אליפות בטוחה או סיום מותח?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לילך, ‏17/1/03.

1. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור אחד שאוהד כדורגל, לא אחד שרק מסתכל מהצד, מה הייתם מעדיפים, שהקבוצה שלכם תיקח את האליפות בטוח, יענו 5-6 מחזורים לסיום או שהאליפות תיקבע רק במחזור האחרון ואז יהיה מתח עד הסוף?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם מישהו יבטיח לי שהקבוצה שלי תיקח אליפות אז מה אכפת לי שזה יהיה מותח...

3. שגיא Guest

מתח, הרבה יותר כיף!
    אני אוהב את ההרגשה של הלחץ, של קסיסת ציפורניים, אין דבר יותר מרגש מזכיה בדקה ה90, זה פשוט הרגשה מצויינת!

4. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה גם יכול לגרום להרבה יותר קהל לבוא למגרשים כי מובטח להם מחשק מותח

5. burning soil Member

במחזור האחרון,הרבה יותר מותח ומעניין..

6. Emil Member

נשמה, הנה דוגמא לך...

היה לנו, אוהדי מכבי ת"א, 2 גמרי גביע בשנתיים האחרונות.

בראשון עשינו דרך נחמדה ובטוחה לגמר שכללה ניצחון אחד גדול בחצי. הגמר עצמו היה צפוי מראש כשמכבי היתה בכל הכוח קדימה ולעומתה פ"ת פשוט היתה פ"ת...אפורה, משעממת, וללא קהל...היינו 35,000 צהובים באיצטדיון וכל אחד ואחד שנכנס אליו ידע ב100% ביטחון שהוא יצא בשירת "הגביע הוא צהוב"...
    זה היה צפוי, ברור מראש. עברה עלינו מחצית ראשונה קשה, אבל בחיאת, אני מניאק אם היו מעל ל1,000 אוהדי מכבי ביציעים שפקפקו בזכייה...

עכשיו בואי נשווה את זה.
    עונה שעברה עברנו דרך קשה מאד לגמר, שכללה בין השאר ניצחון בפנדלים על אחת הקבוצות היותר עלובות שפגשנו בדרך...שאלמלא בעיטה עלובה של שחקן בית שאן לא היינו עוברים בכלל שלב, ואני הזעתי מלחץ כמו אנ'לא'דע'מה...זה היה מטורף...
    מי חשב שבכלל נגיע רחוק?
    אז בסופו של דבר כמו כל סיום עונה הכנסנו להילוך ויצאנו מהניוטראל לקראת הסוף והצלחנו להגיע לגמר. מול מי? האלופה...חיפה...
    20,000 צהובים הגיעו הפעם. לא היה לנו מקום ליותר, מולנו בא קהל שווה בגודלו...
    מתוך ה20,000, אולי 1,000 היו יהירים מספיק כדי לחשוב שניקח את הגביע.
    אני אישית הגעתי במחשבה ש"טוב אם כבר הגענו לגמר אז אני אבוא, אבל בטח נפסיד"...
    ואיזה התפרצות היתה בסוף, בפנדל האחרון הזה של נימני...איזה חגיגות...חי חשב שנשיר בסוף המשחקים "האדומים אוכלים ת'לב"? מי?!

זה רק מראה את ההבדל בין זכייה צפויה וידועה לזכייה מותחת ולחוצה...
    תנו לי מנה כפולה של לחץ ומתח בסיום, ואני שמח! (בתנאי שאני לא אקבל התקף לב, מה שהיה קרוב ביותר בפנדל של נימני...)

7. Ilan Member

אויי אמיל אמיל, אל תזכיר לי את הגמר גביע, למרות ההפסד, זה היה משחק אדיר! כ"כ הרבה מתח.
    בקשר לשאלה של הדיון- אז ברור שאני מעדיף מתח, אם כמובן יבטיחו שהקבוצה שלי תזכה באליפות... אין כמו לזכות בתואר אחריי מתח.

8. ג'רי בית הלוי Member

אילן, תעשה לי טובה. הגמר גביע היה מבין המשחקים היותר גרועים של העונה שעברה, ורק בגלל הדרמה(רוסו... יש!.. לא!!) הוא קיבל רושם של משחק טוב.. מותח, אבל קקה משחק.
    ואני גם בעניין של המתח.
    בקשר לאליפות אין לי מה להגיד, כי לצערי לא חוויתי אליפות מימי, אבל בקשר לגביע, ואני רועד כל פעם שאני חושב על זה, גם 8 חודשים אחרי, אני מעדיף מתח.
    בעונת 2001 זה לא היה חוכמה, קרענו כל קבוצה שניצבה לפנינו, וזה היה כיף, אבל איך לומר, קצת מאכזב, כי לא הוכחנו שאנחנו טובים מול קבוצות יותר מדי טובות.
    שנה שעברה היה קצת מעצבן במהלך העונה, אבל במבט לאחור הייתי קונה תסריט כמו זה, אפילו בלי הניצחון על חיפה בגמר.
    המשחק היה פשוט אדיר מבחינתי, למרות שראיתי ממנו בערך כלום וחצי(לכו תראו משהו משער 11 בר"ג וגם כשאתם כל המשחק מעודדים וכולם לפניכם קופצים), ובפנדלים עצמתי את העיינים. אם היינו מנצחים את חיפה 3-0, לא הייתי בוכה מרוב אושר, ולא הייתי חווה לראשונה שמחה מכדורגל. הרגע אחרי הניצחון, שהשחקנים באו אלינו והקמנו גוש התנחלות ליד הגדרות, ושרנו שירה אדירה של "אופה אופה יש גביע יש אירופה", היה הרגע המאושר בחיי, ורק בגלל שהניצחון הושג בצורה כזאת דרמטית ומתוקה. שוב, אם זה היה ניצחון קל של 3-0, זה היה שמחה, אבל לא מלאה.

9. Emil Member

אין, אין ע התפרצות רגשות של שנייה אחת...פשוט אין על זה...

יעני אם אתה לוקח אליפות סטייל הפועל חיפה, זה כיף שמתפרס לך על שנה שלמה כי אתה כבר מההתחלה יודע שהאליפות בכיס ואז יש "חגיגות" 10 מחזורים לסוף...

אבל אליפות מפנדל בדקה 91 זה כל המתח של כל העונה מתפרץ בשנייה אחת, ברגע אחד, זה פשוט אדיר...

10. tomash11 Member

קצת סותר העניין הזה...

מה מעדיפים, לקחת אליפות במתח בדקה ה90 או 5-6 מחזורים לסיום?...כמו שהאדום אמר פה, אם הוא יודע שהוא ייקח אז מה אכפת לו שזה יהיה במתח?...חבל שהוא לא הוסיף את השאלה המתבקשת - אם אני יודע שאני אקח אליפות, אפילו אם זה יהיה רק בדקה 90, אז מה פה בדיוק נחשב ל"מתח"?... המתח קיים אם לא יודעים, הוא לא קיים אם כן יודעים...

לכן, אם לוקחים אליפות בדקה 90, בעצם לא יודעים שהולכים לקחת אליפות, והשאלה צריכה להיות- מה אתם מעדיפים, שהקבוצה שלכם תסגור עניין כבר חמישה מחזורים לסיום או שהאליפות שלכם תהיה בספק עד הדקה האחרונה?...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx))

טוב נו, אני הרי סתם מתמם , אני יודע למה הוא התכוון...הרי הכוונה היא מה עדיף? נצחון ברור ומובהק, או נצחון בשיניים?...

מקצועית , עדיף לסגור סיפור כבר ששה מחזורים לסיום. רומנטית, אין, אין כמו גול בדקה ה94 לרשת של באיירן מינכן...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. Red-Boys Member

אליפותתתתתתתתתת זה דבר מרגש!!!!

12. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי חוכמולוג, לא כתבת איזה אליפות זה דבר מרגש, ובככל תנסה לכתוב קצת יותר בהודעות שלך.
    ואני מסכימה עם ריקלמה, באמת שהיה הרבה יותר כיף ברגע שזכינו בגביע בעונה השניה למרות המשחק הלא בדיוק משעמם כמו שניצן אמר אבל לא בדיוק מעניין.

13. קופירוק Member

ברור שאליפות מתוחה!!!
    הכי טוב זה להרגיש את המתח ואת האדרנלין בגוף וגם באותן זמן מעודדים הכי טוב!!!
    ואמוס מתח!!!

14. juva Member

תראו בגלל שאני אוהד מכבי ת"א לא אכפת לי איך נשיג את האליפות!!! שוחד, רצח, אונס מה לא, העיקר שהקבוצה לא קבוצה הזאת תזכה כבר באליפות!!! אחרי שמכבי תהיה קבוצת צמרת אמיתית!!! עם סיכוים אמיתיים!! לזכות באליפות אז בטח שאני אעדיף לקחת את זה בדרך המותחת ולא לגמור עם הליגה במחזור ה6

15. AFC Member

הדוגמא הטובה ביותר היא דווקא מכבי ת"א כדורסל ובית"ר ירושלים.

במכבי ת"א כדורסל רוב האוהדים הצהובים כחולים מפהקים אחרי עוד אליפות. אפילו בעונה כה חלשה - יש למישהו ספק שמכבי תיקח את האליפות?

לעומת זאת, בית"ר ירושלים, עונת 98...אני לעולם לא אשכח את המשחק הזה...נשבע לכם שכמעט התעלפתי וירדו לי דמעות של זעם בעיניים, עד שפישונט בדקה ה-91 של המשחק האחרון של העונה!!!

מצטער, אבל תחושת השמחה היא הרבה יותר גדולה. הקלה, אושר התפרצות רגשות עדיפה על מחיאת כפיים מנומסת.