אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

כשחושבים עליו ועל קצב, זה די מצחיק כשאנשי ימין אומרים שפרס או ריבלין "מבזים את מוסד הנשיאות" אחרי איזו התבטאות.

3. Lebron Member

4. alexshw Member

5. Gass12 Member

איש ישן עם זקן חדש שמרגיש כמו צ׳ה גווארה
    יש המכנים אותו ״היועץ המצייץ״.
    סיפר לנו שמדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו
    תוביל לטטטטסססונאמי.
    לא יודע, מה שאני רואה זה פתיחת שוק עצום עם הודו תוך גילוי ידידות ואהדה אישית בין שני המנהיגים. העצמת המסחר עם סין.
    רוחות חדשות עם מספר רב ממדינות אפריקה.
    הביקור הנוכחי במדינות דרום אמריקה ומכסיקו
    בפעם הראשונה ever.
    פגישה פומבית ראשונה מול מצלמות עם אה-סיסי
    נשיא מצרים וגם עם ראש ממשלת יפן.
    ברור לי לחלוטין שאין מדובר באהבה שפרצה סתם פתאום ושאינטרסים ורק אינטרסים על השולחן.
    ובכל זאת זה עדיין רחוק מאוד מאותו חזון
    של הברחן החמדן צונאמי.

6. Gass12 Member

קראתי הבוקר בעיתון ישראל היום שמהפכת היבוא האישי תחל בראשון בינואר 18
    בתאכלס החסמים הוסרו בלארג׳יות. ניתן יהיה לרכוש עד 1,000 דולר ללא מס כלל וגם מבחינה כמותית ניתן יהיה לייבא עד חמישה פריטים זהים
    גם אם מחירם יחרוג מאלף דולר.
    בשורה של ממש נייס

Mamadu אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

8. סיונרה Member

אני כמעט בטוח לחלוטין שזה לא נכון. ממה שהבנתי ההקלה תהיה יותר בצד הבירוקרטי ופחות בצד הכספי.

9. Gass12 Member

התרגלתי שאתה חושד בכל דבר שזז.
    קבל קרא בעצמך
    http://digital-edition.israelhayom.co.il/Olive/ODN/Israel/Default.aspx#

10. סיונרה Member

אני מאמין לך שקראת את זה. אבל אני לא חושב שהכתבה מדוייקת מספיק.
    דבר ראשון הועדה מגישה את מסקנותיה, זה עוד רחוק מיישום.
    דבר שני ה-1,000 דולר עד 30 פרטים מדבר על רגולציה ולא על מיסוי. פריטים שחייבים היום במיסוי יחוייבו במיסוי גם לאחר מכן.

11. Gass12 Member

כתבתי שהמהפכה תחל בראשון לינואר 18
    הוועדה הוקמה בהחלטת ממשלה ביוני האחרון ובחנה במשך 3 חודשים את החסמים הקיימים ביבוא האישי
    רוב הסיכויים שהמלצות הוועדה תתקבלנה כי היא הוקמה בשליחות הממשלה .אני מאמין שהרוב יתקבל כך לפחות רוח הדברים בכתבה
    הדבר החשוב יותר מדבר על שני דברים במקביל 1. יבוא של עד 30 פריטים מאותו המוצר בהגבלה של עד 1,000 דולר להזמנה רוצה לומר מבלי שהדבר יחשב לך כהזמנה של סוחר ( כי המטרה להקל על האזרח ולא לפתוח דרך עוקפת לקומבינות של סוחרים )
    2, המכסים יוסרו עד לתקרה של 1,000 דולר.
    זו הפרשנות שלי ואני חושב שאתה לא הבנת נכון.
    מעבר לזה נצטרך להמתין לינואר ולראות מה יתממש.יו נואו פוליטיקה וזה...

12. סיונרה Member

אם אתה חושב שהחלטות ממשלה של כל ועדה ממשלתית מיושמות אז זה די רחוק מהצורה שבה ועדות ממשלתיות עובדות. הרוב המוחלט של הועדות הללו מתמסמסות. רק להשוות בין ועדת ליכט ובין ועדת בריס בנושא השירותים הפיננסים החוץ בנקאיים. שתיהן עסקו באותו נושא, ועדה אחת אמרה דברים והשנייה פשוט התעלמה ממסקנות הראשונה ויישמה משהו אחר לחלוטין.
    זה נכון שהועדה הזאת מתעסקת בנושא מאוד "קליל" מבחינה ציבורית ומעורבים בה כמעט כל הגופים המתכללים ולכן יש להמלצות סיכוי רב יותר להתקבל, אולם כל דבר כזה צריך לעבור את הכנסת והממשלה לצורך חקיקה, ושם הלוביסטים, התקשורת והאירגונים החברתיים נכנסים לתמונה.
    לגביי הראשון אתה צודק, ולכן אני אומר הורדת חסמים רגולטוריים. לגביי השני, אתה טועה. המגמה, בהובלת הכלכלנים במשרדי הממשלה השוים, כיום היא דווקא ליישר קו עם מדינות מערביות אחרות ולבטל פטורים ממע"מ, מכיוון שפטורים כאלו יוצרים עיוותים מבחינה כלכלית.
    לגביי הנקודה של היבואנים שהזכיר קודם @Mamadu , אז ביטול חסמים לצד אי הגדלת אי-השוויון במיסוי בין יבואנים ובין מוכרים מחו"ל, כן יכולה לפגוע במונופולים ולהוריד מחירים בישראל.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה כמובן צודק, לגבי זה שאם היה מדובר במגזר אחר התגובה הייתה סוערת יותר, פחות מסכים איתך לגבי זה שיש לחרדים חלק בשנאה שמופנת כלפיהם (מגזר אחר עושה בלאגן וגורם נזק יותר גדול מהחרדים והוא דווקא זוכה לאהדה ואהבה בקרב רוב הציבור והממשלה).
    הבעייה היא לטעמי בשוטרים שלצערי לא מסוגלים להתנתק מהדעות שהם באים איתן מהבית ועושים איפה ואיפה בעבודתם. יצא לי להיות בלא מעט הפגנות של הפלסטינים אזרחי ישראל, לא רק שההתנהלות של השוטרים איתנו הייתה תמיד אלימה (ללא קשר אם היו או לא היו הפרות סדר), לא פעם ולא פעמיים הם יזמו את האלימות בעצמם. אפילו אני, מפגין פחדן שמריח מהומה 10 דקות לפני ובורח בזמן, ספגתי יותר מפעם אחת הקנטות כשעברתי ליד השוטרים ופעם אחת אפילו אחד מהם זרק כמה מילים על גבול ההטרדה המינית לאקסית שלי. אני כמובן, שוב בתור פחדן, בוחר תמיד להתעלם ולבלוע את העילבון, אחרים לא מוסגלים והם מגיבים, ואז השוטרים מפוצצים אותם במכות.

14. Gass12 Member

15. Lebron Member

אז מי שלא חושב כמוך הוא לא שפוי?