אליפות העולם לקבוצות - מילאן זוכה בתואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Gianluigi Buffon, ‏3/12/07.

1. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

השבוע מתחיל טורניר בן שבוע של FIFA על הגביע הכי יוקרתי בעולם הכדורגל למועדונים,
    אלופות 6 היבשות ואלופת המדינה המארחת(יפן) על גביע העולם לקבוצות:

מילאן אלופת אירופה,
    בוקה ג'וניורס אלופת דרום אמריקה,
    פאצ'וקה(מכסיקו) אלופת צפון-מרכז אמריקה,
    אוראווה רד דיאמונדס(יפן) אלופת אסיה,
    אטויל ספורטיב דו סאהל(טוניס) אלופת אפריקה,
    ווייטאקרה יונייטד(ניו זילנד) אלופת אוקיאניה,
    וגם ספהאן(איראן) סגנית אלופת אסיה (שתשתתף בגלל העובדה שאלופת יפן היא גם אלופת אסיה).

http://www.fifa.com/clubworldcup/matches/index.html

באסה רק שהשעות של המשחקים הם בין 9 ל-12 בבוקר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

2. wolf89 Member

כולי ציפייה והתרגשות לקראת הטורניר המרתק הזה...

ולמי שלא הבין את הציניות, טורניר מיותר ומבזבז כוחות.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש גרמו לזה שבאירופה יאהבו את הטורניר,שמו את זה במקום ליגת אלופות,שמו את זה
    בבוקר ועשו על זה המון פירסום,נתנו במקרה לאיצ'ה מנחם להיות אחראי על האירוע?

4. King Kenny Member

אני לא בטוח שנתנו לו להיות אחראי על העסק, אבל תהיה בטוח שהוא יהיה שם.

5. Ampelmann Member

אם להתעלם לרגע מהתגובות המיותרות וחסרות התוכן שההודעה הזו משכה, אז כן...לכאורה "אליפות העולם" צריכה להיות תואר נחשק. בפועל, מדובר במעין מפעל "אפטר פארטי" לליגת האלופות שברוב המקרים מחזיקת הצ'מפיונס (להוציא פאשלות נוסח ברצלונה מהשנים האחרונות) זוכה בו אחרי רבי שערים תוצרת ההרכב השני.
    בעבר דיברנו על הכדורגל האמריקאי המתפתח (לאט), ואם לחזור לנושא הזה, אולי רק התפתחות אמיתית של ה-soccer עד לרמה של תחרותיות ממשית, תצליח להפוך את הטורניר הזה למשמעותי. עד אז, האיום הריאלי היחיד על האירופאיות הוא מחזיקת הליברטדורס וגם זה בא והולך.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לרגע דאגתי שזכרוני מטעה אותי אז הלכתי לבדוק לפני שהחלטתי לענות לך , מה שאתה כנראה לא עשית.

בצורה הקודמת של התחרות במה שנקרא הגביע הבין יבשתי (Intercontinental Cup) שנערך בין מחזיקת הליברטדורס לאלופת הצ'אמפיונס (על כל השמות השונים של גביעים אלו לאורך השנים) המאזן הוא 22 - 21 לטובת הדרא"מ.

בצורה החדשה של אליפות העולם עם נציגות לכל היבשות יש עד היום 3 זוכות , שלושתן מברזיל.
    (אחד מהטורנירים האלו התרחש בשנת 2000 בתור ניסיון)

בקשר לחוסר עניין באירופה , לא את כולם מעניין מה חושבים בישראל או באירופה ,לדעתי הטורניר מספיק פופולארי בשאר המקומות (דרא"מ ומקסיקו בטוח בשאר אני לא מכיר) ולא צריך לנפח אותו ליותר ממה שהוא היה עד היום , כמו שכבר רשמתי בנושא קשור לפני כמה שבועות , מן הסתם הגביע איבד מחשיבותו עם הזמן עקב ריבוי המשחקים הבין לאומיים שממשיכים לגדול משנה לשנה והפיכת הכדורגל לעסק כלכלי נטו ופחות רומנטי...

יצא לי לדבר עם אוהדי סלטיק זקנים על הגמר שהם הפסידו ב 67 ועד היום הם טוענים שזה היה אחד הרגעים העצובים בהיסטוריה של הקבוצה שלהם , מן הסתם היום הארופאיות לא "שמות" יותר מדי על הגביע מכיוון שהכסף שמקבלת הזוכה הוא לא משמעותי להן והיום כדורגל (בעיקר באירופה) משחקים בשביל הכסף ופחות בשביל "היוקרה\תהילה" .

7. a.m Member

שום אליפות ושום נעליים, יש שם קבוצות שלא תאימות אפילו לליגת העל שלנו.

8. OR Member

חוץ מבוקה וממילאן זה טורניר ממש מבוזבז , אפשר להזמין עוד קבוצות דרום אמריקאיות , ועוד קבוצות אריפואיות, אם יוסיפו לטורניר קצת פירסום ושעות נוחות לצפייה , הטורניר ייחשף יותר לקהל האירפואי לשם דוגמא. במקום להזמין קבוצות עלובות מטוניס.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה מיותר וחסר תוכן בזה בדיוק?

ד"א למה המזרח התיכון לא מקבל שום נציגות[אלא אם לא שמתי לב לאיזה קבוצה שכן מייצגת]

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלופת אסיה זה לא אמור להיות המזרח התיכון ?

11. miko1 Member

זה לא מיותר..אבל הקבוצות האירופאיות לא לוקחות את זה בהכי רצינות לדעתי ריבר תזכה...

12. a.m Member

ריבר לא נמצאת בכלל בטורניר.
    ואיך אפשר לקחת את הטורניר הזה ברצינות אם קוראים לו אליות העולם לקבוצות ויש שם קבוצות בדרג ז' בארץ שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏3/12/07
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מה שאתה מציע אכן יגרום ליותר עניין באירופה סביב הגביע , אבל לא נראה לי שזה הרעיון מאחורי הגדלת הגביע , נראה לי שמנסים לחשוף את הכדורגל לעוד יעדים מלבד אמריקה ואירופה ואני בעד זה , האירופאים לא יתענינו ? לא נורא , לפחות גם האפריקאיות והאסיאתיות ירגישו קצת את "הזוהר" של גביע "יוקרתי"...
    בקשר לשעות , שישחקו בשעות הנוחות שם ולא צריך להתחשב , במונדיאלים במקסיקו וארה"ב התחשבו בקהל הארופאי והמשחקים שוחקו בשרב כבד מה שגרם לשניים מהמונדיאלים הפחות איכותיים למי שזוכר...

בקשר לזלזול בקבוצות , של רוב המגיבים פה , וההשוואה של חלק מהן לישראל...

אני לא מכיר את רוב הקבוצות אבל מלבד הנציגה הארופאית והדרא"מ שכולם פה אכן נותנים להן כבוד אל תשכחו שהמקסיקאיות עולות על הקבוצות של ישראל בכמה דרגות ובליגה שם משחקים שחקנים שאנחנו יכולים לחלום עליהם , לוקאס קסטרומן xלאציו יושב על הספסל של אמריקה בעוד בהרכב נמצא שחקן נבחרת ארגנטינה פוצ'ו אינסואה ויש עוד הרבה...

לדעתי גם האפריקאית עדיפה בהרבה על כל קבוצה ישראלית ויכולה להתמודד שם יפה למרות שתכלס אין לי מושג בדיוק מה הרמה שם , זה פשוט נראה לי הגיוני

14. bayer04 Member

מילאן יכולה לעלות עם קבוצת ילדים ב' שלה ולזכות באליפות תוך כדי שהם הולכים על המגרש ושותים בירה תוך כדי.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אז איך אתה מסביר שבמתכונת הישנה דווקא האמריקאיות מובילות ובמתכונת החדשה רק ברזילאיות זכו עד כה?

נ.ב
    מילאן פייבוריטית אבל לא כמו שאתה מציג את זה