אלי כהן התפטר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Don p1, ‏27/1/03.

1. Don p1 Member

אחרי שעה וחצי שבה ישבו הנהלת בית"ר ואלי כהן הוחלט סופית על סיום הרומן עם אלי כהן. אפשר לראות את זה כהתפטרות המאמן, למרות שצפוי לקבל פיצוים.
    בבית"ר מקווים לסגור בקרוב כבר עם אורי מלמליאן שימאמן בפעם הראשונה את קבוצת נעוריו.

סה"כ הפיטורים של כהן היו דבר מתבקש, אחרי שגם החיזוק שקיבל בפגרה לא הביא שינוי בקבוצה והוכיח כי הבעיה במאמן ולא בשחקנים.
    בית"ר תצא בשבוע הבא למשחק קשה בקרית אליעזר, ולא היה פשוט למאמן החדש.

2. שגיא Guest

כמו שאמרת פיימן, זה היה דבר מתבקש...
    עם כל הכרדיט שפניג'ל נתן לו, לא הייתה דרך אחרת לנער את הקבוצה, הרי מועד ההעברות תם, אין שחקנים חדשים, וצריך לזעזע, פיטורים היו מתאימים.
    ואני באמת לא יודע עד כמה אלי כהן הוא זה שהתפטר....
    אתם יודעים איך זה, המאמן משוחח עם ההנהלה, מגיעים להסכם פיצויים יפה, וגורמים למאמן להודיע שהוא התפטר.....
    ככה זה קורה בכל הקבוצות...

אבל עכשיו נראה באמת עד כמה הזעזוע הזה יכול, אם בכלל, לעזור לבית"ר לצאת מהמשבר...

שני המועמדים העיקריים הם:
    אלי אוחנה - לאוחנה חוזה בבני יהודה עד סוף העונה, ולא סביר שהם ישחררו אותו, נכון לעכשיו, מה גם שרוני שטן הודיע שלא יהיו שינויים בצוות המקצועי עד סיום העונה...
    אורי מלמיליאן - אתמול בערב עוד לא פנו אליו, לפחות לפי מה שהוא אמר, אבל מלמיליאן פנוי, בלי קבוצה, מה שיכול להכריע הוא העובדה שפניג'ל הודיעה שיחתום עם מאמן רק עד לסיום העונה הנוכחית ולא מעבר לזאת, וכנראה שמלמיליאן ירצה להבטיח לו מקום עבודה וירצה חוזה לקצת יותר מהכמה חודשים שנותרו עד לסיום העונה הזאת, שגם בה, ספק אם עוד יצליח לעשות משהו יוצא דופן בבית"ר.

3. Rossoneri Member

שמעתי שגם ניר לוין מועמד, ולדעתי לא רק שהוא יהיה זה שיגיע לשם, הוא יהיה זה שישחוף את הקבוצה קדימה להצלחה. תראו איך הוא עמד נפלא בלחץ של מכבי, אני בטוח שהוא יחזיק מעמד בסיר לחץ של בית"ר.

4. burning soil Member

כמו שכבר כתבו מהלך מתבקש..
    לדעתי כן פנו אליו,הוא פשוט מכחיש,כדי שהתקשורת לא תתחיל לחגוג..

5. Don p1 Member

הקהל דורש את אורי, ובסופו של דבר הוא יקבל אותו. גם אוחנה יתקבל בידיים פתוחות.
    בוא נגיד את זה ככה, כבר מלפני חודשיים החלו דיבורים על כך שבעונה הבאה יביאו את מלמליאן לאמן בקבוצה.
    לאורי יש חיבור טוב עם זוהר, בנתניה זוהר תופקד בתור קשר מאחורי החלוץ ועשה את בצורה טובה.
    בעיה של אורי, הוא משחק בשיטת ה4-5-1 . ולפי דעתי במשחקי הבית של הקבוצה חייבים לשחק עם שני חלוצים. עוד בעיה ועיקרית, היא שהמאמן שיבוא בעצם לא בחר את השחקנים(התירוץ המועדף של כל מאמן)

בכל מקרה, פניג'ל חייב להבין שככל שהזמן עובר המצב ניהיה יותר קשה, וצריך לצרף מאמן חדש ובדחיפות.

"אורי, אורי שיר דברי כבוד ה' עלייך נגלה"

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באיזה איחור..........
    אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא...
    המאמן הזה נכשל בצורה טוטאלית והכי מעצבן אצלו שהוא תמיד תירץ וזרק את הכדור לעבר השחקנים שלו פשוט מאמן אפס לדעתי.

ולא יודע מאיפה פניג'ל הביא את הביטחון המופרז במאמן הזה, לא פלא שפניג'ל פשוט לא מבין בכדורגל.

7. AFC Member

הללויה!!

פניג'ל, כל הכבוד! סוף סוף פיטרת אותו, ישר כוח!!

בינתיים, כמובן שניר לוין הוא כלל לא אופציה כשיש את מלמיליאן ואוחנה (ושניהם מתים לבוא לבית"ר, תאמינו לי).

אורי מלמיליאן - המועמד המועדף עלי וככל הנראה גם על ההנהלה. העלה את נתניה ליגה, לאחר שפוטר בבושת פנים ללא סיבה הוא חזר לנתניה והציל אותה מירידה באופן מרשים (לאחר שניצח במשחק הבכורה את בית"ר ירושלים), עונה לאחר מכן עשה עונה יוצאת מן הכלל בנתניה ועונתו האחרונה בקבוצה באה אחר כך, כשהקבוצה מכרה לבית"ר את איציק זוהר ואורי התפטר במחאה. כבר המון זמן הקהל רוצה לראות את מלמיליאן בבית"ר.
    יתרונות : מסתדר טוב עם איציק זוהר, יכול להוציא את המיטב מהשחקנים (אם הוא הצליח להוציא מזביטי ונחייסי אז עם אדרי וטלקר הוא בוודאי יצליח), הקהל מת עליו, הוא הצליח יפה מאד בנתניה ואלי אוחנה כבר נוסה, אז למה לא לתת צ'אנס לאורי?
    חסרונות : הרבה סמלים נכשלו בבית"ר (אוחנה, מלמיליאן ונוימן), אבל החיסרון הכי גדול הוא האווירה של מלמיליאן. אולי בנתניה אפשר להפוך את הקבוצה לפנימיה צבאית נוסח הפועל ת"א של קשטן, אבל הקרנבל של ירושלים לא מוכן להפסיק ואם מלמיליאן איכשהו יצליח - זה יפגע בקבוצה. האופי השקט שלו לא מתאים לקבוצה.

אלי אוחנה - אומנם העונה ה"פנטסטית" (למי שלא מבין מדוע קוראים לעונה ההיא כך - אסביר מאוחר יותר, זה קטע בין אוהדי בית"ר) של אוחנה הייתה בעצם תחילת הימים השחורים של הקבוצה, אבל בכל זאת - אוחנה עשה סיבוב שני מצוין, עם הפסד אחד בלבד לסטיב גורי וחבריו הכתומים ושלושה תוצאות תיקו (השאר ניצחונות, כולל על מכבי חיפה והפועל ת"א), ובית"ר אז הוכרזה כ"הקבוצה הכי חמה בליגה". אבל אוחנה הראה שללא עטר הקבוצה שלו התפרקה, בגמר הגביע הבלתי נשכח בכל זאת לא יכולתי לעצור את דמעותי וקשה לדעת איך הוא יסתדר בקבוצה שאין לה את אבוקסיס. הקריירה הכושלת שלו בבני יהודה ומכבי פ"ת לא ממש תורמת לו.
    יתרונות : זמין לבוא לבית"ר, הקהל מת עליו, יש לו את האווירה והוא מתאים לקבוצה. אחרי הכל, אסור לשכוח את הסיבוב השני וגמר הגביע, והכדורגל האטרקטיבי שכל כך מייחלים לו בבירה.
    חסרונות : לא סתם הקהל של בני יהודה שונא רצח את הבחור, אלי אוחנה, כאמור, נכשל באותה עונה מלבד הסיבוב השני, מה שלא הפריע למשה דדש לקרוא לעונה הזאת "פנטסטית", הקריירה שלו מחוץ לבית כשלה, אבוקסיס לא יהיה שם כדי להציל אותו, אין כסף כדי להביא לו את אלון מזרחי ועטר הפעם ואוחנה בסביבה לחוצה לא יכול לעבוד.

אני כמובן, הצהרתי שאני רוצה את מלמיליאן. זה המאמן היחיד שאני חושב שמסוגל להצליח בבית"ר כרגע, ואם הוא לא יצליח, קשה לי לראות מישהו שכן.

8. Don p1 Member

אויי...מה נעשה עם הנהלת בית"ר?...
    כפי שזה נראה עכשיו אוחנה יחתום בסוף, מלמיליאן שנעלב כבר הסיר את מועמדתו.

אני פונה להנהלת בית"ר,פעם אחת תעשו החלטה נכונה תביאו את אורי מלמיליאן, גם כי מגיעה לו היזדמנות, הוא מעולם לא אימן את הקבוצה. אני אחד שעקבתי שנתיים אחרי מלמיליאן בתקופה שלו בנתניה, מדובר על מאמן עם משמעת, אני מבטיח לכם שאם אורי אף אחד לא יעז להוציא משהו מאסיפות הקבוצה.
    יש לזכור שאורי וזוהר נמצאים ביחסים טובים מאוד כבר מהימים שלהם בנתניה, שזוהר פרח אצלו בקבוצה.

הביקורת לא מפונת לפניג'ל, פניג'ל עצמו תומך במלמילאן, אבל האחים לוי רוצים רק את אוחנה וכבר פנו אליו..

אין אור בקצה המנהרה.

9. AFC Member

די!!

נמאס מאברם לוי!!

נמאס, פשוט נמאס!!

הוא תקוע לנו בגרון כמו עצם שמסרבת לצאת!! עד שכהן התפטר ומלמיליאן חופשי ומאושר הוא רוצה את אוחנה?!

המנכ"ל הגרוע, הכושל, העלוב, הטיפש, ללא תעודת בגרות, ללא 2 שנות לימוד, האדיוט, העיוור, הרשע, ההורס והמעורר רחמים ביותר בישראל. שמישהו יעיף אותו!!!

וואי וואי, אם הם לא מביאים את אורי אני לא יודע מה אני אעשה...ינעל אמא שלו, הזקן חרטה הזה...

10. Don p1 Member

ושוב זה ממשיך...
    אחרי שמועמדתם של מלמיליאן ואוחנה ירדה מהפרק בגלל סיבות שונות, כנראה שגם שלמה שרף יחזיר תשובה שלילית לבקשה לאימון בית"ר.

אז מה יעשו עכשיו הנהלה?..יחזרו לאופציות מלמיליאן ואוחנה?...הרי זה יהיה הדבר הכי מעליב ומביש שיכול להיות ואני יבין את אורי אם יסרב בכל תוקף להצעה חוזרת של בית"ר.
    לא נראה כי לפניג'ל וחבריו יש את האומץ ללכת למלמיליאן שוב אחרי כל מה שהתפתח.

מה נשאר?...פייגנבום וגיא לוי...שלא נדע

אני חושב שהנהלה בית"ר הייתה צריכה קודם להחליט בינה ובין עצמה איזה מאמן היא רוצה ולא לצאת בתקשורת בהצהרות, לדבר עם המאמן ורק אחרי חתימה או סיכום להוציא הכל לתקשורת.

די לתנהל כמו שכונה!!!

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

וידוקה אתה עדיין בטוח שפניג'ל הוא לא דדש?
    ביית"ר זה שכונה..מגעיל לראות כמעט כל דבר אצלם..

12. שגיא Guest

איך פיימן אמר, בית"ר צריכה קודם להחליט איזה מאמן היא רוצה ואח"כ לפנות אליו.
    אין יותר מדוייק מזה....

פניג'ל מוכיח כל פעם מחדש את בורותו בכל מה שנודע לכדורגל, ומזל ששאר השותפים שלו לא פותחים הפה...

אז אוחנה ומלמיליאן ירדו, שלמה שרף לא רוצה להיכנס לשם, לאן עכשיו הם ילכו??
    האם הם יתנו את השרביט לניר לוין?
    אולי גיא לוי?

קשה לי לראות את המאמנים האלה בבית"ר, זה פשוט לא מתחבר ביחד...

בית"ר הייתה צריכה את אוחנה או מלמיליאן, הם סמלים, יש להם השפעה גדולה יותר על הקבוצה, על האוהדים, הם מאוד אהובים שם...אבל פניג'ל וחבריו בשלהם.

אז אולי החילוף צריך להיות בעמדה קצת יותר גבוהה מעמדת המאמן?

13. AFC Member

1. איש הגשם, כנראה שיש לך בעיית קליטה רצינית. פני-גיל הוא ההיפך הגמור מדדש. פני-גיל יותר זהיר בתחום הכלכלי אבל בתחום המקצועי הוא אפס, ומשה דדש הוא בדיוק ההיפך. חבל שאי אפשר למנות את דדש מנהל מקצועי של הקבוצה.

2. טוב, אני חושב שזה ממש אבסורד שהבנתם כמה גרועה ההנהלה של בית"ר רק עכשיו. ההנהלות של בית"ר זה פשוט משהו שאין ממנו מוצא, אנשים טפשים וחסרי השכלה. מה הפלא שהם מיד ממנים את אברם לוי למנכ"ל, שלדעתי הוא יותר גרוע מגד זאבי.

3. כל התמונה כאמור השתנתה. כעת שלמה שרף, ניר לוין וגיא לוי בתמונה איכשהו (מדהים שמאיר פניג'ל מוותר על מלמיליאן בשביל עלובי הנפש הנ"ל). שלמה שרף, כידוע, הוא אחד המאמנים הגרועים בארץ, הוליך את הנבחרת שלנו לשפל כשהדור הישראלי היה בתקופת הזהב שלו, אימן את מכבי ת"א יומיים לפני שפוטר בבושת פנים, מאותה קבוצה שמאוחר יותר ניצחה את קבוצה החלומות של גוטמן 7:0, הגיעה למקום הרביעי ולזכיה בגביע, כבל את מכבי ת"א לחוזה שמן ודשן של טל בנין, מה שלשמחתי מונע ממכבי להשתמש בפוטנציאל הכספי שיש לה, אימן יומיים בב"ש, הפסיד להכח 4:0, רצה להחליף 6 שחקנים ולהביא 7, טען שהקבוצה גרועה, הלך למרות התמיכה והסבלנות, ולופא העלה אותה ליגה והביא אותה היום למקום שבו היא נמצאת.

ניר לוין בכלל הוא מאמן מגוחך, ושיטת המשחק השבלונית שלו כבר הרסה את מכבי. לא שחלילה אני מתנגד לגביע, אבל באמת, יכולת כזאת בקבוצה כמו מכבי ת"א, ההתפרקות שלו בשתי הקדנציות בהפועל פ"ת, הקריירה הקצרה והכושלת שלו בצפרירים (שלושה הפסדים משלושה משחקים) ובעיקר ההיכנעות לכוכבים צריכים מעידים שהוא ממש אופציה גרועה.

ונשארנו עם גיא לוי. שלוש קבוצות הוא אימן. עם צפרירים הוא ירד ועלה, עם הפועל חיפה ירד (ועשה חסד לליגה, למען האמת) ומכפ"ס התפטר אחרי משחק אחד שהובס 5:0. למרות העונה המוצלחת שלו בהפועל חיפה, אני ממש לא רוצה את הבן של גברי בקבוצה שלי, ואת כל ה"מנטליות" הייחודית שלו שהוא לא מפסיק לקשקש עליה.

אבל מי יודע, אולי בסוף נמצא את ניסים כהן מאמן. עם פניג'ל הכל אפשרי...

14. לירן-ביתר Member

אזולאי וטרטיאק כנראה הישארו עד סיום העונה

15. AFC Member

חשבתם אחרת?

ניצחון של בית"ר על קבוצה חלשה תסלול את דרכם של אזולאי וטרטיאק.

טוב, זה כבר לא מצחיק.