אטרקטיביות הליגה הספרדית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏9/6/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי דיברנו על זה כאן, קשה לי לזכור, אבל רציתי להעלות את הנושא הזה. הליגה הספרדית היא למרבית הדעות הליגה האטרקטיבית באירופה. העקבים, הרומבה, כל התרגילים הדרום אמריקאים וה"גולאסואים". אפילו ג'רמין דפו האגדי (מהפורום) הצהיר שלאחר משחק בליגה האנגלית הוא מגיע לצפות בנחת קצת משחק יצירתי ונטול הגנה.
    נוסף על כך, ערוץ הספורט נותן את חשיפת השידורים הגדולה ביותר בעונה החולפת לליגה הספרדית עם 3 שידורים שבועיים.
    לכן נשאלת השאלה איך בכל זאת אחוז אוהדי הקבוצות הספרדיות קטן בהרבה מהליגה האיטלקית למשל, שלא שודרה בארץ עד העונה שעברה במשך כמה שנים. ואיך בעוד ניתן למצוא כאן אוהדי טוטנהאם, ניוקאסל, סאמפדוריה ועוד בגיל העשרה, אבל בספרד כל הישראלים שעוד אוהדים איזושהי קבוצה, אוהדים את בארסה או ריאל מדריד, פלוס יסטה אוהד אתלטיקו פלוס YYY אוהד אתלטיקו.

יש פה סוגיה מעניינת...

2. Yeste Member

כמו כול דבר בארץ הזו ,אנשים אוהבים את החרא.את האיכות משאירים למיעוט.

3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שזה בגלל שכדורגל ספרדי הוא התקפי ופתוח ויפה לעין ומכך יוצא שאנשים צופים בליגה הזאת על מנת להירגע ולראות כדורגל טוב, ולא על מנת "לאהוד" או לשבת במתח ולעודד קבוצה מסויימת בטירוף.
    זה יכול להסביר את הרייטינג הגבוה יחסית לעומת ליגות אחרות, ופחות ייצוג של אוהדים שרופים באמת.
    רוב האנשים בארץ פשוט מעדיפים לראות ספרדי בגלל שזה כדורגל כיפי וסבבה לראות את זה.
    זאת דעתי לפחות...

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הליגה הספרדית זה ריאל, בארסה ו-18 אנדרדוגס. אז אני התחברתי לקבוצה שמייצגת את בירת ספרד אבל קשה להתחבר לקבוצה מהפרוור של ולנסיה או לקבוצה השניה של סביליה או ללאומנים הבסקים או להיפך לסניף של מדריד בבירת קטלוניה. אפשר לחבב אבל לאהוד ממש?

5. bensror Member

אחרי העונה האחרונה שראינו את הקבוצות שהיו חלשות בעונות שעברו מסיימות מקום 3, 4 ,5 איך אפשר שלא לפחות לחבב את הקבוצות האלה? את ויאריאל סביליה ובטיס שעשו את זה בדרך יפה וכדורגל יפה , הליגה הספרדית גם הכי מעניינת כי כמעט כל הכוכבים משחקים שם ורוב הזרים שם הם דרום אמריקאיים כישרוניים ביותר ולכן זה עושה את הליגה מעניינת יותר ויפה לעין .

6. Raulmadrid Member

בספרד יש משחק נטול הגנה? ואת זה אומרים אנגלופילים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mellow.Xxx

הכדורגל הספרדי דווקא הרבה פחות "כיפי" מהאנגלי. האווירה באנגליה טובה יותר מסיבות שונות, הקצב טוב יותר, המשחק מהיר יותר וכל הזמן מחפשים את השער.
    בספרד יש אמנם יכולות אישיות גבוהות, אך המשחק הרבה יותר איטי ומבוסס על הנעת כדור ולא העפת הכדור לעבר חלוץ מהיר ו/או חזק.

יש סיבה ברורה לכך שיש בארץ פחות אוהדים לקבוצות ספרדיות. פשוט מאוד - הצלחות מביאות אוהדים, והקהל הישראלי נחשף יותר לקבוצות איטלקיות ואנגליות גדולות. הכדורגל האנגלי פופולרי בארץ בגלל שעד אמצע שנות ה80 כל הכדורגל האירופאי שהוזכר פה הסתכם בליברפול. בשנות ה90 זו הייתה מנצ'סטר הגדולה של קאנטונה וכל השאר שיצרה כמות אוהדים גדולה ליונייטד.

הכדורגל האיטלקי צבר מעריצים במשך תקופת ההולנדים במילאן, מונדיאל 94 ותקופת הזוהר של יובה מ95 ועד 99 בערך פחות או יותר (הקבוצה שהגיעה לשלושה גמרים רצופים).

הקהל הישראלי פחות נחשף לקבוצות הספרדיות. מרבית האוהדים של ריאל בארץ הם אוהדים חדשים יחסית, אתם יודעים, גלקטיקוס וכל זה. לפני כן לא הייתה ממש סיבה טובה להתאהב בקבוצה הזאת(בתור ילד אני מתכוון). לברצלונה יש הרבה יותר אוהדים בארץ בגלל שחלקם נחשף לקבוצה בימי הדרים טים, ורובם לתקופה שהחלה ברונאלדו והמשיכה בריבאלדו.

לגבי אוהדים של קבוצות קטנות יותר, זה דבר דיי נדיר גם באיטליה. שני אוהדי סמפדוריה היחידים שאני מכיר נחשפו לקבוצה גם כן בתקופה הגדולה של תחילת העשור הקודם.

לסיכום, הכל עיניין של הצלחות וחשיפה להצלחות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/05
  7. Barcik Member

דנו בזה פעם.

http://www.asoccer.co.il/forum/index.php?s...%FA%E3%EE%E9%FA

והנה ציטוט של דעתי:

8. MUFC - 1878 Member

גיא הציטוט הזה נישמר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אז ככה אני פעם אהבתי נורא לראות כדורגל הייתי רואה הכול הייתי רואה מלא ספרדי מה שהיה משודר ובהחלט כדורגל ספרדי כיף לראות לאהוד אני לא יכול שם וגם אים כן אני מעדיף אנגלי. מה שכן נכון ההצלחה של ספרד, הסיבה לכדורגל "הכיפי" הזה הוא בעצם הדרום המריקאים שמישתלבים מצויין וכוטל הכדורגל הספרדי בנוי בתשתית, בשלד על הדרום אמריקאים.

היום כדורגל אני כבר אוהב פחות, הרבה פחות אבל מנצ'סטר ואנגליה אני לא מפספס שאר הליגות אני יכול להירדם...לא נהנה מזה כבר.

תנו לי לראות בלקפול האל סיטי מאשר "הספור קלאסיקו" אני מבסוט. ולא בישביל לרדת על הכדורגל הספרדתי, פשוט אני מקבל מזה הרבה יותר נהנה, למה? no fucking clue

:aaa12:

9. Bensh Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    ברצלונה - ריאל הוא המאץ' אפ השני בטיבו בעולם (אחרי ברזיל - ארגנטינה). אל תנסה לצאת שונה בזה שתגיד שאתה מעדיף לראות משחק מהליגה השניה או השלישית באנגליה.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בעונה הבאה הדרבי של ב"ש

11. קינג לדלי Member

הליגה הספרדית היא מאוד טכנית ואטרקטיבית אבל רק בשביל להינות ולא לאהוד קבוצה בטירוף.
    שרואים את שערי המחזור מספרד יש שם מהלכים של שלושה פאסים בתוך החמש וזה גם בגלל הדרום אמריקאים שמשחקים שם.
    לדעתי האווירה או האהבה למשחק וההתלהבות ממנו הרבה יותר גדולה באיטליה מאשר בספרד ואני לא מדבר על כמות,מספיק לראות את השמחה של קהל ממסינה בשער לעומת העייפות של הקהל אחרי שער בסנטנדר ולהבין.
    את אנגליה שמתם לב השארתי בצד כי אצלנו זה לא כדורגל זאת קדושה זה פשוט משהו אחר לגמרי ששום עקב לא ישתווה אליו ובגלל זה בכל קצוות העולם צופים בכדורגל המלכותי. :aaa12:

12. Barcik Member

לא מסכים. אינך מסוגל למדוד ולהשוות את מידת האהבה למשחק בשום מקום, בטח לא בקנה מידה אחר. בספרד אוהבים כדורגל ואת הקבוצה לא פחות מבאנגליה או באיטליה, זה פשוט מתבטא אחרת. בסופו של דבר, זוהי עובדה מוצקה שארבעת יומוני הספורט היומיים, המורכבים מכמה עשרות עמודים על כדורגל בכל יום בשנה, מוכרים כמה מיליוני עותקים ביום.

13. קינג לדלי Member

מה זאת אומרת זה מתבטא אחרת ? אם אוהדים של אולדרשוט יכולים לצאת באלפים למשחק של חמש שעות נסיעה ולחזור למחרת ב6 בבוקר שיכורים ישר לעבודה אז זה קהל !
    אם בספרד טוב עזוב אין לי כח...

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לגמרי עם ההודעות של ג'רמיין והבחור וויגאן מלמעלה. כיף לראות כדורגל ספרדי. באמת שכיף, בהרבה מהמקרים (ואני לא מדבר על כל מיני סנטאנדר-אלבסטה שמשדרים פה מטעמים לאומיים שהם בערך ברמה של ליגה העאלק שלנו, אלא על הקבוצות מהצמרת הספרדית) אפשר פשוט להזיל ריר על הכדורגל שמשוחק בספרד, עם כל הססגוניות, החופש היצירתי שיש לשחקנים ההתקפיים והגולים המרהיבים. הסופר-קלאסיקו השני העונה היה משחק מרהיב בכל קנה מידה עולמי, ואני שמח מאוד שיצא לי לראות את כולו. ובכל זאת, כנראה שבמבחן התוצאה הלבבות שלנו יעדיפו את התשוקה, הריצה והמלחמה על-פני כל הראוותנות המאוד נעימה לעין. אחרת איך תסבירו את זה שלמרות סימפתיה ארוכת שנים לבארסה לא התאבסתי כשהם קיבלו בראש מריאל, בעוד שכשאנגליה הצעירה מפסידה לצרפת בפנדלים בטורניר לא רשמי אני כולי באבל?

וג'רמיין, בוא נימנע מויכוחי הקהל הנצחיים, השאלה לדעתי היא למה הליגות האנגליות והאיטלקיות תופסות הרבה יותר בארץ מאשר הליגה הספרדית, ולא על האהדה אליהן בארצותיהן.

15. Barcik Member

תרבות שונה, כמו שאני מנסה לאמר לך. תראה, לבארסה יש 130,000 סוסיוס, שזה אומר לשלם כסף, להצביע לראשות המועדון, ובמקרים רבים גם להשתתף בדברים אלו ואחרים, ועדיין ממוצע הקהל בקאמפ נואו עומד על כ- 75,000 בלבד.