ארסנל 2017/18: ונגר פורש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י All_Hale_Conradinho, ‏8/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@owen11111,

לא הבנתי איפה שינוי המגמה כאן.

מבחינת הפילוסופיה המקצועית, המצב בארסנל תמיד היה ונשאר ברור: ׳קחו כדור - שחקו׳. זה לא אומר אבל שתמיד ההתקפה נראית טוב (ממש לא)*, זה פשוט אומר שאנחנו ניראה בהתאם למצב רוח של השחקנים והיכולת שיש להם ברגליים. אז פעם זה היה נראה מדהים, ועם השנים זה כמובן התדרדר באופן דרמטי עם הירידה המקצועית והמנטלית באיכות השחקנים, ועם ההתקדמות של כל היריבות בפרט ורמת הכדורגל בכלל.

* - תסתכל על לאק ועל איך משתמשים בו כל משחק. נוראי. אצל קלופ הוא שווה 20+ שערי ליגה בלי בעיה לדעתי.

2. owen11111 Member

השינוי שאני מדבר עליו הוא מאחורי הקלעים. היכולת על המגרש מזעזעת, אבל היא גם נובעת מזה ששני השחקני המפתח בהתקפה נכנסו לעונה האחרונה בחוזה שלהם בלי שעתידם מובטח, עם קישורים בלתי פוסקים לקבוצות היריבות ובלי ליגת אלופות.

לפי מה שיצא לי קצת לקרוא, המעמד של ונגר מאחורי הקלעים הוא לא אותו מעמד כמו שהיה בקיץ הקודם. העברה כמו של אובמיאנג* היא משהו שונגר בחיים לא היה דוחף אליו, בטח אחרי שהוא כבר החתים חלוץ בעל שיעור קומה רק לפני 5 חודשים.
    לא שאני מתיימר לנחש איך יראה הסגל של ארסנל בעוד 12 ימים, אבל התחושה היא שחל שינוי מסויים בהתנהלות ובראיה לעתיד, וונגר הוא לא הקובע היחיד.

אין ספק שברמת הפרופיל, שחקנים כמו מיקטריאן, למאר ואובאמיאנג תמיד יתאימו לפילוסופיה של ונגר, אבל התחושה שלי שהשינוי הוא פחות ברמה הטקטית, אלא ברמה שאם נמשיך לראות את ארסנל באותה יכולת כמו בחודש האחרון, מסיימת הרחק מהטופ 4 ועוד עונה בלי ליגת אלופות, אני לא יודע להגיד ב-100% שונגר יהיה שם גם בשנה הבאה.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@owen11111,

אני לא מזלזל בזה, אבל היכולת על המגרש הייתה מזעזעת גם ששחקני המפתח לא נכנסו לעונה האחרונה בחוזה שלהם. הפעם האחרונה שהצגנו כדורגל התקפי מצוין היה בחצי הראשון של עונת 07-08. מאז בכל עונה אנחנו משחקים כדורגל גרוע כשתמיד היה שחקן אחד וחצי בתפקיד סופרמן (ססק, ואן פרסי, קאסורלה, ראמזי, אוזיל ואלכסיס) שמצליח להתעלות מעל כל החרא ואיכשהו לסחוב אותנו לטופ 4. איבדנו גם את היתרון הזה עם המינויים המצוינים של פוצ׳טינו וקלופ בטוטנהאם וליברפול בהתאמה, שפשוט בנו קבוצות טובות ובעיקר מאומנות הרבה יותר.

ונגר לא דוחף לכלום (זו אחת הסיבות שדיוויד דין היה כ״כ משמעותי בתקופה המוצלחת שלו בארסנל), אבל זה לא שהוא יגיד ׳לא׳ לשחקנים ברמה של מיקיטריאן (אחלה עסקה במצב שהגענו אליו) ואובאמיאנג. אני לא יודע מה קראת, אבל אין לי ספק שגם כיום הוא הסמכות המקצועית הבלעדית במועדון. הציפיות אומנם ירדו (מקום 5-6 הפך להיות המקום ה-4 החדש), אבל כל עוד ערך הנכס ממשיך לעלות מדי עונה (גם ללא השתתפות בליגת האלופות), לקראונקי לא אכפת והוא מבחינתו מרוצה מונגר, ואפילו יותר מזה. היחיד שיחליט מתי ונגר יפרוש או הלה בעצמו.

נ.ב - אני לא יודע למה הזכרת את למאר, אבל אני דיי בטוח ששחקן בפרופיל שלו כבר לא יגיע לארסנל יותר גם אם נרצה בו מאוד כמו שקרה בסוף הקיץ האחרון. מקומות כמו ליברפול (אליהם כן רצה להגיע בקיץ האחרון, ואני לא אופתע אם יגיע בקיץ הבא) וטוטנהאם הפכו להיות אטרקטיבים יותר לשחקנים צעירים שרוצים לשחק, אבל גם להתקדם לאחר מכן למועדונים הגדולים יותר (ראה ערך: דאבינסון סאנצ׳ס ועכשיו ההתעיינות במאלקום). פעם אנחנו היינו במשבצת הזו, אבל גם הפיקציה הזו של קידום צעירים תחת ונגר נגמרה (ראה ערך: הבריחה של אוקס בקיץ האחרון).

עם זאת, עדיין יש לנו מספיק כסף ויוקרה למשוך שחקנים בסיטואציות ייחודיות יותר כמו אצל מיקיטריאן ואובאמיאנג.

נערך לאחרונה ב: ‏20/1/18
    Raulito אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/20/15164407318765.Xxx

החולשה של ונגר: ארסנל ללא אלכסיס, ללא האפשרות לזכות בגביע, כשהיא מדורגת שישית בלבד - נראית בדרך מחוץ לליגת האלופות עונה שנייה ברציפות. במארקה הציגו את הגרף של ונגר שרשם 39 נק' אחרי 23 מחזורי ליגה - לא הרבה מעל ל-50% הצלחה, ומאזן 11-6-6. אמנם כבר היו כמה עונות שהמצב היה יותר גרוע, עם 37 נק' - אבל אז לארסנל הייתה תקווה. שימו לב לקבוצה של 2003/04 שהשיגה 55 נק' אבל כמובן שהיא לא ברת השוואה. ארסנל ב-2013/14 השיגה 52 נק' עם רקורד נפלא של 16-4-3 והייתה במקום השני, ובעונה שעברה גם הייתה לא רעה עם 47 נק' ודורגה במקום השלישי. ג'ימי רדנאפ אמר - "זו ארסנל הכי חלשה שראיתי".

5. alexshw Member

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב להגיד שקצת מוזר לי שקבוצות טובות יותר לא הולכות עליו.

7. modric19 Member

מבוגר יחסית, יקר יחסית, לא השחקן הכי מקצוען לפי שמועות.
    אפשר להבין למה הענקיות לא קופצות עליו

8. alexshw Member

https://scontent.fsdv2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/26910799_2040244405991459_5674756782965839216_o.Xxx?oh=681485a6698ff5fa09a60d2fd21e0484&oe=5AEEE9A2

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/18
  9. k_700 Member

תכלס, אם ארסנל יוצאת מהחלון הזה עם מיקי ואובימיאנג(מאתגר לראות את אובימיאנג ולקזט ביחד) יש מצב שהיא רק הרוויחה והשתפרה.

מיקי יחזור לעצמו בארסנל.
    לא כי זו קבוצה יותר טוב אלא כי היא קבוצה שמניעה כדור, גם בימים רעים ויודעת להזין שחקנים כמוהו.

הןא יהיה מכונת מספרים אצליהם.
    חוסר הערכה של האוהדים שלנו לכשרון שלו הוא פשוט מגוחך.

עד כדי כל הפרופגנדה בשקל 90 שהמועדון שלנו מנסה להעביר עובדת.

אשכרה אנשים חושבים שבשוק של היום עם עוד שנתיים וחצי בחוזה הוא לא שווה יותר מ20 מליון פאונד.

10. Andrei Kanchelskis Member

לדעתי יכולה להבנות כאן תשתית מצוינת למאמן הבא של ארסנל, אם אכן יהיה כזה. בינתיים זה יכול להיות חיזוק טוב בשביל הליגה האירופית שהיא הדבר היחיד שארסנל עוד יכולה להצליח בו העונה.

11. Scouser Member

אחלה עסקה לארסנל. שחקן שגם בשוק של היום שווה 40-50 בכיף תמורת חצי שנה של שחקן שטוב ממנו והיה עוזב בחינם בקיץ.
    אני גם מאמין ביכולת שלו ואני חושב שהוא יפרח בארסנל שאין שם מגבלות התקפיות, כל אחד עושה מה שהוא רוצה (לטוב ולרע).

לגבי אובמיאנג - בשורה התחתונה מדובר בחלוץ בן 29 (או 28) עם בעיות משמעת קלות שמתבסס על מהירות. במקרה הטוב הוא כבר טיפה אחרי השיא שלו ויש לו עוד איזה שנתיים - שלוש לתת ובמקרה הרע הנפילה מעבר לפינה. יותר מדי סיכון ואני מבין למה קבוצות גדולות לא הסתכלו עליו.

12. yonmu Member

הגעה של אובמיאנג אמורה להדיח את לקאזט מההרכב, או שהוא אמור לתפוס עמדה אחורית יותר?

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדחת לקאזט מההרכב תהיה ההסמכתא הסופית שזמנו של ונגר הגיע.
    טקטיקת החמישה שחקני הגנה לא הטיבה עם ארסנל העונה שכן מרכז ההגנה שלנו חלש מאוד.
    אבל וונגר ידבוק בו כאשר יש שני חלוצים.
    מה גם שעזיבתם של סאנצ׳ז-וולקוט-אוקס מבטלת לגמרי את האופציה של מערך עם שחקני כנף התקפיים.
    מאמין שנראה את שניהם בחוד עם בריחות של שניהם לסירוגין לאגפים.

14. Guy_D Member

https://pbs.twimg.com/media/DUKjbSOW4AYL7oe.Xxx:large

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכסיס סאנצ'ז בייבי. אלכסיס סאנצ'ז אוי אוי אוי.

מצב נושא:
הנושא נעול.