל סוסיאדד. מתוך 55 משחקים שקיימה הקבוצה מאז שחזר - דייגו קוסטה נעדר מ-13, כלומר הפסיד 23.6%, וזה עוד לפני הפציעה הנוכחית. הוא כבש בסה"כ 11 שערים ב-38 הופעות, ולא היה המשך להצגה שלו בסופר-קאפ נגד ריאל מדריד.

אפשר להגיד שמדובר בכישלון כרגע, הבחור לא כשיר לשחק כדורגל. איתו חשבתי שאתלטיקו תוכל לאיים על אליפות. הילד כבר בן 30, לכו תדעו, בגיל הזה פחות או יותר הברך התחילה לעשות לואן-ניסטלרוי בעיות.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה הזמן של אחד העיתונים לגלריית הקמבקים המדכאים. לפני דייגו קוסטה יהיה מן הסתם פרנאנדו טורס, עוד לפניו לויס גרסיה ואולי גם סימאונה.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

סימאונה חגג אתמול את המשחק -400 כמאמן אטלטיקו. וחוץ מזה שהוא לא חגג על הקווים כי היה מושעה, הוא כמעט הרס את החגיגה עם ההחלטה המוזרה לפתוח עם טוני מויה בהגנה. קשר אמצע עם רגל ימין בעמדת בלם שמאלי לא הוסיף יציבות להגנה והמחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים עם הרבה אדאן והרבה מזל. לכן כבר במחצית צ'ולו עשה חילוף כפול, רודרי נכנס לעשות סדר ולמאר נכנס לעשות בלגאן. שניהם סיפקו את הסחורה. הבשורה הגדולה מה-4:0 זהו שער הבכורה של נירו קאליניץ'. הבשורה הגדולה המקבילה הגיעה מברזיל: דייגו קוסטה נותח בהצלחה.

10. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/12/05/copa_del_rey/1544044103_642169_1544044232_noticia_normal.Xxx

במהלך הניצחון 4:0 בגביע אתמול רשם צ'ולו ציון דרך ענק עם משחקו ה-400 כמאמן אתלטיקו. כהרגלו בראיון לאחר המשחק הוא שמר על צניעות ואמר "הדבר הכי חשוב הוא שלאתלטיקו מדריד יש זהות". הוא נשאל מה הדבר הרע ביותר ואמר "אני לא זוכר" והוסיף שיש לי צמרמורת כשהוא חושב על מספר המשחקים ומה שעבר עם המועדון אבל שלא מתעסקים בעבר המאזן: שבעה תארים, 246 נצחונות, 89 תוצאות תיקו ו-65 הפסדים. ב-210 משחקים אתלטיקו לא ספגה.

11. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/12/15/primera/1544894779_900825_1544894875_miniatura_normal.Xxx

אנטואן גריזמן היה הכוכב של אתלטיקו מדריד אתמול, כשכבש צמד בויאדוליד, כולל שער ניצחון מזווית לא קלה ובגלישה, מול ההגנה המארחת, וללא ספק חגג בסטייל את משחקו ה-300 בליגה הספרדית. לא היה ספק שהערב הזה יסתיים כך. לאחר המשחק גריזמן הנרגש העלה פוסט קצר ברשתות החברתיות, עם קולאז' שמורכב גם מתמונות במדי ריאל סוסיאדד, וכתב שהוא גאה להגיע למספר המשחקים הזה, ושהוא ממשיך להגשים חלומות. השחקן גם היה כנה - "זו הייתה שנה נפלאה אבל גם עמוסה וקשה, אני לא ברמה הטובה שלי ואני מצטער, בלא מעט משחקים חסרה לי מהירות". גריזמן רשם 141 משחקי ליגה בסוסיאדד, לא כולל שנה אחת בליגת המשנה, בהם כבש 47 שערים, ובאתלטיקו יש לו 85 שערים ב-159 משחקים. שיא השערים שלו בליגה עומד על 22, זה קרה פעמיים, וב-2015/16 הוא שיחק בכל 38 מחזורי הליגה!

12. Raulito Madridista

בתקשורת מדווחים שפיליפה לואיס(33) יעזוב את אתלטיקו מדריד בוודאות בסיום העונה. כן היו נסיונות להארכת חוזהו אך אתלטיקו לא נלחמה על כך. לדעתי עם כל הכבוד לתרומה הגדולה שלו לקבוצה - אתלטיקו כן הצליחה ליהנות מקאמבק שלו, לא רבים חשבו שיחזור אחרי שהלך לצ'לסי, ומעבר לכך, אין קבוצה שיודעת טוב יותר מאתלטיקו מדריד להיפרד בזמן, כולל גאבי וטורס בקיץ. קל מאוד להשתלב בפאזל של סימאונה, לוקאס הרננדס, 'אח של' - הרבה יותר טוב מתיאו. לא אתפלא אם יהיה ילד מוצלח מהקאנטרה או שג'וני מסלטה ויגו אמור להגיע אם אינני טועה.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ג'וני שחקן הרכב קבוע וגם קיבל דקות בנבחרת. אני בטוח שיהיה אצלינו בעונה הבאה. חוץ מזה מדברים על רנצו סאראביה מראסינג תמורת 15 מיליון.

14. Raulito Madridista

הנשיא אנריקה קרסו אמר "אני לא מכיר שום הצעה של באיירן על לוקאס", ובאתר הרישמי כתבו שהצעה נדחתה. רומינגהה אמר שהוא לא יכול לאשר ולא להכחיש. בכל-מקרה, זה נראה הרבה יותר מדיווח או הפלצה של המארקה. אני עדיין חושב שהמחיר הזוי ואתלטיקו כן תעשה עסקה טובה, וצ'ולו ישלוף שחקן חדש. מה שכן, כמו שכתבו במארקה - ההגנה תיחלש, תצמטצם ותהיה זקנה יותר. אגב, משהו מרגש, אתמול ראיתי באינסטגרם תמונות מהמטרופוליטאנו - דויד ויאה ופרננדו טורס קפצו להגיד שלום או משהו כזה..

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אטלטיקו הכניסה את עצמה לבור עם שידרוג השכר של גריזמאן. מאחורי הספין של מארקה ככל הנראה ניסיון של לוקאס והסוכן שלו להשיג תוספת שכר. כי גם לוקאס שחקן הרכב בנבחרת הטובה בעולם. ווהמועדון צריך גם לגייס כסף וגם לקמבן מול חוקי הפייר פליי.