אלברטו לוקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י ראול 666, ‏13/4/04.

1. ראול 666 Member

אלברט לוקה בין ה24 חלוץ ,קיצוני שמאלי של דפורטיבו לה קורוניה שנודה בזכות המהירות הקטלנית שלו והבעיטות האדירות נחשב היום לאחד השחקנים המבוקשים ביותר באירופה .לפי עיתונים בספרד קבוצה בסדר הגודל של ברצלונה מנסה לעשות הכל בשביל להביא את הפנומאן (שנולד בברצלונה) לקאמב נואו בשנה הבאה.
    לוקה התחיל את הקריירה המקצוענית שלו בגיל 19 במיורקה בעונות 98-02 ושיחק עונה אחת ב99-00 במלגה.
    בשנתיים האחרונות שלו במיורקה החל לוקה להתפתח כשחקן והחל לממש את הפוטנציאל האדיר שיש לו ,הוא הוזמן לסגל של נבחרת ספרד למונדיאל בקוריאה ונראה שזה רק עניין של זמן עד שלוקה יעזוב את "סאן ממאייס" ויעבור לקבוצה גדולה.בשנה הזאת החליט אירורטה להביא את החלוץ המצטיין של מיורקה בשביל לחזק את ההתקפה של דפורטיבו אחרי עזיבתו של רוי מקאיי לבאיירן מינכן. התיכנון של דפור היה להתחיל איתו כשחקן ספסל , אך עד מהרה הפך לוקה לשחקן קבוע בהרכב הראשון שמתופקד בקישור השמאלי של הקבוצה כתחליף לפראן המזדקן.
    לוקה לא איכזב בתפקידו החדש ובעונה הנוכחית כבש 8 שערים ב"לה ליגה" ובישל 5.
    בצפיונס ליג כבש 3 ובישל 2.
    נתונים מדהימים לשחקן שמשחק בתפקיד לא מקורי.כמו כן לוקה של השנה הפך להיות שחקן שמתעלה על עצמו במשחקים גורליים הוא כבש את שער הניצחון ב"ריאזור"נגד יובה ,כבש את השער השלישי בגומלין נגד מילאן ונבחר לשחקן המצטיין של המשחק, והרגל עוד נטוייה!.אני לא רואה סיכוי שלוקה ישאר בעונה הבאה בריאזור ולא יחטף ע"י מועדונים כגון ריאל וברצלונה, הדרך היחידה של אירורטה להשאיר את אלברטו לוקה ב"ריאזור" היא לקחת את ליגת האלופות דבר שיחזק את מעמדה הכלכלי של המועדון ויאפשר לדפו להשאיר את הכישרון הקטלוני בחבל גליסיה.

הדבר האחרון שנותר לי לומר הוא יאללה דפו גביע אירופה לריאזור! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/4/04
  2. Barcik Member

למרות הנתונים המרשימים, אני מעדיף לראות את לוקה כחלוץ. רבים מהשערים שלו מגיעים בתנועה אלכסונית בלי כדור למרכז הרחבה, למשל. כמו כן, הטרטור שחלוצים דינמיים כמוהו עושים לבלמים מתבזבז בכנף. בכלל, הייתי אומר שלאלברט לוקה יש מנטליות ואינסטינקטים של חלוץ חוד.

ופרשת השבוע אינה בלעדית לי כמובן, אך איני רואה מדוע בחרת דווקא בלוקה מתוך מגוון האפשרויות הרחבות. בכל אופן, אני אשמח לראות דיון זה משגשג, וכנראה גם אגניב פרשת שבוע משלי מחר.

3. juva Member

נתחיל מזה שדפור' שילמה על לוקה 15 מיליון דולר, ככה שכל הצעה שהיא מתחת לאזור ה22 מיליון כנראה שלא תתקבל

נמשיך מזה שלוקה, לפחות לדעתי, הוא לא סקורר, נכון, הוא מהיר ויש לי בעיטה קטלנית מרחוק, אבל אתם שמתם לב לעובדה, שלוקה מחמיצן כרוני, באגף הוא עושה עבודת קודש, אבל בכל מה שקשור לעמדה כאילו מקורית שלו, חלוץ, הוא לא משהו...
    כראיה לכך אני יכול להביא את ה3-2 של בארסה על דפור, אם לדוגמא מקאיי היה במקום לוקה, המשחק הזה היה יכול בקלות להגמר ב4-3, לוקה פשוט לא הפסיק להחמיץ שם

4. raul madrid Member

משחק אחד לא אומר כלום. נכון הוא החמיץ הרבה נגד ברצלונה אבל כמעט בכול משחק הוא מגיע מוכן ..
    הוא נותן עונה מצויינת ..
    וגם לה קורוניה משחקים עם חלוץ אחד במערך של 4-5-1 כך שאם הוא נשאר שם סביר להניח שהוא יהיה קשר שמאלי ,וחוץ מזה נראה לי שעדיף את פנדיאני כחלוץ שבכלל בכושר שהוא נמצא אין סיכוי שמישהו יחליף אותו בחוד ! אפילו לא טריסטאן.

נערך לאחרונה ב: ‏13/4/04
  5. juva Member

העניין הוא שאפילו אם "על הנייר" הוא מוגדר כקשר שמאלי, הנטייה הטיבעית שלו היא לחלוץ..

בקשר להחמצות, המספרים מדברים, אם לוקה באמת כבש 8 שערים בליגה, זה מאזן מאוד לא משהו יחסית לחצי חלוץ, אפילו קלייברט, שמחטיא בצרורות, ופצוע כבר חצי עונה, כבש יותר ממנו

6. Diego Member

לפי דעתי לוקה ישאר ב"ריאזור" גם אם הם לא יקחו את גביע אירופה.
    אני חושב שדווקא עדיף לשים אותו בעמדת החלוץ לצד טריסטאן (ולא פנדיאני) בגלל שהם צמד טוב, ונכון שפנדיאני בכושר טוב. אבל זה לא נוגע ללוקה...
    אני חושב שהוא צריך להיות חלוץ בגלל המהירות וכל יצירת המצבים! הוא מחטיא המון זה נכון. אבל לכל חלוץ יש את ההחטאות שלו. מה שחשוב בחלוץ זה יצירת המצבים. וזה מה שמראה שהוא שחקן נשמה. אפילו כשהרגל שלא לא בסדר הוא ממשיך לשחק מצוין וכובש גם בעמדה הלא טבעית שלו.
    שחקן שמתאים לרמות הכי גבוהות באירופה.

7. raul madrid Member

מה ????
    8 שערי ליגה זה המון לשחקן שמשחק בקישור השמאלי ולא בהתקפה. חוץ מויסנטה(כנראה שחקן השנה בליגה הספרדית)
    אין קשר אחד בליגה הטובה בעולם שכבש יותר מלוקה!!

8. raul madrid Member

וולטר פנדיאני נחשב היום לאחד החלוצים הטובים בעולם !!
    דיגו טריסטן של השנה=עגלה.

9. juva Member

רונלדיניו, סתם דוגמא...

ושוב אני אומר, שזה שעל הנייר מציבים אותי כקשר שמאלי לא אומר כלום, בדיוק כמו שר.קרלוס מוצב על הנייר כמגן, אפילו שתכלס זה קשר התקפי...

אני שוב אומר, כשהוא נשאר באגף שמאל, הוא שחקן מצוין, אבל כשהוא מתוך נטיה טיבעית עובר לעמדת החלוץ יותר מידי טוב לא יוצא מזה
    נכון, הוא מגיע להרבה מצבים, אבל מה עדיף לעשות, להגיע 6 פעמים לשער ולהביא גול אחד(לוקה), או להגיע פעם אחת ולהבקיע 3 גולים(רונלדו)
    זה פחות או יותר ההבדל בין חלוץ רחבה קלאסי, לאחד שפעם היה כזה