איפה הם טעו?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י גרגמל, ‏1/1/05.

1. גרגמל Member

הליגה הספרדית בעני הרבה אנשים היא הליגה המעניינת האיכותית ואולי התחרותית ביותר. היא נצפת ע"י מאות מליוני אנשים מידי שנה. נשפכים בה סכומי כסף בלתי פוסקים יש שמה משחקי עונהע ל ימין ועל שמאל. שלא לדבר על אלופותך אירופה ושחקנים מוכשרים. עד פה הכל טוב ויפה.

אבל שמסתכלים ימינה ושמאלה.. על הליגות המתחרות אפילו אלו שהם מתחת לליגה הספרדית כמו הגרמנית צרפתית וכו'. אפשר למצוא חלוקה הרבה יותר טובה ויפה. של אהדה של קבוצות של פירסום של קבוצות וכו'..

מבחינה שיווקית עושה רושם יש לספרדים בעיה חזקה. קשה מאוד.
    הם הצליחו לעלות כמה קבוצות חזק לתודעת הציבור אבל הם שכחו גם את הליגה לשווק והיום הכל מתרכז רק בשתי קבוצות וזה פוגע. פה ושם שומעים ולנסיה שעושה משהו טוב וגם לה אין ים אוהדים בטח לא באירופה (או ישראל) סלטה שחיים היה שמה. אבל כל נעלם.

והשאלה שלי איפה הם טעו בשיווק (אם בכלל אתם מסכימים איתי). ומחה אפשר לעשות עכשיו כדי לשנות.

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך, וניקח את ישראל כדוגמה. אין (כמעט) אוהדים של קבוצות ספרדיות שממש שרופים על הקבוצה שלהם, בהשוואה לאוהדים של קבוצות איטלקיות (ע"ע אוהדי יובנטוס וקבלת הפנים לקבוצתם, ואני באופן יחסי מקורב לעניין ואני יכול להעיד שהם שרופים) ואנגליות (אתם מוזמנים להסתכל בפורום האנגלי באייסוקר ולראות מגוון עצום של קבוצות שיש להם אוהדים ולא סתם אוהדים שבודקים בלייבסקור מה הקבוצה שלהם עשתה) ואפילו פה ושם מארצות אחרות - יש פה קבוצה של אוהדי באירן מינכן שרופים, שיצא לי לפגוש באולפן ערוץ הספורט לפני כשנה כשהם הזמינו קהל במשחק של באירן נגד ריאל, והנה, בדיוק מתאים לדיון שלנו, הם היו בערך 40, אנחנו (ריאל) היינו בקושי עשרה (ארתור, זוכר?).
    בעיה נוספת היא שאוהדים פה רק את ריאל ובארסה אבל זה פחות היה בולט אם היו הרבה אוהדים של קבוצות אחרות אבל "אוהדי רביבו" נעלמו מזמן, וכל אלה ש"חיבבו" את ולנסיה ודפורטיבו כשהן הצליחו ועלו רמה קצת שוכחים אותם בתקופות כמו שהיו להן מוקדם יותר העונה. אפילו אפשר להסתכל עליי כדוגמא- אני אוהד ריאל לא בגלל שראיתי אותם בטלויזיה או משהו כזה, אלא בגלל משפחה (למרות שהלכתי עם דוד שלי כשכל השאר אוהדי בארסה) שזה לא המקרה השכיח, אבל עדיין אני לא מרגיש שאני ממש ממש שרוף על הקבוצה. אני רואה את המשחקים, בקיא בסגל ובהסטוריה של השנים האחרונות מאז שאני אוהד, וכמובן גם קצת בזו של הימים הגדולים של שנות השישים עם פושקאש ודי סטפנו, אבל אולי בגלל הבאת בקהאם (אוי כמה שהייתי נגדה) ואואן (גם הייתי נגד אבל לא כמו בקהאם) וזריקת מקללה וג'רמי וכמובן דל בוסקה קצת נחלש הקשר שלי עם הקבוצה. הסתכלתי על זה במבט אישי אבל הצגתי גם דברים כלליים יותר. לגבי איך אפשר לשפר? פה אני מודה שאין לי מושג...

3. Yeste Member

עלית פה על נקודה חשובה.
    קודם כול,אחת הבעיות הן שבחלק מהמגרשים בליגה הספרדית איכות הצילום מפגרת בכמה רמות לעומת איכות הצילום בשאר הליגות הגדולות(איטליה,אנגליה,גרמניה ,צרפת וכ"ו) אין לי הסבר לזה.איכות הצילום דווקא מעולה בחלק לא קטן ממהאצטדיונים בספרד,על קצה הלשון...: הסאן ממאס של בילבאו,הברנבאו של ריאל,הקאמפ נואו של בארסה,הקלדרון של אתלטיקו,הרומלדה של סרגוסה,המון ז'ואיק של אספניול,סן סבסטיין של סוסיאדד... אבל אם מצאתי רק -8 אצטדיונים מתוך ליגה של -20 קבוצות אז כנראה שמצב איכות הצילום בספרד באמת גרוע.
    השיווק של הליגה אומנם מפגר (כמו כולן) אחרי השיווק של הפרימרשייפ האנגלית. אבל לעומת שאר הליגות,תאמין לי שהליגה הספרדית לא נופלת מבחינה שיווקית מגרמנית,איטלקית,צרפתית וכ"ו...
    מצד שני,אתה טועה בקטע שאין אהדה לליגה הספרדית. דבר ראשון,למי שלא יודע... ברצלונה היא הקבוצה הפופולרית ,המפורסמת והאהודה ביותר בעולם.ריאל מדריד ,במיוחד בעידן הגלקטיקוס לא הרחק מאחור.
    אתה לא יכול לקחת את -6 מיליון התושבים שלנו כמדד. בנטנדר היא הקבוצה הכי נצפת בארץ,זה אומר שמישהו שם זין עליהם בעולם? זה לא קשור... אותו דבר עם סלטה,רק שבתקופה הטובה ,סלטה ויגו הייתה קבוצת אמצע טבלה חזקה ביותר ,ובניגוד לסנטנדר ,היא שיחקה כדורגל מבריק.
    אל תשכחו שמשחק בליגה הספרדית ,השחקן הפופולרי ביותר בעולם ובכלל אחד האנשים המפורסמים בתבל,דיויד בקאהם. ככה שמיליוני אוהדים(אוהדות) חדשים צופים בריאל רק בגללו ונשחפים לליגה כולה דרך צפייה בקבוצות שמשפילות את ריאל בין היתר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאני חושב על זה, אולי אם במקום לשדר כל הזמן את סנטנדר, סלטה ויגו, ראיו ואיקאנו... בגלל הישראלים היו משדרים פה בארץ את סרגוסה, הצוללת הצהובה, אתלטיק בילבאו, אספניול והקבוצות מסביליה, אז האהדה הייתה יותר מגוונת והחשיפה הייתה טובה יותר.

5. juva Member

על סמך מה אתה מבסס את זה? ערוץ הספורט הוא גוף כלכלי, ומה לעשות, סנטנדר זה משהו מאוד מוכר, מה לעשות, משחק של סנטנדר מושך יותר קהל אל 5+ מאשר משחק של ברצלונה או ריאל מדריד
    ותענה לי על זה בכנות, אתה היית יושב לראות משחק של סראגוסה נגד אספניול? לא יודע מה איתך, אבל אני מאוד לא בטוח שאני הייתי עושה את זה

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת מיצו פה את רוב הנקודות החשובות, אבל אם כבר העליתם את הנושא יש לי איזה שאלה עליו שהיא לא הכי פוליטיקלי קורקט: למה 80% מחובבי הליגה הספרדית בארץ הם יוצאי בריה"מ לשעבר? אולי אלו ואלרי קארפין ומוסטובוי? או אולי אני סתם הוזה וזה בכלל לא המצב?

אגב אני רוצה לחזק את דבריו של יסטה, הליגה הספרדית מאוד פופולארית בחלקים מסוימים של העולם, בעיקר בדרום-אמריקה. אין מה לעשות, במקומות שונים אוהבים סגנונות שונים של כדורגל. מה שנשגב מבינתי הוא איך בארץ, שאוהבים בה כדורגל טכני ואיטי יחסית, הליגה הספרדית לא תופסת אהדה של ממש, אלא מקבלת מעין סימפטיה ולא יותר מזה מרוב האוכלוסיה.

7. BOSS Member

הקבוצות הספרדיות לא יודעות לשווק את עצמן? אין שום קבוצה בעולם שמשווקות את עצמן יותר טוב מברצלונה וריאל מדריד! למה האוהדים של הקבוצות הספרדיות בארץ לא אוהדים שרופים? כמו שבספרד אין לקבוצות אוהדים שרופים, אז אם האוהדים המקומיים לא שרופים, למה שאוהדים במקומות אחרים בעולם יהיו שרופים??

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסכים בוס, אין כל קשר בין האוהדים המקומיים (שגם ביניהם יש שרופים תאמין לי) לבין האוהדים בחו"ל. אני חוזר על שאלתי על עולי בריה"מ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx . למישהו יש תשובה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

9. Max Member

כי הרוסים אוהבים כדורגל טוב, ומה לעשות, את זה מוצאים בספרד.
    ואם באמת, לכל אחד יש את הסיבה שלו, ואולי העובדה שלרוסים יותר קשה לשטוף את השכל עם תעמולת הליגה האנגלית שהייתה בארץ בשנים האחרונות, הם לא הלכו כמו זומבים אחרי היונייטד או הפריימר ליג בכלל.

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא להתעצבן מקס, זה הכל היה בידידות

11. BOSS Member

כמו שבמקומות מסויימים בעולם אוהבים רוגבי, ליגה איטלקית, ליגה אנגלית וכו' ככה ברוסיה אוהבים ליגה ספרדית. זה פשוט פופולרי שם בדיוק כמו שבמזרח הרחוק הליגה האנגלית פופולרית מאוד ובאירלנד מטורפים על הליגה האנגלית אז מן הסתם אירים שיבואו לארץ יאהבו את הליגה האנגלית.

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/05
  12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הליגה האנגלית פופולרית גם בגלל השפה האנגלית שהיא שפה בינלאומית. אבל בשביל מי שלמד אנגלית ברוסיה היתרון הזה לא קיים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

13. BOSS Member

מה הקשר? נתתי דוגמא. אתה רוצה דוגמא על הליגה הספרדית? שיהיה. בדרום אמריקה הליגה הספרדית מאוד פופולרית. מן הסתם מי שיבוא לארץ מדרום אמריקה יאהב את הליגה הספרדית.

14. Max Member

דווקא הליגה הספרדית ממש לא נפוצה ברוסיה...

15. ג'רמיין דפו Member

ויירה אתה טועה גם ברוסיה הליגה האנגלית האהובה ביותר. איך אמר מתיאוס:הליגה האנגלית הטובה והמרתקת בעולם" ! ברור שגם בספרד יש כדורגל מעולה ולפעמים נדיר(לה קורוניה מול מילאן והצגות של ברסה וריאל) אבל הקצב של המשחק החיוכים של השופטים,המלחמה עד הסוף,והתשוקה בתוך ומחוץ למגרש גורמת לליגה האנגלית להיות אהודה בכל פינה בגלובוס. המטוסים שנוחתים כל שתי דקות בגאטוויג ובהיתרו בחג המולד ומביאים איתם אלפי חולים מכל העולם שמחפשים מרגוע לנפש מעידים על כך.