אין כסף - אין שידור!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏31/7/03.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו ששמעתם בטח, ההתאחדות לא מסכימה למכור את זכויות השידור בגלל שהציעו להם מעט כסף... מצד אחד : הליגה הזו לא שווה 20 מיליון דולר וצריך שלאוהדים תהיה הזדמנות לראות את השחקים בכל מחיר
    מצד שני, ההתאחדות,והקבוצות בעיקר צריכות להמשיך להתקיים וחוץ ממנויים, כרטיסים וספונסר זו ההכנסה העיקרית שלהן אז אני שואל אותכם:
    מה ההתאחדות צריכה לעשות ומה היא תעשה לדעתכם (כי ידוע שההתאחדות בדרך כלל עושה מה שלא צריך לעשות ולכן אלו שאלות שונות לגמרי)?

2. ירוק בלב Member

כן..
    זאת באמת בעיה רצינית.
    אבל, אני בטוח שבסוף מישהו יקנה את זכויות השידור.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמת העונה תהיה ליגה ממש מרתקת ומי ששילם כבר פעם סכומים כאלה אז כדי לו לשלם שוב סכומים כאלה..השנה באמת תהיה ליגה טובה.
    מצד שני..יש מיתון..ההתאחדות יודעת את זה טוב..היא לא יכולה לבקש הרבה כסף מאחרים שהיא בעצמה מקצצת בכל דבר.

4. ליהי Member

אני חושבת שההתאחדות מודעת למצב בדיוק כמונו,אולי אפילו יותר ואכן מתכוונת לקצץ במחיר, היא כרגע מחפשת מועמדת רצינית פוטנציאלית שמוכנה לשלם את הסכום הכי קרוב לסכום הרשמי שהיא קבעה לפי שעה.

אני מסכימה איתך ריינמן,שהשנה צפויה לנו ליגה מרתקת. בייחוד שקבוצות קטנות דוגמת אשדוד התחזקו כ"כ משמעותית,ונהפוכו- קבוצות כמו הפועל ת"א התחלשו בצורה כמעט חסרת תקדים.

בסופו של דבר הערוצים,כרגיל, יתחלקו ביניהם כאשר אני בטוחה במאת האחוזים ש22 ו-10 ירכשו חלק מהימים. בקשר לחמש פלוס- יש מצב שגם הם יעזרו,אבל אני לא בטוחה.

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ערוץ 10 לא חלק מתמונת השידורים הוא לא ניגש למכרז בכלל...
    שחקן מרכזי הפעם לדעתי הוא ערוץ הקבוצות שמחפש לו עוגן שידורים טוב ( אם יוותר על הישראלית שייקח את האיטלקית אמן)

6. ליהי Member

אני בספק גדול אם ערוץ הקבוצות הוא זה שירכוש את השידורים או אפילו חלק מהם-יניב.
    מכמה סיבות:
    1.הוא לא כזה נצפה.
    2. הוא שייך רק לחיפה והפועל בארץ, ולכן "מרחיק" ממנו המון צופי כדורגל פוטנציאלים.
    3.הוא הרבה יותר ערוץ של כתבות צבע ונוסטלגיה ופחות משחקים. ואם כבר,אז בזירה האירופאית. כך שממש קשה לי לראות דווקא אותו רוכש את המשחקים. מה שמחזיר אותי לערוץ אחר שנצפה רק בדיגיטאלי והלווין והוא חמש פלוס.

בקשר לערוץ 10-הוא נמצא בבעיה פיננסית קשה כרגע אבל אני חושבת שהוא יודע כמה הוא זקוק לשידורים האלו ואיך עונה שעברה הם היו חלק מהסיבה שבשרו ניצל. עכשיו הוא לא במכרז זה נכון,אבל בסופו של דבר אני משוכנעת שהוא יקנה חלק מהמשחקים.

7. Ilan Member

פחחח אם כבר ערוץ הבדיחות, אופס הקבוצות, אז ללא ספק זה הערוץ הכי מיותר בטלוויזיה. חוץ מלהראות משחקים של קבוצת המילואים של מנצ'סטר מתחילת שנות ה90, ו"כתבות צבע" עלק שבו שואלים את אלון חרזי עד כמה הוא שמח שהפועל ת"א הצטרפה לערוץ הקבוצות- אין שם כלום, האא בעצם יש תראיון הזה עם רוסו, שראיתי את זה כבר 30 פעם... ללא ספק, אחד הערוצים הכי מגוונים בטלוויזיה (שלא נדבר על זה שהוא פתוח מ6 אחרי הצהרים...).

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חייב להגיד, אני כל יום מתפלל שלא יקנו את הזכויות של הליגה ושהיא לא תהיה משודרת בשנה הבאה. [-o<
    ועם כבר משודרת, אז רק משחק אחד שישודר, המשחק המרכזי ביום שבת.

9. Ariel Member

במצב כזה לא פותחים את הליגה וחבל על הזמן של הכדורגל פה.
    הרבה קבוצות בונות על הכספים מהטלויזיה.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ממש לא נכון.
    ברגע שיש רק שידור של משחק 1,ערך אותו שידור עולה פלאות.
    גם ערוץ 2,גם ערוץ 1,וגם ערוץ 10 ירצו את המשחק הזה כדי לא להישאר בלי שידורי משחקים.
    ואני מבטיח לך שהמלחמה על הזכות לשדר את המשחק הזה,יגרום למשחק הזה להיות שווה די הרבה.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ליהי- דווקא בגלל זה הוא ינסה דרך קניית זכויות השידור בשביל צופים..
    ובקשר לערוץ 10 ..עצם זה שהוא לא ניגש למכרז מוריד אותו ממרכז העניינים.

12. ליהי Member

יניב
    לא בדיוק
    עונה שעברה ערוץ 10 רכש את השידורים רק מאמצע העונה,אולי אפילו לקראת סיום העונה. בעניינים האלה כל הצדדים מתגמשים כי מדובר פה בהרבה כסף...

עדיין לא נראה לי שדווקא ערוץ הקבוצות יקנה בסופו של דבר חלק מהשידורים ואני גם לא רואה מאיפה יש לו להביא כסף, אבל אני מקווה מאוד שזה לא יקרה.

13. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מה שהיה כתובראיתישמעתי לפני כמה זמן ערוץ 10 הולכים חזק על שידור המשחק המרכזי ביום שבת ובעצם הם יבנו את כל מערכת השידורים שלהם סביב הכדורגל, כך שזאת אמורה להיות התוכנית המרכזית שתכניס להם רייטינג.
    לערוץ הקבוצות לא נראה לי שההתאחדות תתן לקנות את זכויות השידור כי זה ערוץ שאינו נגיש לכל בית בישראל.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני עדיין מקווה שלא יהיו שידורים או רק אחד מרכזי ביום שבת. [-o<

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאתה צודק... ככה כשהערך של המשחק יקר ההתאחדות תקבל סכום גבוה ממה שהיא תקבל על כל המשחקים וככה יבואו יותר צופים למגרשים...