אוברייטד או כישרון: על ה"דבר הבא" בכדורגל הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏21/6/05.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקופה חדשה עוברת על הכדורגל הישראלי. תקופת ה"אוברייטד". זה התחיל בשלומי ארבייטמן, שכל קבוצה שרוצה אותו משלמת 750 אלף דולר על השאלה כאילו זה סנטיאגו סולארי...כאשר השחקן ב-3 שנים לא הראה ממש יכולת מבריקה ברגעי קלאץ', ורוב השערים שלו היו בגארבג' טיים או לחליפין במצבים שהחברים יצרו לו מול השער ולאו דווקא מיכולת אישית גבוהה שלו.

עכשיו זה ממשיך בגילי ורמוט, שיחק שכבר שנתיים לא מראה יכולת משכנעת בהפועל חיפה, ניתן אולי לומר כי ורמוט הולך בצעדיו של ראובן עובד, ודועך ממשחק למשחק. אולי זה פשוט העובדה ששיחק בהפועל חיפה ולא היראה את היכולת שלו אבל, המריבה שיש אחריו היא פשוט אבסורדית...ראבאק השחקן לא היראה שהוא שווה 100 דולר, אז קבוצות רצות בשביל 500 ו-600 ו-700 אלף דולר? הרי לא מדובר ביניב קטן ובטח שלא ביוסי בניון אז על מה הריצה?

לעומת זאת ניתן לראות שחקנים כמו משה אוחיון, קפטן הנבחרת הצעירה שמראה יציבות מרשימה, גל אלברמן שעונה שניה ברציפות מראה בדיוק ממה הוא עשוי ועצם העובדה שהוא מביא את היכולת הנהדרת שלו גם למשחקי הנבחרת ברמות הגבוהות מול הנבחרות הצעירות המקבילות של אירלנד וצרפת רק מראה עד כמה הוא כישרון, וכן יניב עזרן שנתן השנה עונה מצויינת וכל שנותר לנו לראות: האם זה ימשך בעונה הבאה, כאשר מבחינתו כיבוש של 10 עד 20 שערים בעונה יהווה הצלחה, לצד הצלחה של אשדוד.

עוד שחקן שניתן יהיה לעקוב אחריו בשנה הבאה הוא לירן כהן. לירן אולי מנקודות האור הבודדות במכבי ת"א העונה, היראה יכולת מצוינת במשחקים, אולם פציעה שהשביתה אותו לחודש (מהמשחק מול יובה ואייאקס בצ'מפיונס) הובילה לירידה ביכולתו, שחזרה טיפה לעצמה עם משחקי הנבחרת וסיום העונה במשחקי הגביע והליגה. האם הוא ישמור על יציבות? האם יראה את היכולת שלו, הרי זה מה שאנחנו רוצים משחקים שנותנים עונות פריצה, אחרי הכל זאת הדלת לאירופה, ההמשכיות, זה מה שעושה בסקנדנביה שחקנים כל שנה וזה מה שהופך כדורגלן אירופאי לטוב יותר כל שנה, אהה ואל תדאגו הוא ישחק מספיק במכבי של השנה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/05
  2. אלי מתחן Member

לדעתי השנה מאור מליקסון ואבירם ברוכיאן יפרצו סופית

3. M_T_A Member

עמית בן שושן מריח כמו אוברייטד... שם שלושער מול קבוצת דייגים מקדונית ותראו מה עשו ממנו

4. robson Member

עוד כמה שמות שאפשר לזרוק לצלחת..
    מה יהיה העונה עם בירוק?..האם סוף סוף הילד המוכשר הזה יתבגר ולא יתן לכל מיני גורמים מחוץ לכדורגל להפריע לו?..
    האם רפאלוב ובן בסט יצדיקו את כל הטראראם סביבם?..האם הם בכלל יקבלו הזדמנות?..
    ומה עם משה אוחיון המוכשר מאוד מאשדוד?..האם הוא יעבור לבולגריה וגם אם לא היכן הוא ישחק בארץ?..

בקשר ל"אוברייטדיות" אני חושב שהכל מתחיל ונגמר בתקשורת..
    ארביטמן , ורמוט וגם לירן כהן שיחקו ומשחקים בקבוצות בהן התקשורת מעורבת בכל פיפס קטן ומחפשת בנרות גיבורים חדשים..
    אלברמן ועזרן לדוגמא משחקים בקבוצות "קטנות" מבחינת הקהל והתענינות התקשורת..וזה על קצה המזלג כל ההבדל..

5. הרצליה Member

מה בדיוק עשו ממנו?
    אמרו שהוא יוכל להילחם מול ליאור אסולין בהרכב

והאמת שאני מאמין שהוא יהיה שחקן טוב

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן כהן לא ממש אוברייטד, אבל הוא שחקן מצויין ואני חושב שיחד עם מסיקה הוא מהווה אחלה גיבוי להרכב הראשון. שני שחקנים מעולים שאני מקווה שיקבלו מספיק דקות.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן אבל עם כל הכבוד אלברמן ואוחיון הם שני שחקנים שהוכיחו יכולת מצויינת כל העונה לא יכולת להתעלם מהם, וגם לא יכלת כמעט לבוא ולבקר את המשחק שלהם ואת היכולת כי הרבה בזכותם הקבוצות שלהם הגיעו למקומות 2 ו-3 (בהתאמה).

הכי טוב למשה אוחיון לדעתי יהיה להמשיך במ.ס. אשדוד, אם יעבור לחיפה יעשה טעות לדעתי, כו שאם יעבור למכבי ת"א יהיה טעות עבורו...הוא צריך להמשיך לשחק באשדוד אם לא בחו"ל שם מתבססים עליו, שם הוא יהיה בורג מרכזי והמשחק יהיה סביבו, דבר שאם יהיה יציב בו, יוכל לשפר אותו כשחקן, להעלות את מחירו, ואף להבשיל אותו לקבוצות הגדולות, ולא ליפול כמו ברדה לדוגמא)

8. robson Member

כל אחד מהכשרונות הצעירים האלה צריך לשחק במקום שבו הוא יקבל הרבה דקות משחק מכיוון שרק כך אפשר להתפתח..
    אם אני בן בסט, אני הולך ביום חמישי כשרוני לוי חוזר מארגנטינה ושואל אותו באופן ברור.."האם אתה בונה עלי או לא?"..
    אם לא, הולך לחפש מקום אחר שבו אוכל לשחק ולהתפתח..
    וכך צריך לעשות כל אחד מכשרונות העולים של הכדורגל הישראלי..לא להתפתות להגיע לאחת משתי המכביות מכיוון שהרבה דקות
    הם לא יראו שם..

9. ghost89 Member

בתור אוהד בית"ר אני מחכה לפריצה של הצעירים מאור מליקסון כבר הראה את היכולת המעולה שלו אבל עדין לא הפך לשחקן מעולה המתאים ליכולות כנ"ל ברוכיאן הבעיה של שנהם לדעתי הייתה נימני שהוא לא שיחק ברוכיאן לקח את הקבוצה עליו ונתן משחקים מעולים בבית"ר יש דור שלם של ילדים שמחכה להוכיח את עצמו ממליקסון וברוכיאן דרך אלירן דנין ברק יצחקי ועמית בן שושן ועד שחקנים כמו עזו שדיברו עליו הרבה אבל הוא נתן מעט.

10. ReL Member

ארבייטמן ייתן עונה גרועה בחיפה .

ורמוט יפרוץ

11. בית"רי מלידה Member

איפה קראת שבית"ר החליפה מאמן???

12. אלי מתחן Member

יוסי בניון פרץ בעונת הבכורה שלו בליגה כאשר אומן על ידי בערך 10 מאמנים שונים שאף אחד מהם לא יותר טוב מאוחנה, אם כישרון באמת גדול הוא ידע לפרוץ גם עם מאמן גרוע.

13. בית"רי מלידה Member

מליקסון וברוכיאן הם לא בניון, ממש לא !

14. Ljungberg 8 Member

שחקן שבאמת חבל לי עליו הוא ראובן עובד... כמה כשרון?! זה לא יאומן... אנחנו מפסידים פה שחקן גדול.
    בקשר לארביטמן, בירוק, ברוכיאן וכל אלה... הם שחקן טובים לא יותר מזה, מארביטמן אף פעם לא תפסתי.
    אוחיון, מליקסון ואלברמן רמה אחת מעל.

15. barakrom Member

אלברמן הוא ליגה בפני עצמה
    עובד פשוט לא אוהב להתאמן וכבר ברור שרק כישרון אינו מספיק לכלום. ניר לוין אכל ממנו חצץ אשתקד בחיפה ואמר לי שהוא החמיץ לפחות אימון 1 בשבוע בגלל תירוצים מביכים