אינטר אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏20/5/10.

1. Julian Joachim Member

אני חושב שזה אחד הגמרים היותר ראויים שהיו לצ'מפיונז מאז שאני זוכר אותו. שתי קבוצות מעולות, שהגיעו למעמד בזכות ולא בחסד (כלומר, עברו קבוצות מאוד חזקות בדרך, ולא נעזרו בסנסציות לא-סבירות), הראו שהן יכולות לשחק הגנה כשצריך והתקפה כשצריך, לקחו דאבלים במדינות שלהן ומובלות בידי מאמנים שהחותם שלהם על שיטת המשחק כמעט חסר-תקדים (פרגוסון, אולי טיפה ונגר. ברצלונה זה לא פטנט של פפ).

לדעתי מאז הגמר של ליברפול-מילאן ב-2005 כל הגמרים היו בינוניים ומטה, מעט מאוד שערים ומעט מאוד כדורגל, וכל מיני שערוריות מסביב. הפעם, אין בגמר את הנציגה של אופ"א, ומלבד הביזיון של הרחקת ריברי לא תהיה השפעה לאהדת ברצלונה של ראשי המפעל, ואני דווקא צופה 3-4 שערים, שזה כאמור די הרבה בשביל המעמד.

עוד עניין חשוב, שלפחות לי עושה את זה באופן אישי, הוא שאני יודע שהיום שחקן או שחקנים שלא זכו לתהילה משמעותית בקריירה שלהם עד כה, יניפו את הגביע. לא אכפת לי כל כך אם זה יהיה רובן, לאהם ואוליץ' בצד האחד, או סניידר, מיליטו וזאנטי בצד השני. מדובר בשחקנים אדירים ולא-מעוטרים מספיק, שחלקם בכלל לא הגיעו למעמד כזה עד כה, ואין ספק שהשמחה שלהם תהיה גדולה יותר מהשמחה של כל שחקן בארסה ומנצ'סטר, ויסלחו לי תומכי האורגיה הקולקטיבית. הקבוצה היחידה שאני קצת מבואס שלא הגיעה למעמד השנה היא צ'לסי, אבל גם היא קיבלה את ההזדמנויות שלה וגם ככה דידייה ולמפארד הולכים להיות חלק ממונדיאל גדול של הנבחרות שלהם

2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם שכחו את זה...אבל כמה חבל שתיאגו מוטה השחקן הנפלא הזה לא ישחק בגמר היום בגלל בוסקסט הזבל הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx

3. 亚历山大帕托 Member

פיורנטינה זו קבוצה רכה ונאיבית שנציחה רק שליש מהמשחקים באיטליה, והיא בטח לא בנויה לליגת האלופות. ליון? אל תצחיק. קבוצה פאתטית, יותר גרועה מפיורנטינה, שאין לה מקום בשלבי נוקאאוט בכלל. ומה הוא עשה נגד "מנצ'סטר"? וולה אחד שהתלבש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/5/10
  4. דנידין Member

בגישה הזאת אתה יכול להפוך כל שחקן גדול לאחד שעושה דברים במקריות. אם רובן הוא בלוף, אז מסכנים סניידר, אטו ומליטו (שעשו פחות השנה בליגת האלופות ביחס לרובן).

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אנדריי, מי הן אותן קבוצות מאורגנות ששחקן צריך להוכיח את עצמו מולן?

6. 亚历山大帕托 Member

אם לא ברגעי אמת אחרים מול קבוצות פחות טובות, הם היו שם נגד צ'לסי ובארסה ונתנו משחקים גדולים. אני לא מבטל את רובן ולא הופך אותו לאחד שעושה דברים במקריות. אני פשוט אומר שכל הקרנבל סביבו כשחקן הכי חשוב וזה שלקח לבדו את הקבוצה לגמר הוא מוטעה. במשחק הספציפי הזה חשוב ששחקנים כמו אוליץ', ואן בומל ומולר ייתנו תצוגות טובות, ודוקא רובן הוא זה שעלול להרוס הכל אם ייתנו לו את המושכות.

הערב זו הזדמנות מתאימה עבורו. הבעיה שלי היא עם הקונצנזוס שנוצר לגביו שמעלה אותו כמה רמות מעל מה שהוא באמת. אני עדיין לא ראיתי ממנו העונה משחק גדול באמת מול קבוצה גדולה באמת.

7. דנידין Member

אני מסכים שלואן חאל ולשאר השחקנים בבאיירן יש משקל רב בהצלחה והם קצת נשארו בצל התקשורתי שמחפשים רק לקדם "כוכבים". אך חייבים גם לומר שרובן הוא לא בלוף, הוא כן בלט מעל כולם (שהיו טובים!) וכנראה הולך לקבל בהליכה את שחקן השנה באירופה. בלוף הוא לא, רד קצת מהעץ, הגזמת.

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/10
  8. aloneli Member

AGENT ORANGE אתה באמת אוהד של מילאן?

מילאן ואינטר הן שתי הקבוצות בעלות היריבות הגדולה ביותר ולפי דעתי זה הדרבי הגדול ביותר בעולם, לכן זה מוזר לי שכל הודעה שלך אתה מפרגן לאינטר ברמה שאני לא מחמיא לקבוצה שלי.

אז ככה רובן הוא בלוף? רק בליגת אלופות תראה מה הוא עשה:פנדל מול פיורה,שער ניצחון אצל פיורה,שער ניצחון מול מנצ'סטר יונייטד,שער ניצחון במשחק הראשון מול ליון-ואלו רק השערים ולא נשכח את העבודה וההשקעה הבלתי נפסקת שלו במשך 90 דקות הדבר האחרון שאפשר להגיד על רובן זה בלוף אם כבר מילאן זה בלוף לא קטן....

ושוב פעם אני לא מבין איך אתה מחמיא לאינטר עד כדי כך,יש לי אח אוהד יובה שבמשך כל השנה אומר לי עד כמה שהוא שונא את אינטר, אז אני יכול להבין אם אתה בעד הליגה האיטלקית או משהו אבל יש לך תגובות מוזרות

ולגבי הדרך של באיירן עשתה-פיורה ניצחה את ליון וליברפול שבטח לפי דעתך קבוצות חלשות,מנצ'סטר יונייטד פירקה את מילאן שלך 4-0 באולד טראפורד זאת גם סתם קבוצה? ליון גם את מי כבר היא הדיחה את בורדו וריאל אה סליחה הן סתם קבוצות....

9. 亚历山大帕托 Member

אני חושב שאינטר קבוצה חזקה יותר והיא זו שתנצח. להנחה שמבוססת על הגיון אין שום קשר לרצון שמבוסס על רגשות.

10. דנידין Member

צהריי היום ברחובות מדריד:

http://img72.imageshack.us/img72/4194/33775075.Xxx

http://img155.imageshack.us/img155/9906/29608541.Xxx

יום חג לכדורגל, ככה צריך להיות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/10
  11. Dimitar Berbatov Member

אני מסכים חלקית עם אנדריי. ממש לא עם הטענה שרובן יתגלה היום כבלוף (למרות שיש משהו בטענה שבצ'מפיונס עד כה הוא לא הרשים נגד קבוצה עם הגנה חזקה. מצד שני, לא היתה לו בדיוק ה"הזדמנות" לשחק מול הגנה חזקה עד כה), אלא עם הצפי שרובן היום יעלם מול מאייקון.
    ויש לי הרגשה חזקה מאוד שההתמקדות של הגנת אינטר ברובן תביא להתעלות של שוויינשטיינגר דווקא. בצ'מפיונס העונה תחת ואל חאל ראינו אותו עוסק יותר במשימות הגנתיות, בהנעת כדור הנהדר של באיירן בניצוחו ובאופן כללי הוא היה שקט יחסית. היום אני מאמין שנראה אותו יותר בפן ההתקפי, מנסה לנצל את בעיטת הפצצה שלו. הוא הקלף של ואן חאל היום בחלק ההתקפי, בהיעדרו של ריברי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/10
  12. xavi6 Member

ההרחקה של ריברי יכולה להכריע את המשחק עוד לפני שהתחיל. זה טמטום, עיוורון ועוול נוראי מה שעושים לו. וזה עוד בשליטתם, הם סתם החמירו איתו. טמטום.

13. hai80 Member

אם הוא היה שובר לו ת'רגל היית מדבר אחרת , העבירה לא מכוונת אך היא היתה פאקינג מסוכנת ויכלה פאקינג לשבור לו ת'רגל.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

רובן לא ישחק מול מייקון הוא ישחק מול זנאטי או קיבו,מייקון באגף השני בכלל.

כבר עכשיו אני אומר לכם,באיירן תחזיק יותר בכדור ותניע אותו יותר,אבל זה מה שמוריניו רוצה.
    כל שיטת המשחק של אינטר בנויה על התקפות מתפרצות מהירות,לכן לא יהיה אכפת כל כך למוריניו שבאיירן ישלטו.

15. Raulito Madridista

גם ליאו מסי לא הצליח לעבור את החומה ששמה אינטר, אז לפי הטיעונים שלך כל שחקן שנופל במשחק גדול ספציפית לא ראוי להערכה ועושים ממנו 'פסטיבל' לחינם...מגוחך במקצת הייתי אומר.

היכולת של פיורנטינה בליגה ממש לא משנה כרגע, כבר היו הרבה קבוצות שבליגת האלופות שיחקו מצויין(פיורנטינה סיימה במקום הראשון בשלב הבתים אחרי שעקפה את ליברפול וליון) וזה בא על חשבון הזירה המקומית, אז וודאי שכך יהיה גם בפיורנטינה לה יש סגל קצר מידי. הגול של רובן נגד פיורנטינה היה נפלא. במשחק חוץ קשה הוא לקח את הכדור, עבר שני שחקנים וירה לחיבורים. זה גול העונה בצ'מפיונס עד עכשיו, לפחות לפי-דעתי. וגם את הוולה שלו לרשת של מנצ'סטר צריך לדעת להעריך. אולי גם לזידאן 'התפלק' וולה נגד באייר לברקוזן בגמר המדהים בגלאזגו ב-2002? זה הקטע...לשחקנים גדולים מתפלקים מהלכים גדולים.

מה שמנע לרובן לפרוץ עד עכשיו זה בעיקר אלמנט הפציעות, והנה - השנה הוא התגבר על זה במובן מסוים ועולם הכדורגל מתחיל לגלות אותו. ברור שרובן לא שחקן מושלם ולפעמים הוא הולך עם הראש בקיר יתר על המידה, אבל שחקנים כאלה צריכים לנסות לפתור את הבעיות באמצעות היכולת האישית שלהם. באיירן בלי רובן לא הייתה מגיעה למעמד הזה, חד משמעית.

שכחתי להתייחס לעניין ריברי - נגרם לו עוול גדול. אפילו ליסנדארו היה מוכן ללכת לכיוונו ולהעיד שריברי כלל לא ניסה לפצוע אותו אלא הלך לכדור. אני חושב שכן היה מקום להפעיל שיקול דעת בהתחשב בתוצאה - השחקן לא נפצע. ריברי אולי היה יכול להוריד קצת עומס ולחץ מרובן, אבל העונה הוא לא משחק מספיק טוב. באיירן הנוכחית פחות נשענת עליו מאשר מה שהיה בעונה שעברה.