איך הולך יורו ?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י נדב, ‏12/10/03.

1. נדב Member

מישהו מוכן להסביר לי ולסדר לי בראש איך הכל מסתדר ביורו ומזה כל משחקי ההצלבה האלה והדירוגים ??!! לא הבנתי איך משחקים את זה מי עולה מי לא עולה ומזה משחקי הפלייאוף ??? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

2. AFC Member

ובכן,
    כפי ששמת לב בוודאי בשנתיים האחרונות, מתנהלים מוקדמות יורו 2004 - יעני אליפות אירופה לאומות.

במוקדמות היורו יש עולה אחת אוטומטית (המארחת, במקרה הזה פורטוגל), ועוד 10 כרטיסים אוטומטים לפלייאוף שמקבלות הנבחרות שמסיימות במקום הראשון בבית שקיבלו במוקדמות היורו. הנבחרות שמסיימות במקום השני מגיעות לפלייאוף (משחקי ההצלבה), סה"כ 10 נבחרות שמשחקות אחת נגד השניה על הזכות לעלות ליורו 2004 בשיטת נוק-אאוט (שני משחקים, שערי חוץ וכו'). בסיום הפלייאוף 5 נבחרות מקבלות כרטיס לאליפות.

סה"כ ביורו 2004 יש 16 נבחרות שמתחלקות לארבעה בתים. בכל בית משוחקים שלושה משחקים והנבחרות בשני המקומות הראשונים עולות לרבע הגמר ומשחקות משחק אחד (לא שני משחקים!) על העליה. המנצחת היא כמובן הנבחרת שתגיע לגמר ותנצח שם. אין משחק על המקום השלישי.

אגב, חוק שער הכסף נכנס לתוקף באליפות הקרבה.

3. Kiko Member

בוא אני אסביר לך על משהו ש-AFC לא דיבר עליו - הדירוגים. מספר הדירוגים הוא כמספר הקבוצות שיש בכל בית ובכל בית יש קבומה אחת מכל דירוג. למשל במוקדמות היורו היו בכל בית חמש נבחרות אז היו חמש דירוגים.
    בוא ניקח לדוגמה את הבית של ישראל:
    צרפת מדורגת ראשונה, סלובניה שניה, ישראל שלישית,קפריסין רביעית ומלטה חמישית.
    ואם תחשוב על זה זה מאוד הגיוני כי לא יכול להיות שבבית אחד יהיו צרפת, איטליה וספרד כי אז לפחות אחת מהן לא תהיה ביורו.
    יש גם דירוג במשחקי נוק אאוט כמו בגביע אופ"א ובשיטה זו המדורגות (הקובוצות היותר חזקות) משחקות מול הלא מדורגות (הקבוצות הפחות חזקות) ואת שיטת הדירוג הזו רצו לעשות במשחקי הפלייאוף אבל לבסוף הוחלט לא לעשות את זה וכול להיות מפגש בין הולנד לספרד ואחת מהן לא תהייה ביורו.
    דרך אגב בשיטת הדירוג משתמשים גם בהגרלת הבתים של ליגת האךופות וגם בהגרלת הבתים של המונדיאל