איך זה יכול להיות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏18/7/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בטוח שהרוב ציפו לידיעה מרעישה,או סקופ ענק,אבל תאלצו להסתפק בתהיה אישית שלי,איך זה יכול להיות שאין לנו מגנים שמאלים טובים בארץ?
    עם תסתכלו על העונה החולפת,אין מגן שמאלי אחד בכל קבוצות הליגה הראשונה שהיה טוב.
    שני המגנים השמאלים הטובים בארץ קייסי ואנטבי לא סיפקו את הסחורה.
    קייסי,שתמיד היה יציב,ותמיד היה אפשר לסמוך עליו,נתן עונה חלשה מאוד,אנטבי היה סביר,הרבה פחות מהרמה הרגילה.
    שאר המגנים השמאלים בארץ לא הרשימו,אמסלם נתן עונה חלשה ביותר בבית"ר,וגרם לכולנו לחשוב האם זה באמת אותו אמסלם שבעבר היה נפלא?
    שוקי נגר שנתן עונה די טובה בבאר שבע לפני שנתיים היה גרוע,והיה החולייה החלשה בבאר שבע שנה שעברה,גם עבד רבאח מהפועל פתח תיקווה היה חלש.
    המגן היחיד שבאמת נתן עונה טובה היה בכלל בליגה השנייה,והכוונה כמובן לגרייב,אולם גרייב שיחק יותר כקשר שמאלי,וכל משחק עשה חילופי מקומות עם הקשר השמאלי.
    קלינגר ראה את הבעייה לפני תחילת העונה והביא מגן זר(ארוס)כפיתרון לבעייה הקשה,אולם ארוס היה אכזבה גדולה,וזה גרם לקלינגר לחפש פיתרון אחר לבעייה,הוא העביר את סטרול לעמדת המגן השמאלי,אך גם סטרול איכזב.
    ועכשיו נשאלת השאלה מה יהיה שנה הבאה?
    הפועל באר שבע החליפה את נגר בבן עמי מרמת גן לא לפני שניסתה להביא מגן זר,מכבי תל אביב עדיין מחפשת בנרות.
    האם שאר הליגה יאלצו לסבול עוד עונה של תופעת "המגן השמאלי",האם גם שנה הבאה התופעה המדאיגה תמשך?

2. yako Member

לדעתי קלינגר חושב כמוך והביא זר מצויין שכנראה יוחתם
    יש לו נתונים פיזיים מעולים וכושר גופני מצויין במשחק אימון היום הוא בישל שער לפרוחננקובס אחרי פריצה טובה באגף
    נקווה שהוא יספק תסחורה

ותאמת... אף פעם לא היה לנו מגן שמאלי טוב בארץ, אני אף פעם לא החזקתי מקייסי ואנטבי וגם בן דיין כשחשבו שהוא טוב הוא לא היה טוב

למה? זה כבר מתחיל במחלקות הנוער, כנראה שלא שמים על זה דגש וחבל, מגן זה אחד התפקידים היותר חשובים בכדורגל של היום

3. burning soil Member

תומר חליבה,נכון שהוא לא בדיוק מגן,נכון שהוא עדיף בצד ימין,אבל עדיין,חלק
    מהעונה הוא העביר דווקא באגף השמאלי.

קייסי זה בכלל חלוץ לשעבר,היתה לו עונה דיי בינונית גם בנבחרת.
    אנטבי ירד עוד יותר ברמתו והפך לשחקן בינוני..

4. Thierry Henry Member

דווקא עכשיו יש כמה מגינים צעירים חדשים, למשל; אופיר עזו ויוגב שמעון מהפועל ירושלים (שמעון לא מוכר כי הוא צעיר עדיין אבל הוא יעשה את הפריצה שלו).

5. קופירוק Member

אני לא מסכים איתך משה...
    אדורם קייסי הוא המגן הימני הכי טוב בארץ ונכון שהוא נתן עונה לא טובה במכבי חיפה, בנבחרת הוא לא איכזב וכל זמן שזה יישאר ככה לא צריכות להיות לך בעיות.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

WHAT?
    א.אדורם קייסי מגן שמאלי ולא מגן ימני.
    ב.היה טוב בנבחרת?
    אתה שומע מה אתה אומר?
    הגענו למצב,שגרנט שיחק עם עידן טל כמגן שמאלי.
    קייסי היה חלש השנה בכל פרמטר גם בנבחרת וגם בחיפה.
    והשאלה ששאלתי,האם גם השנה במגנים השמאלים לא יספקו את הסחורה?

7. burning soil Member

עידן טל שיחק כמגן שמאלי כי קייסי שיחק בלם,קייסי שיחק בלם כי לא היו מספיק
    בלמים.

8. AFC Member

יכול להיות שדווקא העונה מגן שמאלי מסוים יכול לעשות את הפריצה הגדולה שלו - אלירן דנין מבית"ר טוברוק. בית"ר ירושלים רוצה אותו וכנראה שהוא יעבור אליה, אבל גם חיפה מעוניינת.

אם הוא יגיע לחיפה, אז ברור מה יהיה הגורל שלו - ישיבה על הספסל עד סוף הקריירה שלו, כיאה לשחקן במועדון שרוצח קריירות של שחקנים. אם הוא יגיע לבית"ר, הוא בהחלט יכול להחליף את אמסלם בעמדת המגן השמאלי.

שלמה שרף, למרות כל ברבורי השטויות שלו על אריק בנאדו, אדורם קייסי וטל בן-חיים, שיבח את השחקן, אותו אימן בבית"ר טוברוק (ואני לא מבין איך נותנים לאדם כזה להתקרב לילדים). תנו לי להזכירכם שמאותה מחלקת הנוער יצאו שי בירוק, אברהם סולומון וגיא אסולין (?) שיצא לאחרונה לברצלונה והתקבל למחלקת הנוער שם. ושרף אמר שדנין הוא אחד הטובים שם. יהיה מעניין.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו?
    אתה סומך על שחקן שאמור לבוא מנס טוברוק שיתן עונה טובה בשמאל,אני אמור לסמוך על תמיר בן עמי שהיה שנה שעברה מגן שמאלי בהפועל רמת גן(ליגה שנייה) בלי דקה בליגה העל,נתניה מנסים להביא את בן דיין כמגן שמאלי,חיפה והפועל ת"א מקווים שקייסי ואנטבי יחזרו למה שהיה בעבר.
    מוזר,איך הגענו למצב הזה,ששום מגן שמאלי בליגה הראשונה לא נותן את התפוקה הרצויה?

10. EladLR Member

אם חיפה ייתנו הזדמנות ליוסי נגר אתם תראו מגן שמאלי מעולה

(מי שלא מכיר שיקח קלטת של גמר גביע הטוטו ואז הוא כבר בטוח יכיר)