אירופה הרסה לנו את....

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏21/9/02.

1. יוגב אסולין Guest

אוקי בדיון הזה נכתוב על כל עשרות השחקנים שיצאו מישראל לשחק באירופה... ואחרי תקופה רעה מאוד שמה הם חזרו לנו לארץ..
    כל שחקן שאתם רוצים לכתוב פה תעשו את זה בצורה של.. שיחק לפני המעבר לאירופה בקבוצה.... קצת על אותה עונה מבחינתו איישת.. עבר ל... שיחק.. חזר לארץ והיום הוא במצב כזה..

מקווה שהבנתם... אני ינסה להתחיל

נג'ואן גרייב - שחקן ששיחק בעונת האליפות של הפועל חיפה. בעמדת המגן הימני. לקח בתחרות ריצה מקום ראשון בין כל השחקנים המהירים של הליגה. הגיע לנבחרת ונתן הופעה אחרי הופעה. היה אחד משחקני העונה של אותה שנה והיה קשה מאוד לעצור תפריצה המדהימה שלו דרך הכנף.
    אחרי אותה עונה מוצלחת מאוד מבחינתו הוא עבר לשחק באסטון וילה (והיה קרוב מאוד גם לטוטנאם) באסטון מילה הוא לא עשה כלום וישב רוב הזמן על הספסל התייבש ולא הצליח לקבל את הדקות שלו הביטחון העצמי שלו ירד והוא חזר לארץ. היום גרייב שחקן הרבה פחות טוב מאותו שחקן שאז נתן את עונת השיא שלו. אם היה נשאר בארץ הוא היה יכול לקבל פה מעמד הרבה יותר גבוה וגם הנבחרת היתה נהנת מזה. אבל במקום זה הוא העדיף את אירופה ולכן דפק לעצמו את הקריירה. יש לו עוד זמן לעשות שיקום ולהתקדם ולחזור לעצמו כי יש לו יכולת שאי אפשר לקחת ממנו והוא לא עבר פציעה או משהו שתקביל אותו. לכן אני צופה שהוא יחזור לעצמו מתישהו.

וואליד באדיר - באדיר שיחק בהפועל פ"ת לפני המעבר שלו לווימבלדון. שמה הוא נתן כמה משחקים טובים כולל שער נגד מנצ'.. אבל למרות זאת הוא לא הצליח להראות את מה שהוא הראה שהוא היה בארץ. ודי נכשל שמה. אחרי שנה אחת בליגה האנגלית חזר באדיר לארץ לשחק בשורות מכבי חיפה. ואז הגיע פרשת הפקס שכמעט והעלימה את השחקן הזה. אבל היום ניראה שווליד עשה את הקאמבק שלו בעונה שעברה בסוף עונה טוב מאוד וחזר לעצמו. הכל בזכות ביטחון עצמי ואמונה גדולה ביכולות שלו.

תמישכו... ותגיבו

2. שגיא Guest

יוגב, תחליט, הרסו, או שיפרו

כי באדיר מאוד השתפר באירופה, הוא אמנם חזר לארץ ולא הסתדר בהחלה אבל ההמשך שלו היה מדהים, והוא הפך לקשר האחורי הטוב בישראל.

אלון מזרחי - עבר באמצע עונה גדולה של מכבי חיפה, כבר 14 שערים ב- 15 משחקים.
    עזב לניס שהיא "קבוצה-בת של רומא", ו"משם אני תוך שנתיים יכול להגיע לרומא", אבל מזרחי, ברובה טפשותו, ויתר על עונה גדולה בחיפה לשם עונת סיוטים בצרפת.
    חזר לבית"ר, ומאז, זה לא אותו שחקן
    השנה ינסה לחזור לעצמו בכפר סבא
    מי יודע, אולי לולא המעבר היה לנו חלוץ ראוי בישראל.
    מה שבטוח זה שהוא היה כבר שובר את שיא הכיבושים בכל הזמנים...

3. Emil Member

אלון מזרחי - מלך השערים בליגה הישראלית מספר לא מועט של פעמים, הצליח להגיע עם מכבי חיפה להישגים שבזמנו היו הפתעה אדירה והצלחה ענקית. סקורר מחונן, מהיר, כישרון טיבעי.
    ואז, אחרי הופעות מוצלחות בגביע המחזיקות, החליט אלון, שידוע בשיכלו החריף והחד, שהליגה הישראלית ורבע גמר גביע המחזיקות זה לא ברמה שלו וזה קטן עליו והוא עזב ל"קבוצת אם-בת" של רומא, האימפריה הצרפתית האדירה בעלת ארון תארים מפלצתי ומקום של כבוד בפנתיאון הכדורגל לדורות - ניס.
    אחרי עונה או שתיים בתחתית הליגה הצרפתית השנייה גם לצרפתים נשבר מאלון שיצא בכמה הצהרות כמו "כל השחקנים כאן הם כמו פרות עיוורות", וחזר אלינו...איך אומרים? רד אלינו אווירון...
    מזרחי הגיע לבית"ר, עשה עונה אחת לא רעה, עוד חצי עונה גרועה ביותר ונגמר לבית"רים ממנו
    ואז אלון הגיע לפסגת הקריירה שלו, חלוץ מרכזי בהפועל כפ"ס בליגה השנייה.
    ועם כל הכבוד, אפילו שם הוא לא כבש כמו שצריך...

אבל במקרה הזה לא אירופה הרסה לנו...זה הוא הרס לעצמו...טוב נו הוא ציפה להגיע מניס לרומא...

4. שגיא Guest

ריקלמה, נראה שמישהו כבר הקדים אותך :wink:

בכל אופן, הנה עוד שחקן, שאמנם אירופה עדיין לא הרסה, אבל ככה זה נראה לפחות עכשיו:

אילן בכר - הגיע ביחד עם בניון, יחד עם הרבה רעש סביב רכישתם.
    בכר נתן עונה מצויינת בהפועל ת"א, ובעיקר המשחקים באירופה, הם כנראה שצדו את עינייהם של סנטאנדר.
    אבל בכר, למרות שקיבל הזדמנויות במשחקי הידידות, לא פתח במחזור הראשון בגלל שהיה עם הנבחרת בליטא, במשחק השני הוא לא היה עקב יום כיפורף וגם במחזור הקרוב, בכר לא יהיה אפילו בסגל, בין 19 השחקנים של ראסינג למשחק מול ראיו.
    בכר יישב ביציע.
    ההופעה הרשמית היחידה שלו הייתה למשך 75 דקות הגביע, בהפסד מול אוניון.
    העתיד של בכר - אין לומר זאת בעדינות - לא נראה טוב

5. Uli Uli Member

מוטי קקון- לפני 4 שנים שיחק במרידה וסיכם לחזור להפועל חיפה(לפני המשחק נגד ולנסיה) אבל אז הוא החליט דווקר לחזור לפ"ת ולהרוס לו את הקריירה.
    בנוגע לאירופה, הוא נכשל כישלון חרוץ...
    ישב על הספסל ולא כבש שום שער.
    הוא באדיר וגרייב באותה עונה הלכו לשחק בחו"ל ודי הרסו לעצמם.
    באדיר אמנם מצוין היום.
    גרייב לא היה מה שהוא היה בעונת האליפות שלנו.
    וקקון.....אתם כבר יודעים מה דעתי. :wink:

6. Pasquale Member

איציק זוהר שיחק בקריסטאל פאלאס עם דויד אמסלם, אבל אחרי תקופה קצרה שם הם חזרו (אמסלם להפועל חיפה, איציק למכבי חיפה) אני גם זוכר שבמשחק האחרון של איציק זוהר בפאלאס הוא החטיא פנדל

7. Ilan Member

זא'ן טלסניקוב- היה בבית"ר שחקן מפתח ועזר לה להציג יכולת מצויינת בשנת האליפות... הוא גם הגיע לנבחרת- אבל אז הוא עבר לשחק בסקוטלנד ומאז הוא לא חוזר לעצמו... התייבש בסוף העונה על הספסל וחזר לבית"ר... בהחלט שחקן שנהרס באירופה.

8. Don p1 Member

דוד "מלך ישראל" אמסלם- בגיל 26 אחרי שזכה באליפות שנייה ברציפות וגביע הטוטו, החליט אמסלם שהגיע הזמן לעבור לאירופה. אמסלם היה נחשב אז למגן השמאלי הטוב בישראל, בעונת האליפות של בית"ר הוא סיים עם 10 בישולים שהוא לא מפסיק להטריד את הגנת היריב. לצורך השוואה הייתי מביא את רוברטו קרלוס(נכון שאמסלם לא מגיע לרמה שלו, אבל הוא היה דומה בסגנון המשחק שלו לקרלוס). אמסלם היה פורץ על הקו ואף אחד לא היה יכול לעצור אותו, הגבהות מדוייקות ומסירות שהיו חותכות הגנה שלמה.
    דוד יצא לאנגליה לקריסטל פאלאס, הוא לא הספיק לשחק הרבה ובדקות המועטות ששיחק היה נראה שהוא פשוט לא משתלב בסגנון האנגלי.
    אחרי שנה מאכזבת נורא הוא חזר ארצה לאלופה, הפועל חיפה אז. ושהוא חזר לליגה הוא לא היה אותו אמסלם, בקושי והיינו רואים אותו פורץ והצד הגנתי של דוד נהיה קטסטרופי.
    שנה אחרי הוא חזר לבית"ר, וכנראה שהוא יגמור את הקריירה שם. דוד כבר לא יחזור למה שהוא היה פעם, ותמיד ישאר הטעם של הפריצות שלו....

9. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן טל- הוא עוד לא חזר לארץ אבל כמה זמן הבן אדם היה באברטון ולא שיחק? עכשיו הוא סוף סוף קיבל קצת שכל ועבר לקבוצה שבה נותנים לו לשחק, אבל עד שזה קורה הוא נפצע.

10. AFC Member

אירופה הרסה לנו את השחקנים? נו באמת...

תגידו לי, אלון מזרחי, ז'אן טלסניקוב, טל בנין, מוטי קקון, דוד אמסלם, נגואן גרייב, אבי נמני ואיציק זוהר יכולים להצטיין באירופה? זה נועד לכישלון מההתחלה.

השחקנים הללו פשוט לא מוכשרים מספיק כדי לכבוש את אירופה, ולכן הם הכשילו את עצמם. ברקוביץ' שחקן מפתח בסיטי, רביבו הוא כוכב פנרבחצ'ה (וכוכב סלטה ויגו לשעבר) ועידן טל חתם בריו ואיקנו, קבוצה לא רעה בכלל.

השחקנים הנ"ל הצליחו באירופה ועשו קריירות נאות, כי הם טובים יותר, בעוד שחקנים כמו באדיר זכו רק לשער אחד (דווקא מול הקבוצה ששמה לחיפה חמישיה, ושהוא בישל נגדה).

אירוה לא הכשילה את השחקנים, אלא הם הכשילו את עצמם.

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא זוכר הרבה על אלון חזן אבל הוא יצא לקריסטל פלאס,היה נוכח בעליתם לפרימייר ליג או לליגה הראשונה לא זוכר בדיוק...תרשמו עליו אתם כי אני פשוט לא זוכר מה עשה וכמה עשה , אבל אני זוכר ששידרו את משחקי הפליאוף של פלאס בערוץ 5 ז"ל...

12. Don p1 Member

ריבלאדו שיחק בווטפורד ולא בקריסטל פאלאס

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק...אתה רואה שהזיכרון שלי לא משהו...

ועכשיו אני נזכר שגם רוזנטל הגדול היה איתו שם(או שגם פה הזכירון שלי לא טוב..)

14. שגיא Guest

אכן רוזנטל שיחק, בין היתר, עם חזן בווטפורד

אבל חזן לא נהרס....

15. Uli Uli Member

חזן תמיד היה שחקן בינוני...
    יש שחקנים שבאו לאירופה וחזרו טובים יותר
    יש שחקנים שבאו לאירופה וחזרו אותה דבר
    ויש שחקנים שבאו לאירופה וחזרו גרועים יותר